Dovolená Rabac

Chorvatsko Rabac, Chorvatsko
Charakter oblasti: moře

Rabac je původně rybářská vesnice, která se nachází v zátoce na východním pobřeží poloostrova Istrie. Díky své poloze je toto městečko ležící v Kvarnerském zálivu poměrně blízkou a oblíbenou přímořskou destinací pro turisty z Česka.

Dovolená Rabac | © Dreamstime.com

Dovolená v Rabaci

V roce 1912 získal Rabac status přímořských klimatických lázní a díky tomu výrazně stoupla jeho popularita. Každoročně bývá především v letních měsících plný rekreantů, kteří si přijeli užívat moře, sluníčka a vodních sportů. Navečer se pak město mění v pulsující centrum s diskotékami a tanečními terasami.

Pláže v Rabaci

Krásná oblázková pláž se skalnatými i dlážděnými částmi se nachází kousek od Rabace. Pláž Girandella je oceněna Modrou vlajkou pro svoji bohatou vybavenost, kvalitu a čistotu moře. K dispozici jsou tu za poplatek lehátka, slunečníky či sportovní vybavení. K občerstvení poslouží nedaleké kavárny a restaurace a ve večerních hodinách se tu během července koná festival elektronické hudby.

Oblíbená je také oblázková pláž Lanterna s nádherně čistým mořem. I tady si můžete zapůjčit lehátka a slunečníky, k dispozici je toaleta, sprcha, občerstvení.

Pěkné koupání si můžete užít i na největší pláži v zátoce Maslinica s kempem Oliva a hotely Narcis, Hedera a Mimosa v blízkém okolí. Pláž je oblázková, ve vodě je však písečné dno.

U přibližně 15 km vzdáleného mysu Sv. Marina jsou pak vynikající podmínky pro potápěče.

Výlety v okolí Rabace

Lodí můžete vyrazit na ostrov Cres. Je sice největším chorvatským ostrovem, přesto je klidný a málo osídlený. Toužíte-li po klidu a nedotčené přírodě, jedete správným směrem. Perlou ostrova je Vransko jezero, v němž se však nesmí koupat, protože je zdrojem pitné vody. Milovníky historie a architektury okouzlí vesnička Beli, která je osídlena už 4 000 let.

Můžete také vyrazit na výlet po četných turistických stezkách přírodního parku Učka. Milovníky horských výstupů bude jistě zajímat nejvyšší hora Istrie Vojak (1 401 m), která bývá i několik měsíců v roce zasněžená a celoročně nabízí překrásné výhledy.

Počasí v Rabaci

V Rabaci panuje středomořské podnebí. Nejvíce turistů jezdí do letoviska za rekreací v červenci a srpnu. O něco méně lidí na plážích bývá v červnu nebo v září, ačkoli počasí v těchto měsících je stále velmi vydařené, jen moře je trochu chladnější než o prázdninách.

Kdy jet do Rabace

V červenci a srpnu v Rabaci z celého roku nejméně prší a maximální denní teploty se pohybují mezi 29 a 34 °C. V noci teploty klesnou průměrně k 17 °C.

V červnu se dají očekávat denní maxima mezi 25 a 31 °C, v noci okolo 15 °C. V září bývá z těchto čtyř měsíců nejvíce srážek, ale denní teploty se stále drží na příjemných 24-29 °C. V noci se ochladí průměrně na 14 °C.

Teplota moře v Rabaci

V červenci má většinou moře teplotu mezi 23 a 24 °C, v srpnu se vyhřeje nad 24 °C. V září se ještě drží mezi 22 a 23 °C. Nejvíce osvěžující je koupání v červnu, to má moře v Rabaci teplotu do 22 °C.

Aktuální teplotu moře v Rabaci si můžete ověřit na webu Seatemperature.org.

Zájezdy do Rabace

Cestovní kanceláře nabízejí nejčastěji zájezdy do tří- a čtyřhvězdičkových hotelů, případně do apartmánů. Délka zájezdů se běžně pohybuje už od 4 dní a obvykle do 12 dní. Stravování je nejčastěji řešeno formou polopenze, je možné však najít i zájezdy s plnou penzí nebo all inclusive.

U některých zájezdů je v ceně letenka, ale většinou je doprava vlastní. Osobním automobilem je to z Prahy asi 800 km, urazit se dají za 9 hodin. Z Brna je to necelých 700 km, což zabere lehce přes 7 hodin.

Ubytování v Rabaci

Pokud si chcete pobyt v Rabaci zabezpečit sami, máte několik stovek možností, kde se ubytovat. Významně převažují apartmány, v městečku je však i několik penzionů a hotelů.

Apartmány v Rabaci

Z nabídky Bookingu můžeme doporučit Apartments Iris s celkovou známkou 8,6/10 z 81 hodnocení. Klimatizované apartmány se nacházejí asi 700 m od nejbližší pláže a 600 m od centra. Všechny jsou vybaveny vlastní kuchyňkou a terasou nebo balkonem, některé mají výhled na moře. Wi-fi připojení je dostupné zdarma. Na místě je možnost bezplatného soukromého parkování.

Hotely v Rabaci

Máte-li raději hotelový komfort, doporučit můžeme Hotel Narcis, který má na Bookingu celkovou známku 8,0/10 z 96 hodnocení. Čtyřhvězdičkový hotel se nachází 300 m od nejbližší pláže a 700 m od centra. Má klimatizované pokoje, vlastní vnitřní i venkovní bazén, posilovnu, bar i salon krásy. Pro děti od 6 do 12 let má hotel připravený dopolední a odpolední program, pro dospělé pořádá večerní animace. U hotelu je k dispozici bezplatné parkoviště a snídaně se podávají v ceně pobytu.

Praktické informace

Chystáte-li se na dovolenou do Rabace, mohl by se vám také hodit článek Jak ušetřit v Chorvatsku, aby vaše cesta na Istrii dopadla na jedničku.


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.