Letiště Ulánbátar (ULN)

Mongolsko Ulánbátar, Mongolsko
Aktuální čas Aktuální čas: 22:30
IATA kód ULN

Letiště Ulánbátar (ULN) | © Pierre Jean Durieu | Dreamstime.com

Doprava z letiště Ulánbátar

Nejlepší varianta:

Nejlevnějším způsobem je využít autobusy hromadné dopravy. Linka autobusu s označením Ч:7 vyjíždí od letiště každých 5-20 minut mezi 6:30 až 21:30. Cesta do centra města trvá přibližně půl hodinu a vyjde vás na 500 Kč15001.

Zastávku naleznete asi 150 metrů od hlavního vchodu letiště. Pozor! Autobus od letiště pokračuje dále až na konečnou zastávku a poté se otáčí a jede do centra města.

Alternativní varianta:

Před letištěm se nachází stanice vozů taxi. Za jízdu do centra města zaplatíte 10 000 Kč110000115 000 Kč1150001.

Terminály letiště Ulánbátar

Letiště Ulánbátar se skládá z jednoho terminálu, který obsluhuje vnitrostátní i mezinárodní lety. Kromě dříve zmíněných mongolských aerolinek zde ještě operuje Aeroflot, Air China, Korean Air nebo také Turkish Airlines.

Přestup na letišti Ulánbátar

Jedná se o menší letiště, které je docela přehledné. Pro přestup by vám mělo stačit 35 minut.

Spaní na letišti Ulánbátar

Co čekat

Ulánbátar je malé letiště, které je otevřeno 24 hodin denně. V noci je spíše klidné. Zdejší personál nemá s nocujícími pasažéry problém.

Kde spát

Nejlepším místem pro přespání je prostor 2. podlaží. Je zde ticho a světla nejsou ostrá. Naleznete zde pohodlná sedadla bez opěrek na ruce.

Služby na letišti Ulánbátar

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma, stačí se připojit k “KEWIKO_Free”.

Jídlo a pití

Restauraci Buyant-Ukhaa naleznete na 1. podlaží. Dále ze fungují dvě kavárny, New Aniversa a Tom and Toms, a také fast food Jiguur Bakery. Otevírací doba se liší, žádný z těchto podniků však nemá otevřeno nonstop. Supermarket se zde nenachází.

Úschovna zavazadel

Úschovna zavazadel funguje na 1. podlaží. Cena za úschovu je neznámá.

Směnárny a bankomaty

Směnárna se na letišti nenachází, nápomocné mohou být banky. Ty naleznete ve 2. podlaží, jedna z poboček má otevřeno nonstop (Arig Bank). Bankomaty různých bank fungují na více místech po celém letišti.

Letištní salonky

MIAT Business Lounge se nachází ve 3. podlaží v mezinárodní odletové hale. Otevírací doba je 24 hodin denně. Vstupovat lze pomocí Priority Pass. Salonek je vybaven wifi připojením, TV, telefonem a klimatizací. K dispozici je denní tisk a alkoholické a nealkoholické nápoje.

Business Lounge naleznete poblíž MIAT Business Lounge. Salonek je otevřen vždy 30 minut před prvním odletem a zavírá se po posledním odletu (přibližně 3:30-00:30). Vstupovat lze pomocí Priority Pass. Salonek je vybaven wifi připojením, TV a klimatizací. K dispozici je denní tisk a alkoholické a nealkoholické nápoje.

Sprchy

Sprchy zde nejsou k dispozici.

Další letiště v zemi Mongolsko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.