Jak nakreslit čarodějnici

Klára Hrnčířská
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak nakreslit čarodějnici

  Jak nakreslit čarodějnici – základní tvary

  Čarodějnice je oblíbeným motivem z dětských pohádek. Bez pořádné ježibaby se neobejdou žádní udatní princové ani statečné princezny. Právě nad nimi vítězí svou modrostí králové a svou chytrostí je dokážou obelstít mladí Honzové, kteří se vydali do světa jen s ranečkem povidlových buchet. Podívejme se, jak takovou čarodějnici nakreslit. Napoví vám několik jednoduchých kroků.

  Prvně si vyberte vhodný papír, na který budete kreslit. Pokud chcete čarodějnici vybarvit pastelkami, postačí vám obyčejný kancelářský papír. Pokud máte připravené vodovky nebo jiné barvy, vezměte si raději tvrdý výkres, ať se vám papír nekroutí.

  V prvním kroku pořádně uvolněte ruku a plynulými pohyby ohraničte tužkou prostor, kde chcete čarodějnici nakreslit. Rozvolněnými tahy rozčleňte plochu.

  I když máte pocit, že je to zatím spíše změť nesourodých čar, neházejte čarodějnici do žita. Právě tento začátek a přístup ke kresbě vám pomůže vytvořit uvolněnou a přirozenou kresbu.

 2. Jak nakreslit čarodějnici

  Jak nakreslit čarodějnici – zpřesnění linií

  V druhém kroku zpřesněte linie a dejte čarodějnici konkrétnější podobu. Oproti předchozímu kroku kreslete pomalejšími a pečlivějšími tahy.

 3. Jak nakreslit čarodějnici

  Jak nakreslit čarodějnici – obrys

  V dalším kroku si vezměte tenký permanentní černý nebo i barevný fix, záleží na vás, a jednotlivé linie tužkou pečlivě vytáhněte. Zatím se nevěnujte detailům, ať si práci neztížíte.

 4. Jak nakreslit čarodějnici

  Jak nakreslit čarodějnici – detaily

  V dalším kroku přichází čas na detaily. Dokreslete čarodějnici detaily jako jsou knoflíky, mašle, šněrování a cokoli dalšího vás jen napadne nebo co jste si předkreslili v předchozím kroku.

  Pokud kreslíte čarodějnici dětem na přání, zeptejte se jich, co dalšího by taková správná pohádková čarodějnice měla mít. Babuška Jaguška z Mrazíka měla černou kočku, kotel na vaření lektvarů a celou chýši na kuří noze. Neztratí se vám ani bradavice nebo motivy hvězd a blesků, kterými můžete dozdobit plášť a koště.

  Aby čarodějnice vypadala, že letí opravdu rychle, můžete za koštětem naznačit tenké černé linky, jako to vídáte v kreslených pohádkách. Vyhrát si můžete také s různými tvary obličejů. Na koště můžete zavěsit též lebku. S tím vám pomůže návod Jak nakreslit lebku.

  Následně kresbu tužkou opatrně vygumujte.

 5. Jak nakreslit čarodějnici

  Jak nakreslit čarodějnici – barva

  Teď je čas čarodejnici vybarvit. Je to pohádková postava, takže ji udělejte krásně barevnou. K barevným prvkům s enebojte požít černou, ať vytvoříte kontrast a čarodějnice vypadá tajemně.

 6. Jak nakreslit čarodějnici

  Jak nakreslit čarodějnici – pozadí

  Abyste lépe vystihli prostředí, na závěr si vezměte do ruky opět fix a dokreslete kolem ní detaily jako jsou hvězdy nebo bubliny utíkající z kotle s lektvary. Pokud si troufnete na rozsáhlejší pozadí, můžete připojit celé nebe s měsícem nebo letící netopýry. S netopýrem vám pomůže návod Jak nakreslit netopýra.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak nakreslit


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás