Dovolená Orebič

Chorvatsko Orebič, Chorvatsko
Charakter oblasti: moře

Chorvatské přímořské letovisko Orebić se nachází na jižní straně poloostrova Pelješac. Dříve neslo název Trstenica. Je to jedno z mála míst v Chorvatsku, kde kromě oblázkových pláží naleznete i pláž písečnou.

Z místního přístavu pravidelně jezdí spoje na ostrov Korčula, na který si při svém pobytu v Orebići můžete udělat pěkný celodenní výlet.

Dovolená Orebič | © Hiro1775 | Dreamstime.com

Dovolená v Orebići

Orebić je malé a poměrně klidné letovisko. Je proto ideální na rodinnou dovolenou nebo romantickou dovolenou ve dvou. Díky své poloze může návštěvníkům nabídnout nejen relaxaci na pláži, ale i horskou turistiku nebo výlety lodí na okolní ostrovy, především Korčulu.

Pláže v Orebići

Onu zmiňovanou písečnou pláž najdete v zálivu Trstenica. Plaža Trstenica se nachází kousek od silnice, a je tak velmi snadno přístupná. Díky jemnému písku a pohodlnému vstupu do vody je vhodná pro rodiny s malými dětmi. Místy však můžete narazit i na větší kameny, takže boty do vody jsou i tady dobrou volbou.

V Orebići a jeho okolí je potom i několik menších oblázkových či kamenitých pláží, např. Škvar nebo vzdálenější Mokalo.

Výlety v okolí Orebiće

Nad městem Orebić se tyčí mohutná hora Sveti Ilija (961 m), která se může stát cílem vaší celodenní horské túry. Cesta na vrchol má délku asi 7,5 km a vzhledem k převýšení může zabrat až 4 hodiny, než téměř 1 000 výškových metrů nastoupáte. Nicméně na vás čeká krásný výhled na celý pobřežní pás, Pelješac, Korčulu i Hvar. A dolů už to půjde samo.

V minulosti Orebić vynikal především v mořeplavbě. I vy můžete navázat na tuto tradici a vydat se lodí na blízký ostrov Korčula, údajné rodiště Marka Pola. Korčule jsme se věnovali v samostatném článku.

V samotném Orebići jsou potom nekrásnější výhledy na město i na Korčulu od místního františkánského kláštera.

Počasí v Orebići

V Orebići panuje středomořské podnebí. V letních měsících tu téměř neprší, takže ideální dobou pro návštěvu je červen až srpen. Především o letních prázdninách je tu však stejně jako jinde v Chorvatsku poměrně dost lidí. Lepší je tedy červen nebo září, kdy jsou teploty vody i vzduchu stále vhodné ke koupání, ale lidí na plážích je méně.

Kdy jet do Orebiće

V červenci a srpnu dosahují maximální denní teploty v Orebići hodnot mezi 30-36 °C. V noci bývá průměrně 17 °C.

V červnu denní maxima stoupají k hodnotám mezi 27-33 °C, v noci může být i pod 16 °C. V září oproti červnu více prší, denní maxima dosahují 25-31 °C a v noci teplota klesá pod 14 °C.

Teplota moře v Orebići

Teplota moře v Orebići v létě vystoupá až k 25 °C. I v září se stále drží nad 24 °C. Během června postupně šplhá od 22 ke 24 °C.

Aktuální teplotu moře v Orebići můžete zjistit na webu Seatemperature.org.

Zájezdy do Orebiće

Cestovní kanceláře nabízejí široké spektrum zájezdů do Orebiće. Bydlet můžete v hotelu, apartmánu nebo v kempu, stravovat se sami, mít snídani, polopenzi, plnou penzi i all inclusive. Běžná délka u většiny zájezdů je 8 dní, pobyty se však pohybují v celém rozmezí od 5 do 15 dní.

Co se dopravy týká, je to tak půl na půl. V ceně některých zájezdů je letenka, jinak se dopravujete sami. Cesta osobním automobilem je však poměrně dlouhá. Při cestě z Prahy potřebujete urazit zhruba 1 200 km, což zabere asi 13 hodin. Cesta z Brna je měří cca 1 050 km, což se dá ujet za 11 hodin.

Ubytování v Orebići

Pokud si chcete pobyt zabezpečit sami, máte stovky možností, kde se v Orebići ubytovat. Nejčastěji jde o ubytování v soukromí, v městečku je ale i několik hotelů a penzionů.

Apartmány v Orebići

Z nabídky Bookingu můžeme doporučit Jakov Apartments s celkovou známkou 9,7/10 z 82 hodnocení. Klimatizovaný apartmán se nachází hned u moře a 500 metrů od pláže Trstenica, má velmi dobře vybavenou kuchyňku, vlastní koupelnu a balkon. Wi-fi je ve všech prostorách zdarma. Parkování je možné zdarma přímo u objektu. Hosté, kteří zde byli ubytovaní, hodnotili velmi nadprůměrně poměr ceny a kvality.

Hotely v Orebići

Dáváte-li přednost hotelovému komfortu, můžeme doporučit čtyřhvězdičkový hotel Aminess Casa Bellevue, který má na Bookingu celkovou známku 8,7/10 z 384 hodnocení. Všechny pokoje jsou klimatizované a mají balkon s výhledem na moře. V ceně pobytu je skvělá snídaně formou bufetu. Hotel má dva bazény a také vlastní parkoviště, za parkování se ovšem platí poplatek.

Praktické informace

Před cestou do Orebiće se nezapomeňte podívat také na Skrblíkův článek Jak ušetřit v Chorvatsku, kde jsme pro vás sepsali řadu tipů a rad.


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.