Pavelkovo skrblení 77: Chci letět na dovolenou, nevím kam

Michal Pavelka
Publikováno 3. června 2016

Blíží se čas dovolených, to znamená čas, kdy je potřeba trochu provětrat účet. Samozřejmě skrblíkovsky. Už je jisté, že vyrazím na Ukrajinu a do Moldávie, to znamená do krajů skrblení zaslíbených. Určitě během prázdnin podám zprávu, jak si na Ukrajině lze půjčit koně na celý den za stejné peníze jako v Čechách na hodinu.

Chtěl bych si však i někam zaletět. Běžně kupuji letenky přes Pelikána, ale chybí mi tam možnost zadat nejasný cíl. Prostě mám čas, nějaké peníze a je mi v podstatě fuk, kam poletím. Když na Pelikánovi nezadám cíl, drsně vyžaduje, abych tak udělal. Proto jsem se přestěhoval na stránky AZAir. Tam mezi cílovými destinacemi existuje možnost „kamkoliv“. Jdu se podívat, co je aktuálně v nabídce.
Odlet jsem zadal z Prahy a do kolonky kam napsal „kamkoliv“. Datum zadám středeční. Vrátit se chci do neděle. Nejlevněji vyjdou Benátky – 1 704 Kč, za stejnou cenu je i Brusel. Praha levným letenkám nesvědčí. Zkusím okolní letiště. Vida, z Berlína se do Bruselu dá letět už za 485 korun, dalších pět letů je do dvou tisíc. Jen připomínám, že přímo k berlínskému letišti jezdí několikrát denně autobus Student Agency. Zajímavější je Wroclaw. 1 804 korun stojí zpáteční letenka do Osla.

Ještě zkusím nějaký prázdninový termín, s pružnější dobou. Pak už je Oslo či třeba Stockholm do tisícovky, do dvou tisíc přibyly destinace jako Eindhoven, Londýn, Paříž, Basilej, Hamburk, Goteborg, Řím …

Azair není jediným srovnávačem letenek. Příště se mrkneme třeba na skyscanner. A pak už přijdou ty skutečně zkušenosti.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.