Letiště Maskat (MCT)

Omán Maskat, Omán
Aktuální čas Aktuální čas: 18:04
IATA kód MCT

Letiště Maskat (MCT) | © Luca Roggero | Dreamstime.com

Doprava z letiště Maskat

Nejlepší varianta: Autobus

Autobusová společnost Mwasalat provozuje nonstop linky č. 1A1B. Ty jezdí v půlhodinovém intervalu, 1A končí v Al Mabelah, 1B pak u autobusového nádraží Ruwi. Zastávka se nachází v přízemí za východem z terminálu. Jízdenka vás bude stát 29 Kč0.5 ر.ع..

Alternativní varianta: Taxi

Stanoviště taxi se nachází před budovou terminálu. Běžná cena jízdy do Maskatu je přibližně 574 Kč10 ر.ع..

Uber z letiště

Uber není v této lokalitě k dispozici.

Terminály letiště Maskat

Letiště je tvořeno jedním moderním terminálem, který byl vystavěn roku 2018 a zcela nahradil dřívější budovu letiště. Ta bude v budoucnu rekonstruována a využívána pro low-cost dopravce. Nachází se zde 45 odletových bran.

V současné době na letišti operuje 34 dopravců, např. Air India, Emirates, KLM, Oman Air, SalamAir, Swiss International Air Lines nebo také Turkish Airlines.

Přestup na letišti Maskat

Terminál je rozlehlý, avšak vše je přehledně značeno. Minimální doba pro přestup je stanovena na 60 minut pro mezinárodní spoj a na 90 minut pro přestup na vnitrostátní let.

Spaní na letišti Maskat

Co čekat

Maskatské letiště je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o větší letiště, které obvykle bývá rušné i v noci. Často slouží jako přestupní bod mezi lety z Evropy dále do Asie, proto se zde setkáte s množstvím přespávajících pasažérů. Vybavení terminálu i služby jsou na vysoké úrovni. Personál je vstřícný a s nocujícími cestujícími nemá žádný problém.

Kde spát

Po celé ploše letiště naleznete nespočet zákoutí s pohodlnými křesly a gauči. Většina se vyskytuje v zabezpečené části letiště u odletových bran. S sebou si přibalte špunty do uší či alespoň sluchátka, v noci zde bývá hluk.

Pokud vám nevyhovuje spaní přímo na letišti, můžete využít Aerotel, který se nachází za bezpečnostní kontrolou v 5. patře. Pokoj si lze rezervovat na dobu tří hodin a více.

Služby na letišti Maskat

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma na dvě hodiny. Musíte však zadat heslo, které získáte po registraci telefonního čísla nebo po naskenování pasu a letenky na Informacích.

Jídlo a pití

Na letišti je v provozu celkem 15 podniků. Většina se nachází na 4. patře, např. Cakes&Bakes, Caffé Nero, McDonald’s nebo také Travellers Club. Svačinu si můžete zakoupit v obchodě WHSmith, na letišti fungují hned tři pobočky.

Úschovna zavazadel

Není k dispozici.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty jsou umístěny ve veřejné části letiště i za bezpečnostní kontrolou. Směnárna Travelex funguje v příletové i odletové hale 24 hodin denně.

Letištní salonky

Primeclass Lounge naleznete v 5. patře mezinárodní odletové haly. Salonek je otevřen nonstop a vstup je umožněn držitelům Lounge Pass, Priority Pass nebo za jednorázové vstupné ve výši 1 149 Kč20 ر.ع.. Součástí je wifi připojení, televizor a telefon, k dispozici je úschovna zavazadel a sprchy a za poplatek i konferenční prostory a lázeňské procedury. Pro návštěvníky je připravena nabídka tisku, nápojů a občerstvení.

Sprchy

Sprchy se nacházejí pouze v letištním salonku Primeclass Lounge (viz výše).

Akční letenky na Letiště Maskat (MCT)

Další letiště v zemi Omán


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.