Aku ruční okružní pila Parkside PHKSA 20-Li A2: Lidl cena 2023 + recenze

Petr Novák
Publikováno 18. října 2022

Lidl nabízí v akci aku ruční okružní pilu Parkside PHKSA 20-Li A2 s možností připojení k externímu odsávání prachu, adaptér je součástí balení.

Jedná se o kompaktní, lehký a přesný přístroj s vypínačem s rychlým zastavením. Parkside PHKSA 20-Li A2 nabízí plynule nastavitelnou hloubku a úhel řezu a má výkyvný ochranný kryt se zpětnou páčkou. Součástí balení je 60minutová rychlonabíječka s automatickým vypnutím nabíjení a třístupňovým ukazatelem stavu nabití.

Výměna pilového kotouče je snadná díky aretaci vřetena Spindle Lock. Okružní pila Parkside PHKSA 20-Li A2 má ergonomickou měkkou rukojeť s oboustranně ovladatelným bezpečnostním spínačem a laserovým vedením pro přesný řez. Pila je určena pro běžné pilové kotouče o průměru 150 mm.

Jmenovité otáčky pily jsou až 3 800 za minutu, úhel řezu lze nastavit v rozmezí 0-45 °, hloubka do řezu do dřeva je při 0 ° 0-48 mm, při úhlu 45 ° je 0-36 mm. Délka síťového kabelu je 1,5 metru, integrován je 20V akumulátor.

Obsah balení tvoří pilový kotouč s průměrem 150 mm a 18 zuby, imbusový klíč, paralelní doraz, adaptér pro externí odsávání prachu a kufr. Rozměry přístroje s akumulátorem jsou 34 × 26 × 18 cm, hmotnost s akumulátorem činí 2,5 kg.

Své zkušenosti s aku ruční okružní pilou Parkside PHKSA 20-Li A2 z Lidlu nám pište formou recenze sem do diskuze.

Kód výrobku

PHKSA 20-Li A2

Cena v akci

  • od 12. 8. 2019 – 1 690 Kč (s akumulátorem), 1 090 Kč (bez akumulátoru)
  • od 22. 7. 2019 – 1 690 Kč (s akumulátorem)
  • od 13. 6. 2019 – 1 690 Kč (s akumulátorem)
  • od 16. 5. 2019 – 1 690 Kč (s akumulátorem)
  • od 25. 3. 2019 – 1 690 Kč (s akumulátorem), 1 090 Kč (bez akumulátoru)

Doprava zdarma při nákupu nad 1 000 Kč v lidl-shop.cz

Fotky výrobku

Aku ruční okružní pila Parkside PHKSA 20-Li A2
Aku ruční okružní pila Parkside PHKSA 20-Li A2
Aku ruční okružní pila Parkside PHKSA 20-Li A2
Aku ruční okružní pila Parkside PHKSA 20-Li A2
Aku ruční okružní pila Parkside PHKSA 20-Li A2


S
Standa 24.04.2020 – 08:39

Jsem kutil a pilu jsem si koupil pro drobné práce na zahradě bez elektřiny, proto AKU. Mé zkušenosti uvádím z řezání převážně prken kolem 20 mm tloušťky. Pro drobné práce není pila špatná, výkon logicky nelze srovnávat s obdobnou pilou na napájení ze sítě a musíte mu přizpůsobit tempo práce (řezání). Z mé zkušenosti dobře drží řez, nikam neuhýbá, nepodřezává, dle laseru i hradítka (a měrky na něm) se dá řezat poměrně přesně. Co ale pile musím vytknout, je ochranný kryt, který vás pustí pouze na kus řezu, pak kryt pilu zastaví a musíte si s ním pomoci ručně páčkou. U přesnějších řezů to může být poněkud obtěžující. Příčné a kratší řezy nedělají pile větší obtíže i při větších tloušťkách materiálu. Výdrž dodávaného akumulátoru 2 Ah je pro kratší řezy dostatečná, logicky podle množství řezů. S čím má ale pila (a její výkon) už větší problémy, to jsou podélné delší řezy. Musíte řezat pomalu, roztahovat konce rozříznutých částí, aby nesvíraly a nebrzdily pilový kotouč a nechávat pilu po každém delším řezu odpočinout. Motor má totiž hodně mizerné chlazení (větrání), takže se dost hřeje, čehož si přes plastový kryt nevšimnete včas. Slabší 2 Ah aku vás na to upozorní, ale při použití více kapacitního aku 4 Ah, který je možné si k nářadí přikoupit a který vám umožní delší práci, se vám může stát, jako mně, že motor neuhlídáte a spálíte. A to jsem pilu zas až tak moc netrápil. Po pár minutách řezání se z motoru začalo kouřit, ztratil výkon, kolísají otáčky a teď smrdí již po chvilce řezání. Jestli uhlíky nebo vinutí motoru, nevím. Pila zaslána k reklamaci a jsem hodně zvedavej, protože Lidl-shop se mnou nekomunikuje, na zákaznickou linku jsem se ani po několikáté nedovolal, na e-maily mi neodpovídají, tak jsem pilu zabalil a s popisem závady na poupraveném formuláři, původně sloužícímu k odstoupení od smlouvy v zákonné lhůtě, jsem na (přiloženou) PPL etiketu poslal Lidlu u zpět. Tak uvidíme. Závěrem, krátké řezy, drobné práce a za ty peníze ANO, delší řezání opatrně, po jednom až dvou prknech (délky 150 cm) řezány podélně, nechat pilu odpočinout, hlídat motor.

Odpovědět

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás