Jak nakreslit zebru

Klára Hrnčířská
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak nakreslit zebru

  Jak nakreslit zebru – základní tvary

  Zebra je zvíře, které krásně vyniká díky svým kontrastním pruhům. Zajímavostí je, že i když se může zdát na první pohled bílá s černými pruhy, pokud se podíváte zblízka, všimnete si, že její pruhy jsou z velké části temně hnědé. Barevný klam vytváří právě bílá barva, vedle které se pruhy zdají tmavší, než ve skutečnosti jsou.

  Na to jak takovou pruhovanou zebru nakreslit se dnes podíváme v pár jednoduchých krocích. Návod zvládnou i malé děti, kterým napoví, jak zebra vypadá a jakou má anatomii.

  Kresbu začněte tužkou, Než však začnete kreslit, rozmyslete si, zda budete chtít zebru doplnit barevnými prvky pouze v kresbě nebo jestli budete chtít použít barvy. Pod pastelky a další kresebné techniky vám bude stačit papír s nízkou gramáží. Pokud doma nemáte skicák, postačí i kancelářský papír.

  Jestliže budete chtít použít barvy, zvolte raději silnější papír. Pokud nemáte speciální papír z výtvarných potřeb, vezměte si alespoň školní čtvrtku, která se vám při práci nebude vlnit.

  V prvním kroku si rozvrhněte základní stavbu těla, zjednodušenou do několika málo tvarů. S tužkou pracujte lehce, netlačte na ni a kreslete uvolněnou rukou. Spíše než se trefit přesně do tvarů podle návodu, je důležitější mít lehkou a zároveň sebevědomou linku.

 2. Jak nakreslit zebru

  Jak nakreslit zebru – zpřesnění linií

  V druhém kroku doplňte další tahy tužkou a zpřesněte linie. Detaily jako jsou pruhy a oči zatím vynechejte, ať si nestěžujete práci.

 3. Jak nakreslit zebru

  Jak nakreslit zebru – obrys

  Nyní si vezměte černý fix a obtáhněte základní tvar zebry. Použít můžete fix se štětcovým hrotem, o kterém píšu v dalším bodě a který bude mít své opodstatnění především při kresbě pruhů.

 4. Jak nakreslit zebru

  Jak nakreslit zebru – pruhy a detaily

  V druhém kroku zebře nakreslete pruhy. Doplňte další detaily jako jsou oči a nozdry. Na pruhy vám výborně poslouží štětcový fix. Jejich hrot je delší a širší než hrot většiny věžných fix a je ohebný doslova jako štětiny štětce. Jeho výhodou je možnost regulovat stopu od té nejslabší kreslené špičkou až po tu nejsilnější, která vznikne, když na hrot přitlačíte.

  Kresba bude vypadat zajímavěji než při kreslení obyčejným fixem a linka bude přirozenější. Začátky i konce tahu půjdou díky ohebnému tahu do ztracen a nebudou působit dojmem rozpitých teček jak to mají v oblibě levnější fixy.

  Štětcový fix si můžete koupit ve výtvarných potřebách. Oblíbený je především u autorů komiksů a mangy, kde mají díky své velké škále stopy možnosti širokého využití. Vyrábí se ve voděodolné verzi nebo jako akvarelový, kdy je stopu možno rozmýt vodou. To se vám může hodit při vašich dalších projektech.

  Aby byla zebra veselejší a barevná, můžete použít namísto černé linky barevnou. Štětcové fixy se prodávají jednotlivě v široké škále barev.

 5. Jak nakreslit zebru

  Jak nakreslit zebru – barevné prvky

  Aby byla zebra veselejší, na závěr kolem ní můžete dokreslit barevné prvky. Pokud kreslíte zebru například na přání k narozeninám, můžete jí do hřívy uvázat barevné balónky.

  Jestli si troufáte na složitější pozadí, můžete ji postavit do trávy, doplnit kolem ní stromy nebo k ní připojit druhou zebru, aby jí nebylo smutno. Dokreslit jí můžete třeba i jablko, s kterým vám poradí návod Jak nakreslit jablko nebo kolem ní můžete nakreslit různé květiny. S několika druhy vám pomůže článek Jak nakreslit kytku.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak nakreslit


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás