Jak naklíčit ředkvičku

Lenka Rutteová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak naklíčit ředkvičku

  Jak naklíčit ředkvičku

  Ředkvičky a ředkve mají snad nejchutnější výhonky. Jsou opravdu lahodné, i když celkem pikantní. Ale na chlebu s máslem nebo na bramborové kaši se to prostě ztratí, zůstane jen svěží zeleninová chuť a příliv energie.

  Ředkvička navíc také klíčí neskutečně rychle. Stačí jí 36 hodin a už se dá konzumovat, ze semínek už se vylupují jasné zárodky rostlin. Ředkev potřebuje času o něco více. Naklíčenou ředkvičku můžete baštit jak ve stavu prvních zárodků budoucí rostliny, tak také řádně narostenou, do třeba i pěticentimetrových výhonků. Když ji nasekáte, není co řešit. A brzy si na naklíčenou ředkvičku natolik zvyknete, že kupované bulvičky už vás vůbec neosloví.

  Jak naklíčit ředkvičkuJak na naklíčení ředkvičky a ředkve? Stačí je jen nasypat do nakličovací misky, ta je pro jejich klíčení tím nelepším prostředím. Vůbec je před klíčením v nakličovacích miskách nemusíme máčet. Dvakrát denně prolejeme čistou vodou.

  Případně můžeme ředkev nebo ředkvičku nakličovat i na tácu, kam rozprostřeme předem nabobtnaná semínka a překryjeme je několika vrstvami mokré utěrky. Tu alespoň jednou denně namáčíme. Klíčení může probíhat i tzv. nakličovacím sítku.

  Lžíce naklíčené ředkvičky má tolik vitamínů a výživných látek, jako přibližně 30 kusů běžných ředkviček z obchodu. Proto se čerstvé klíčky podílejí na léčení nemocnění cév, cukrovky, vysokého cholesterolu či při poruchách metabolismu. Skvěle působí i při detoxikaci organismu. Také usnadňují vstřebávání bílkovin ze stravy, čímž zajišťují správné zažívání.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak naklíčit


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás