Letiště Baku (GYD)

Aktuální čas Aktuální čas: 19:45
IATA kód GYD

Letiště Baku (GYD) | © Dmitry Erokhin - Dreamstime.com

Doprava z letiště Baku

Nejlepší varianta:

Do centra města se pohodlně dostanete pomocí autobusové linky Aero Express. Cesta trvá přibližně 30 minut, autobusy jezdí 24 hodin denně s půlhodinovým intervalem. Jízdenku zakoupíte ve stánku BakuCard, který se nachází při výstupu z terminálu 1.

Jízdné vás vyjde na 19,49 Kč1.50 ₼. Pokud plánujete využívat v Baku MHD, doporučujeme zakoupit kartu BakuCard, se kterou vás jízdenku vyjde na 16,89 Kč1.30 ₼. Karta stojí 26 Kč2 ₼ a lze na ní dobít libovolnou částku.

Alternativní varianta:

Využít můžete také vozů taxi. Na letišti funguje tzv. official taxi, stačí sledovat značení. Jízda do centra města začíná na 130 Kč10 ₼.

Uber z letiště

Pokud se rozhodnete využít služby Uber, počítejte s cenou od 143 Kč11 ₼.

Terminály letiště Baku

Letiště Baku se skládá ze dvou budov – terminál 1 (T1) a terminál 2 (T2). Budova T1 je moderní a vzdušný prostor, který se využívá pro mezinárodní lety. Působí zde většina dopravců – např. Azerbaijan Airlines, China Southern Airlines nebo Turkish Airlines.

Budova T2 je starší, pouze se základním vybavením. Využívá se pro lety v rámci země a také pro nízkonákladové společnosti – např. Wizz Air a Buta Airways.

Přestup na letišti Baku

Jednotlivé budovy terminálů jsou od sebe vzdáleny přibližně 300 metrů, orientace je však velmi snadná. Pro přestup v rámci mezinárodního letu počítejte alespoň s 90 minutami, pro vnitrostátní by vám mělo stačit 35 minut.

Spaní na letišti Baku

Co čekat

Letiště Baku je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o větší letiště, které je i v noci rušné. Zdejší personál se k nocujícím pasažérům chová vstřícně.

Kde spát

Vhodnější místa pro přespání naleznete na T1. Ve 3. patře se nacházejí tzv. sleeping pods, které jsou navrženy pro pohodlný a klidný spánek. Místo lze zcela uzavřít posuvným stínidlem a uživateli tak nabízí soukromí a zároveň bezpečí pro všechny cenné věci.

Dále ve 3. patře hned vedle Salad Bar naleznete pohodlné gauče a křesla. Doporučujeme sluchátka do uší, v noci zde bývá hluk a rušno.

Služby na letišti Baku

Wifi zdarma

Wifi je zde bezplatná a neomezená, stačí se připojit na “Baku-Airport-Free-WiFi”.

Jídlo a pití

Na letišti existuje několik podniků s nonstop otevírací dobou. Nalezneme zde McDonald’s, illy nebo 150 Bar & Grill. Po celém letišti také fungují prodejní automaty nabízející menší občerstvení a ve 3. patře u odletů naleznete fontánky s pitnou vodou. Supermarket se zde nenachází.

Úschovna zavazadel

Úschovna zavazadel ani uzamykatelné skříňky se na letišti nenacházejí.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty různých bank naleznete ve velkém množství po celém letišti. Směnárny zde fungují v rámci bank – International Bank of Azerbaijan a Bank Silk Way. Naleznete je na čtyřech místech na T1 – dvě pobočky ve veřejné části letiště v 1. patře, další dvě pak v tranzitní zóně u příletů a odletů. Otevírací doba všech poboček je nonstop.

Letištní salonky

Terminál 1:

Terminál 2:

Většina salonků má nonstop otevírací dobu. Vstupovat lze pomocí Priority Pass, Lounge Pass nebo za jednorázové vstupné. Téměř všechny salonky jsou vybaveny klimatizací, telefonem, TV a wifi připojením. K dispozici jsou alkoholické i nealkoholické nápoje a denní tisk.

Sprchy

Sprchy zde nejsou k dispozici.

Akční letenky na Letiště Baku (GYD)

Další letiště v zemi Ázerbájdžán


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.