Letiště Ulánbátar (ULN) | odlety, přílety, doprava

📌 Ulánbátar, Mongolsko 🕐 aktuální čas 17:42 ✈️ IATA kód ULN
🗺️ mapa letiště 🛫 odlety online 🛬 přílety online
 • Čingischánovo letiště v Ulánbátaru leží přibližně 18 km od centra hlavního města.
 • Slouží jako základna pro mongolské letecké společnosti MIAT Mongolian Airlines, Aero Mongolia a Hunnu Air. Nejbližší spoj do Ulánbátaru je z německého Frankfurtu. Provozován je MIAT Mongolian Airlines.
 • Jedná se o největší letiště v Mongolsku. V blízké budoucnosti má být nahrazeno novým letištěm, které se staví přibližně 52 km od Ulánbátaru.

  Doprava z letiště Ulánbátar

  Nejlepší varianta:

  Nejlevnějším způsobem je využít autobusy hromadné dopravy. Linka autobusu s označením Ч:7 vyjíždí od letiště každých 5-20 minut mezi 6:30 až 21:30. Cesta do centra města trvá přibližně půl hodinu a vyjde vás na 4,27 Kč500 ₮.

  Zastávku naleznete asi 150 metrů od hlavního vchodu letiště. Pozor! Autobus od letiště pokračuje dále až na konečnou zastávku a poté se otáčí a jede do centra města.

  Alternativní varianta:

  Před letištěm se nachází stanice vozů taxi. Za jízdu do centra města zaplatíte 85 Kč10000 ₮128 Kč15000 ₮.

  Terminály letiště Ulánbátar

  Letiště Ulánbátar se skládá z jednoho terminálu, který obsluhuje vnitrostátní i mezinárodní lety. Kromě dříve zmíněných mongolských aerolinek zde ještě operuje Aeroflot, Air China, Korean Air nebo také Turkish Airlines.

  Přestup na letišti Ulánbátar

  Jedná se o menší letiště, které je docela přehledné. Pro přestup by vám mělo stačit 35 minut.

  Spaní na letišti Ulánbátar

  Co čekat

  Ulánbátar je malé letiště, které je otevřeno 24 hodin denně. V noci je spíše klidné. Zdejší personál nemá s nocujícími pasažéry problém.

  Kde spát

  Nejlepším místem pro přespání je prostor 2. podlaží. Je zde ticho a světla nejsou ostrá. Naleznete zde pohodlná sedadla bez opěrek na ruce.

  Služby na letišti Ulánbátar

  Wifi zdarma

  Wifi je zde zdarma, stačí se připojit k “KEWIKO_Free”.

  Jídlo a pití

  Restauraci Buyant-Ukhaa naleznete na 1. podlaží. Dále ze fungují dvě kavárny, New Aniversa a Tom and Toms, a také fast food Jiguur Bakery. Otevírací doba se liší, žádný z těchto podniků však nemá otevřeno nonstop. Supermarket se zde nenachází.

  Úschovna zavazadel

  Úschovna zavazadel funguje na 1. podlaží. Cena za úschovu je neznámá.

  Směnárny a bankomaty

  Směnárna se na letišti nenachází, nápomocné mohou být banky. Ty naleznete ve 2. podlaží, jedna z poboček má otevřeno nonstop (Arig Bank). Bankomaty různých bank fungují na více místech po celém letišti.

  Letištní salonky

  MIAT Business Lounge se nachází ve 3. podlaží v mezinárodní odletové hale. Otevírací doba je 24 hodin denně. Vstupovat lze pomocí Priority Pass. Salonek je vybaven wifi připojením, TV, telefonem a klimatizací. K dispozici je denní tisk a alkoholické a nealkoholické nápoje.

  Business Lounge naleznete poblíž MIAT Business Lounge. Salonek je otevřen vždy 30 minut před prvním odletem a zavírá se po posledním odletu (přibližně 3:30-00:30). Vstupovat lze pomocí Priority Pass. Salonek je vybaven wifi připojením, TV a klimatizací. K dispozici je denní tisk a alkoholické a nealkoholické nápoje.

  Sprchy

  Sprchy zde nejsou k dispozici.

  Akční letenky na letiště Letiště Ulánbátar (ULN)

  Další letiště v zemi Mongolsko

  Komentáře