Letiště Cartagena (CTG)

Kolumbie Cartagena, Kolumbie
Aktuální čas Aktuální čas: 18:32
IATA kód CTG

Letiště Cartagena (CTG) | © Pablo Hidalgo | Dreamstime.com

Doprava z letiště Cartagena

Nejlepší varianta: Taxi

Nejjednodušeji se dostanete z letiště taxíkem. Použijte žluté taxi, které mají na letišti Cartagena dvě stanoviště. Na letišti najdete jejich stánek, kde řeknete svůj cíl cesty a uhradíte stanovený tarif. Taxi v Cartageně mají pevně stanovené ceny. Cesta do centra vás bude stát cca 92 Kč15000 $122 Kč20000 $.

Na letišti obsluhují i soukromí dopravci, jako například Viator. Počítejte však s částkou od 260 Kč11 $.

Alternativní varianta: Veřejná autobusová doprava

Do centra města vás dovezou i veřejné autobusy. Služba je dostupná od 5:30 (v neděli od 7:00). Cesta trvá cca 20 minut. Autobus T102 však nezajíždí až na letištní terminál, jeho zastávku najdete na ulici Calle 70.

Autobusy využijete spíše při cestě na letiště, neboť lístek není možné koupit u řidiče autobusu, ani na letišti. Pouze v určených stanicích, které najdete v centru města. Je třeba si nejprve koupit kartičku za 12,20 Kč2000 $ a na ni si nahrát peníze. Cena za jednosměrnou jízdenku činí 15,25 Kč2500 $ (jedná se o nejdražší veřejnou dopravu v Kolumbii).

Uber

V Cartageně funguje také služba Uber. Za cestu z letiště zaplatíte 67 Kč11000 $92 Kč15000 $.

Terminály letiště Cartagena

Letiště má jeden terminál, jenž byl nedávno zcela zrekonstruovaný. Ten je rozdělen na mezinárodní a vnitrostátní část.

Přestup na letišti Cartagena

Vzhledem k tomu, že letiště má pouze jeden terminál, přesun mezi navazujícími lety vám nezabere příliš mnoho času. Minimální doba na přestup se liší pro každé letiště i leteckou společnost, například aerolinky KLM jako minimální dobu na přestup pro mezinárodní lety uvádějí 50 minut.

Spaní na letišti Cartagena

Co čekat

Letiště je otevřeno 24 hodin. Očekávejte, že budete probuzeni letištní stráží kvůli kontrole cestovních dokladů. Někteří cestující upozorňovali na výskyt komárů na letišti.

Kde spát

V hlavním terminálu najdete pohodlná sedadla, která se navíc dají posunout k sobě.

Služby na letišti Cartagena

Wifi zdarma

Na letišti je k dispozici bezplatné připojení k Wi-Fi. Připojte se k síti “Sacsa Gratis”. K síti je možné se připojit pouze uvnitř gatů, ne však v odbavovací části letiště.

Jídlo a pití

Na letišti najdete několik restaurací a barů, žádné z nich však nejsou otevřeny 24 hodin. Ve vnitrostátní části jsou otevřeny od 3:00 do půlnoci (tady najdete většinu restaurací), v mezinárodní části od 6:00 do 23:00.

Úschovna zavazadel

Úschovna není k dispozici na letišti.

Směnárna a bankomaty

Letiště Cartagena nabízí výběr peněz z bankomatů, dejte si však pozor na účtované poplatky. Ještě před odletem si ověřte jejich výši a také denní limit. Informujte vaší banku o cestě do Kolumbie, abyste se ujistili, že vaše karta bude fungovat. Své bankomaty tady mají banky Banco de Bogotá, BBVA a Servibanca.

Na letišti jsou k dispozici také směnárny. Výběr z bankomatů vám však nabídne lepší kurz, proto se raději směnárnám vyhněte. Na letišti v Cartageně najdete dvě směnárny: AmericambiosGloboCambio. Obě jsou otevřeny od 7:00 do 20:00.

Letištní salónky

Využít můžete tyto letištní salonky:

Sprchy

Sprchy nejsou na letišti Cartagena k dispozici.

Další letiště v zemi Kolumbie


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.