Letiště Taškent (TAS) | odlety, přílety, doprava

📌 Taškent, Uzbekistán🕐 aktuální čas 00:17✈️ IATA kód TAS
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
 • Letiště Islama Karimova se nachází 12 km od centra Taškentu.
 • Základnu zde má dopravce Uzbekistan Airways, který nabízí přímé lety z FrankfurtuMnichova. Většina spojů však míří do zemí bývalého SSSR.
 • Jedná se o hlavní letiště Uzbekistánu a 3. nejvytíženější letiště střední Asie.

Letiště Taškent (TAS) | © Luca Roggero | Dreamstime.com

Doprava z letiště Taškent

Nejlepší varianta: Taxi

Nejrychlejším způsobem jak se dostat do centra Taškentu jsou vozidla místních taxi služeb. Před nástupem do vozu se však s řidičem dohodněte na ceně, tachometry zde neexistují. Je také výhodné mít cílovou adresu napsanou v azbuce, neboť hodně řidičů latinku nepřečte. Cesta do centra trvá přibližně 20 minut a vyjde vás na 192 Kč80000 so'm.

  Alternativní varianta: Autobus

  Levnější, avšak pomalejší, je cesta autobusovými linkami č. 7, 11, 12, 25, 40, 61, 67, 77, 94106. Spoje jezdí v intervalu 10-20 minut mezi 5:30 až 22:30. Zastávka se nachází ve vzdálenosti 50 m od terminálu u parkoviště. Jízdenka vás vyjde na 2,88 Kč1200 so'm, platí se vždy až v autobuse.

  Uber z letiště

  Služba Uber není v této lokalitě k dispozici.

  Terminály letiště Taškent

  Letiště Taškent je tvořeno dvěma terminály:

  Přestup na letišti Taškent

  V případě mezinárodního přestupu (oba lety na jedné letence) neopustíte tranzitní zónu a nemusíte vyzvedávat zavazadlo. Přestup bude rychlý, stačit by vám mělo 45 minut.

  Pokud ovšem přestupujte na vnitrostátní let, je situace složitější. Budovy terminálů na sebe nenavazují, jsou umístěny na opačné straně letiště, vzdálenost je asi 5 km. K přesunu musíte využít taxi. Doba jízdy činí asi 10 minut a vyjde vás na 19,20 Kč8000 so'm. Ponechte si rezervu 120 minut a víc.

  Spaní na letišti Taškent

  Co čekat

  Letiště Taškent je otevřeno 24 hodin denně. Prostory obou terminálů jsou spíše menší a v dopravní špičce dost stísněné. Letiště je kvůli častým příletům a odletům hlučné i v noci. Zdejší personál nemá s nocujícími pasažéry žádný problém, avšak nečekejte příliš ohleduplnosti.

  Kde spát

  Vhodnější prostory pro přespání jsou na terminále 2. Ve druhém patře naleznete sedadla a lavice, které nemají loketní opěrky, avšak jsou velmi tvrdé.

  Služby na letišti Taškent

  Wifi zdarma

  Wifi jde zde zdarma bez omezení pouze na terminále 2. Připravte se na to, že často nefunguje.

  Jídlo a pití

  Na letišti se nachází pouze omezené stravovací možnosti, které jsou navíc velmi drahé. Otevírací doba většiny podniků se pohybuje mezi 8:00 až 20:00.

  Úschovna zavazadel

  Úschovna zavazadel se nachází na terminále 2 a má otevřeno 24 hodin denně. Ceny nejsou známy, avšak je potřeba mít u sebe hotovost.

  Směnárny a bankomaty

  Bankomaty se nachází u východu z letiště. Směnárna funguje v příletové i odletové hale terminálu 2.

  Letištní salonky

  CIP Lounge nalezneme na 2. patře ve veřejné části terminálu 2. Otevřeno je vždy 2 hodiny před prvním odletem, zavírá se po posledním odletu. Vstupovat lze po zaplacení jednorázového poplatku ve výši 3 497 Kč150 $, který zahrnuje odbavení i pasovou kontrolu. V ceně je dále wifi připojení, televizor, denní tisk a také nápoje a drobné občerstvení. K dispozici jsou i sprchy.

  Uzbekistan Airways Lounge funguje v 1. patře ve veřejné části terminálu 2. Vstup je umožněn pouze cestujícím s těmito aerolinkami, přičemž cestující třídou Economy platí poplatek ve výši 4 663 Kč200 $. Pasažérům je k dispozici bohatý výběr nápojů a občerstvení, wifi připojení, sprchy či denní tisk. Součástí je i duty free obchod.

  Sprchy

  Sprchy jsou součástí letištních salonků (viz výše).

  Akční letenky na letiště Letiště Taškent (TAS)

   Další letiště v zemi Uzbekistán

   Komentáře