Jak se zbavit blech

Zdeňka Kolářová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak se zbavit blech

  Jak se zbavit blech babské rady

  Nejjednodušší babská rada je listy ořešáku nebo skořápky ořechu, které dáme zvířeti do pelíšku. Ty by měly blechy odradit stejně jako citrusový roztok (vroucí vodou zalít citrusy a nechat přes noc louhovat), který můžeme aplikovat přímo na srst nebo do pelíšku. Další možností jsou pivovarské kvasnice, které lze přidávat zvířatům do stravy – tak se zbavíme ale blech, které sídlí aktuálně pouze na zvířeti.

 2. Jak se zbavit blech na člověku

  Blech se na člověku dá zbavit stejně jako u zvířat důkladných použitím insekticidů a generálním úklidem prostor, kde se blecha pohybuje. Blecha se na člověku obvykle nedrží dlouho, raději si najde vašeho domácího mazlíčka.

 3. Jak se zbavit blech u koček

  Při odblešení kočky lze použít antiparazitní šampon a poté srst vyčesat jemným hřebínkem. Dále je vhodné použít antiparazitikum ve spreji nebo velmi účinný tzv. Spot-on, který je ve formě pipety a aplikuje se na kůži zvířete a kromě toho, že zabije dospělou blechu má dobrý účinek i na larvy. Většinou výrobci uvádějí účinek cca 30 dní. Nezbytně nutný je důkladný úklid pelíšku kočky a všech prostor, které kočka navštěvuje.

 4. Jak se zbavit blech u psa

  Při odblešení psa lze použít antiparazitní šampon a poté srst vyčesat jemným hřebínkem. Dále je vhodné použít antiparazitikum ve spreji nebo velmi účinný tzv. Spot-on, který je ve formě pipety a aplikuje se na kůži zvířete a kromě toho, že zabije dospělou blechu má dobrý účinek i na larvy. Většinou výrobci uvádějí účinek cca 30 dní. Další možností je použití antiparazitního obojku nebo antiparazitní tablety. Použití tablety či spot-onu je vhodné konzultovat s veterinářem. Nezbytně nutný je důkladný úklid pelíšku či boudy psa a všech prostor, které pes navštěvuje.

 5. Jak se zbavit blech v bytě

  Pokud se k vám do domácnosti dostanou blechy, nezbývá vám nic jiného než provést generální úklid všech prostor. Pokud k vám domu zanesl blechy váš domácí mazlíček je nutné přikročit k odblešení vašeho mazlíčka a jeho pelíšku. Dále je vhodné vyprat všechny textilie v bytě a vyčistit koberce a sedací soupravy či křesla.

 6. Jak se zbavit blech na zahradě

  Blechy rády vyhledávají stinná místa s vysokou trávou a zarostlé keře, tudíž pokud chcete eliminovat blechy na zahradě posečte trávník a prostříhejte keře a udržujte vaši zahradu v čistotě a pořádku. Kolem popelnic se pohybuje velké množství hlodavců, které mohou mít blechy, a proto i jejich okolí udržujte v čistotě a často popelnice vyvážejte. Dále si na zahrádku vysaďte aromatické rostliny, které blechy odpuzují jako např. šanta kočičí, citrónová tráva, rozmarýn, šalvěj nebo bazalku.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak se zbavit


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás