Kreditní karty s bonusem

Kreditní karty jsou pro banky lukrativní produkt, a tak nabízí klientům za zřízení štědré odměny. Skrblík vám přináší přehled těchto kreditních karet s bonusem. Nenaleznete zde všechny karty s výhodami, ale jen ty, které dle nás dávají alespoň trochu smysl.

1Kreditka Mall.cz: Sleva 2 000 Kč

Kreditní kartu nabízí Raiffeisenbank ve spolupráci s Mall.cz. Ihned po aktivaci zájemce získá dárkový certifikát v hodnotě 2 000 Kč na nákup v obchodě Mall.cz.

Z každé platby kartou Mall.cz (kdekoliv, nejen na internetu) lze získat na zpět 2 % z nákupu. Maximální výše měsíčního bonusu je 1 000 Kč. Výhodou kreditky Mall.cz je rovněž možnost nakupovat v tomto obchodě zboží nad 2 000 Kč na splátky v trvání 12 až 24 měsíců bez navýšení.

Limit karty odpovídá trojnásobku mzdy, bezúročné období je 55 dní, úroková sazba činí 23,99 % a poplatek za vedení karty je 50 Kč měsíčně. Poplatek můžete v prvním roce získat zpět, pokud kartu využijete alespoň jednou do měsíce.

2mKreditka Plus: 1 % z plateb zpět

mBank nabízí tři kreditní karty, nejzajímavější z nich je mKreditka Plus. Při platbách s ní v zahraničí získáte 2 % z útraty zpět, u tuzemských plateb se vrací 1 %. V obou případech se vratka připisuje na spořicí účet.

Spolu s tím lze čerpat slevy až 50 % u partnerů programu MasterCard Elite. Výhodou je také pojištění nákupu – přepravy a prodloužení záruky u zboží placeneného kreditní kartou od mBank.

První tři měsíce je správa karty zdarma. Poté je vedení zdarma jen v případě obratu plateb kartou alespoň 4 000 Kč, při nedodržení podmínky se platí 59 Kč. Bezúročné období u karty je až 54 dnů, úroková sazba u karty je 23,80 % p. a.

3Extra karta od O2: Slevy až 40 %

Kreditka Extra karta od O2 nabízí slevy až 40 % na služby od O2. Výši slevy určuje měsíční útrata na kartě – nejen za služby od O2. Podmínkou pro získání slevy je platba vyúčtování právě přes tuto kreditku.

Výše slevy u O2 Měsíční útrata na kartě
5 % 2-999 Kč
10 % 1 000-1 999 Kč
15 % 2 000-4 999 Kč
20 % 5 000-9 999 Kč
30 % 10 000-19 999 Kč
40 % 20 000 Kč a více

Maximálně lze každý měsíc získat zpět 2 000 Kč. Držitelé karet navíc mohou čerpat vyšší slevy v rámci programů O2 Extra výhody a v síti Premia. Telefony a tablety mohou kupovat na splátky bez navýšení ceny.

Úvěr je nutné splatit do 20. dne následujícího měsíce, bezúročné období tak může dosahovat až 51 dnů. Karta je vydána zdarma. Pokud je s kartou každý měsíc realizována alespoň jedna transakce, je její vedení zdarma. V opačném případě se platí 49 Kč měsíčně. Úroková sazba činí 26,28 % p. a.

4Kreditní karta Cetelem: Odměna až 800 Kč

Kreditní karta Cetelem nabízí jednu ze čtyř výhod, kterou si zvolí sám držitel:

  • Zdarma všechny výběry z tuzemských i zahraničních bankomatů od 1 000 Kč,
  • vratka 2 % ze všech nákupů v tuzemsku, zahraničí, u čerpacích stanic i na internetu – až do 400 Kč měsíčně,
  • vratka 3 % ze všech nákupů na internetu – až do 600 Kč měsíčně
  • nebo vratka 4 % ze všech nákupů na čerpacích stanicích v ČR a v zahraničí – až do 800 Kč měsíčně.

Měsíční poplatek za vedení úvěrového účtu je 69 Kč, roční úroková sazba činí 22,68 % a bezúročné období trvá 55 dní. Během této doby je možné dluh splatit, a vyhnout se tak placení úroků. Drobnou výhodou jsou první tři výběry (ne každý měsíc) z bankomatu zdarma.

S kreditní kartou není možné platit na internetu. Pro tyto účely je nutné si v Klientské zóně aktivovat druhou Virtuální kartu, což je poměrně nepohodlné řešení.

5Kreditní karty Moneta Money Bank

Kreditní karty MoneyCard Smart umožňují získat zpět až 5 % ve vybrané kategorii nákupů. Nejvýše lze měsíčně získat až 500 Kč.

Slevy lze čerpat za útraty v jedné z těchto čtyř kategorií: 1. elektronika, 2. dům, hobby a zahrada, 3. sportovní vybavení a cestování nebo 4. restaurace a kultura.

Při platbě kartou se navíc můžete těšit na slevy až 30 % u partnerů Bene+.

Vedení kreditky Moneta Money Bank je zdarma, jestliže měsíční obrat dosáhne alespoň 3 000 Kč. V opačném případě se platí 49 Kč. Úroková sazba u kreditní karty MoneyCard Smart činí 22,99 % p. a.

6Kreditní karta De Luxe od Raiffeisenbank

S kreditní kartou Raiffeisenbank De Luxe získáte zpět 1 % z každého nákupu – a to až do výše 250 Kč měsíčně. Při platbě kartou přes internet se bonus nevyplácí.

Navíc můžete čerpat slevy až 50 % z programu Sphere card VIP, balíček pojištění Komfort, autoasistenci a zdarma využívat salónek na pražském a vídeňském letišti.

Poplatek za vedení karty je 199 Kč měsíčně, při vedení k tarifu eKonto KOMPLET 99 Kč měsíčně. Úvěrový limit je 10 000 – 500 000 Kč, bezúročné období 50 dní, úroková sazba 19,92 %.

7Kreditní karta STYLE od Raiffeisenbank

S kreditní kartou STYLE od Raiffeisenbank získáte zpět 1 % z nákupů uhrazených touto kreditkou, a to až do výše 129 Kč měsíčně. Navíc můžete čerpat slevy až 30 % v obchodech zařazených do programu Sphere card. Další výhodou je vstup zdarma do letištního salónku v Praze a ve Vídni.

Za vedení karty STYLE se platí 59 Kč měsíčně, případně je zdarma v rámci eKonta KOMPLET. Úvěrový limit je 300 000 Kč, sazba 22,56 % a bezúročné období 50 dní.

8ČSOB Kreditní karta World

S kartou ČSOB World můžete získat zpět 1 % z transakcí hrazených touto kreditkou, a to až do výše 1 000 Kč měsíčně. Součástí karty je pojištění zakoupeného zboží na 6 měsíců a prodloužená záruka o 1 rok u elektroniky, domácích spotřebičů nebo hobby nářadí.

Za vedení karty se platí 50 Kč měsíčně, při dosažení obratu 5 000 Kč za měsíc se poplatek vrací. Bezúročné období je 55 dní, úroková sazba 19,90 % a úvěrový limit 250 000 Kč.

Aby se z výhod nestaly nevýhody

Vrácení části útraty, finanční bonusy a další výhody kreditních karet se mohou velmi rychle proměnit v jakési Pyrrhovo vítězství. Stačí, když překročíte bezúročné období.

Skrblík považuje kreditní karty za výhodné a doporučuje je pouze za předpokladu, že čerpaný úvěr vždy uhradíte v bezúročném období.

Potřebujete si prodloužit bezúročné období?

Období, běhěm kterého se vám z úvěru nepočítají úroky, je možné bezplatně prodlužovat prakticky do nekonečna. Stačí vždy den před koncem bezúročného období celou částku vyrovnat a po půlnočním přeúčtování ji můžete opětovně plně vyčerpat.

Kreditní karty nejsou vhodné pro výběry z bankomatu

Výběry z bankomatu kreditními kartami jsou extrémně nevýhodné. Nejen, že jsou zpoplatněny poměrně vysokou částkou, ale zároveň se na ně nevztahuje bezúročné období. Úrok vám začne nabíhat ihned po výběru.

Pojištění jako součást kreditní karty

Součástí kreditních karet může být a bývá bezplatné cestovní a v některých případech i majetkové pojištění. V kombinaci s Evropským průkazem zdravotního pojištění jde o levnější variantu ke komerčním cestovním pojištěním.

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu