Letiště Astana (TSE)

Kazachstán Astana, Kazachstán
Aktuální čas Aktuální čas: 17:25
IATA kód TSE

Letiště Astana (TSE) | © Julia Kuznetsova - Dreamstime.com

Doprava z letiště Astana

Nejlepší varianta:

Letiště s centrem města spojují autobusové linky 1012. Autobusy vyjíždějí každých cca 5-15 minut mezi 6:00 až 23:00.

Cesta do centra trvá přibližně hodinu a vyjde vás na 8,93 Kč180 ₸. Jízdenky zakoupíte u řidiče autobusu.

Alternativní varianta:

Pohodlnější možností je jízda s taxi. Cesta do centra vás vyjde na 149 Kč3000 ₸298 Kč6000 ₸. Nebojte se o cenu smlouvat.

Uber z letiště

Využít lze rovněž služby Uber. Ceny začínají na 99 Kč2000 ₸.

Terminály letiště Astana

Letiště v Astaně je tvořeno dvěma samostatnými budovami, z nichž jedna slouží pro mezinárodní lety (terminál 1 – T1) a druhá pak pro vnitrostátní (terminál 2 – T2).

Přestup na letišti Astana

Budovy terminálů jsou propojeny pomocí spojovací chodby a v docházkové vzdálenosti cca 5 minut. Pro přestup v rámci vnitrostátního letu by vám mělo stačit 30 minut, pro mezinárodní pak 45 minut.

Spaní na letišti Astana

Co čekat

Astanské letiště je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o menší letiště, které je v noci spíše klidné. Zdejší personál se k nocujícím pasažérům chová vlídně.

Kde spát

K přespání je vhodnější budova T1, kde se nachází více sedadel a laviček. Spousta z nich nemá opěrky na ruce. Doporučujeme masku na spaní, i v noci zde svítí ostrá světla.

Služby na letišti Astana

Wifi zdarma

Na letišti je k dispozici wifi síť zdarma. Stačí se připojit k “OpenWiFi_TSE”. Pro neomezené užívání je potřeba zadat číslo PIN, které obdržíte v SMS zprávě.

Jídlo a pití

Astanské letiště nabízí celkem šest podniků, které naleznete v 1. a 2. patře. Restaurace a kavárny mají otevřeno mezi 9:00 až 22:00. Supermarket se zde nenachází.

Úschovna zavazadel

Úschovna zavazadel se nachází na T1 v 1. patře. Otevřeno má 24 hodin denně a poplatek za jeden den úschovy činí 34 Kč680 ₸.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty různých bank naleznete na několika místech v obou terminálních budovách. Směnárny s nonstop otevírací dobou fungují v 1. patře ve veřejné části T1 i T2.

Letištní salonky

The Shanyrak Lounge naleznete na T2 poblíž gatu D04. Salonek je přístupný pouze pro cestující vnitrostátních a tranzitních letů. Otevřeno má 24 hodin denně a vstupovat lze pomocí Priority Pass. Salonek je klimatizován a je vybaven wifi připojením, TV a telefonem. K dispozici je denní tisk a alkoholické a nealkoholické nápoje.

Na letišti se také nachází dva salonky VIP/CIP Lounge, z nichž jeden slouží pro mezinárodní lety a druhý pro vnitrostátní. Naleznete je na T1 (mezinárodní lety) a na T2 (vnitrostátní lety).

Otevírací doba je nonstop, vstupovat lze pouze pomocí jednorázového poplatku: 744 Kč15000 ₸ pro domácí let, 1 488 Kč30000 ₸ pro mezinárodní let.

Sprchy

Sprchy na letišti nejsou k dispozici.

Další letiště v zemi Kazachstán


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.