Letiště Korfu Kerkyra (CFU) | odlety, přílety, doprava

📌 Korfu, Řecko 🕐 aktuální čas 22:50 ✈️ IATA kód CFU
🗺️ mapa letiště 🛫 odlety online 🛬 přílety online
  • Letiště Korfu Kerkyra, také nazýváno jako Letiště Ioannis Kapodistrias, leží přibližně 2 km od města Kerkyra.
  • Většina leteckých aerolinií zde působí pouze během letní sezóny. V období červen až září se zde můžete dopravit z Ostravy, BrnaPrahy se Smartwings.
  • Korfu Kerkyra je jediným letištěm na ostrově a vyniká velmi krátkou přistávací dráhou.

Letiště Korfu Kerkyra (CFU) | © Rostislav Ageev - Dreamstime.com

Doprava z letiště Korfu Kerkyra

Nejlepší varianta:

Corfu City Bus č. 15 vás do centra Kerkyry zaveze za 20 minut. Jízdenky lze zakoupit u řidiče a vyjdou vás na 32 Kč1.20 €. Autobusy jezdí mezi 7:30 až 22:30.

Alternativní varianta:

Využít můžete i vozů taxi, stojí před budovou terminálu. Cesta do centra města trvá přibližně 10 minut a vyjde vás na 266 Kč10 €.

Terminály letiště Korfu Kerkyra

Letiště Kerkyra je tvořeno malým terminálem, který je využíván zejména charterovými a nízkonákladovými aerolinkami. Patří mezi ně především easyJet, Ryanair, Jet2.comTUI fly.

Spaní na letišti Korfu Kerkyra

Co čekat

Korfu Kerkyra je malé letiště, které je otevřeno 24 hodin denně. V letních měsících je letiště poměrně rušné, narazíte zde na spoustu lidí a s tím spojené dlouhé fronty. Zdejší personál nemá problém s nocujícími pasažéry.

Kde spát

Letiště disponuje hojným počtem sedadel bez opěrek na ruce, tudíž jsou vhodným místem k přespání. Dále lze nocovat v uzavřených podnicích, kde naleznete pohodlná křesla a pohovky.

Služby na letišti Korfu Kerkyra

Wifi zdarma

Wifi je zdarma bez časového omezení, stačí se připojit na “Fraport-Free”. Letiště se nachází v zemi EU, můžete tedy bez obav čerpat data ze svého tarifu za stejných podmínek jako v ČR.

Jídlo a pití

Naleznete zde celkem devět restaurací a kaváren, např. řecké bistro Everest nebo Starbucks. Otevírací doba závisí na ročním období. Na letišti se nenachází žádný supermarket ani podnik s nonstop otevírací dobou.

Úschovna zavazadel

Letiště nedisponuje žádnou úschovnou zavazadel ani uzamykatelnými skříňkami.

Směnárny a bankomaty

Směnárnu OneXchange naleznete v části příletů. Otevírací doba závisí na roční době. Bankomaty se nachází u příletů, odletů a ve veřejné části letiště.

Letištní salonky

Na letišti v současnosti nefunguje žádný salonek.

Sprchy

Sprchy zde nejsou k dispozici.

Akční letenky na letiště Letiště Korfu Kerkyra (CFU)

Další letiště v zemi Řecko

Komentáře