Letiště San Juan (SJU) | odlety, přílety, doprava

📌 San Juan, Portoriko🕐 aktuální čas 23:42✈️ IATA kód SJU
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
  • Mezinárodní letiště Luis Muñoz Marín se nachází 5 km jihovýchodně od hlavního města Portorika – San Juan.
  • Z Madridu se sem dostanete leteckými společnostmi Air EuropaIberia, létá tady také CondorFrankfurtu.
  • Jedná se o nejrušnější letiště v karibské oblasti.

Letiště San Juan (SJU) | © Igokapil | Dreamstime.com

Doprava z letiště San Juan

Nejlepší varianta: Taxi

Nejrychleji se do centra dostanete taxíkem. Stanoviště taxi najdete na úrovni příletů terminálů A a B. Taxi mají pevně stanovené ceny, za cestu zaplatíte od 280 Kč12 $ do 396 Kč17 $ (v závislosti na vaší destinaci). Cesta trvá 10-20 minut.

Je třeba uhradit také příplatek ve výši 70 Kč3 $ za odjezd z letiště.

Alternativní varianta: Veřejné autobusy AMA

Pokud raději dáváte přednost veřejné dopravě, která je také nejlevnější variantou, měli byste počítat s tím, že do autobusu vás nepustí s velkým kufrem, pouze s příručním zavazadlem.

Autobus B-53 vás odveze do centra města San Juan. Cesta trvá 40-60 minut, v závislosti na aktuálním provozu. Autobusovou zastávku najdete na úrovni odletů terminálů A, D a E. Autobusy odjíždějí každých 5-30 minut. Jezdí od 5:00 do 21:00 (pondělí-pátek) a od 6:00 do 20:00 (soboty a svátky). Za lístek, který si koupíte u řidiče, zaplatíte 17,49 Kč0.75 $.

Uber z letiště San Juan

Za cestu UberemX zaplatíte kolem 280 Kč12 $.

Terminály letiště San Juan

Letiště San Juan se skládá ze čtyř terminálů – A, B, C a D.

Terminál A je hlavním terminálem letiště. Využívá jej především aerolinka JetBlue Airways. Najdete tady gaty A1 až A8.

Terminál B je rozdělen na severní (Terminál C) a jižní část. Operuje tady několik místních leteckých společností a také United, Delta, SouthwestSpirit. Najdete tady gaty B2 až B11. Pokud letíte společností Air Europa, pravděpodobně přistanete na tomto terminálu.

Terminál C se nachází ve stejné budově jako Terminál B. Najdete tady gaty C2 až C10. Oba terminály sdílí většinu služeb a vybavení. Na tento terminál míří letadla společnosti Iberia.

Terminál D je otevřen jen částečně. Od roku 2016 na terminálu probíhají stavební práce. Najdete tady letištní hotel a gaty D1 až D9.

Všechny terminály na letišti San Juan jsou vzájemně propojeny a přemístíte se mezi nimi pěšky.

Přestup na letišti San Juan

Pokud přesedáte na letišti San Juan, na přestup byste si měli vyhradit alespoň 90 minut. Zvláště během hlavní sezóny bývá letiště poměrně rušné a dochází ke zpoždění letů.

Spaní na letišti San Juan

Co čekat

Letiště je otevřeno 24 hodin, v noci je možné přespat pouze ve veřejné části letiště. Připravte se na hluk a nízké teploty.

Kde spát

Nejlepší místo pro spaní najdete v Terminálu A a B. Jeden z cestujících doporučil chodbu mezi těmito terminály, která je nejtišším místem na letišti.

Služby na letišti San Juan

Wifi zdarma

Na letišti je k dispozici Wi-Fi pouze za poplatek. Zaplatíte 116 Kč4.99 $ na 3 hodiny, 163 Kč6.99 $ na 6 hodin nebo 233 Kč9.99 $ na celý den.

Jídlo a pití

Ve všech terminálech jsou restaurace a kavárny, v provozním i veřejném prostoru letiště. 24 hodin je k dispozici pouze Subway, a to u přepážky aerolinky Delta.

Úschovna zavazadel

V Terminálu D na 2. podlaží najdete úschovnu zavazadel.

Směnárny a bankomaty

Na letišti najdete dostatek bankomatů. A to v Terminálu A, B, C a u parkoviště. V Terminálu D je k dispozici bankomat vydávající eura.

Peníze si můžete vyměnit v bance Banco Popular.

Letištní salonky

Na letišti můžete využít následující salonky:

  • The Lounge San Juan – Terminál A, provozní prostor letiště. Salonek je otevřen od 4:30 do 20:00. Je možné si zakoupit vstup online, a to od 816 Kč35 $ na 3 hodiny.
  • The Lounge San Juan – Terminál C, provozní prostor letiště. Salonek je otevřen od 4:30 do 22:00. Vstup je možné si koupit pouze online. Ceny jsou od 816 Kč35 $ na 3 hodiny.

Sprchy

Sprchy nejsou na letišti k dispozici.

Akční letenky na letiště Letiště San Juan (SJU)

Další letiště v zemi Portoriko

Komentáře