Jak naklíčit hořčici

Lenka Rutteová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak naklíčit hořčici

  Jak naklíčit hořčici

  Hořčice patří mezi ta semínka, která se po nabobtnání obalují velkým množstvím slizu, respektive gelu. Proto pokud byste ji nasypali do nakličovací misky, s největší pravděpodobností vám začne spíše zahnívat než klíčit. Proto je lépe nakličovat hořčici na buničité vatě nebo na papírové kuchyňské utěrce.

  Jak naklíčit hořčici? Na hlubší tácek si dejte vrstvu buničité vaty nebo papírové utěrky. Když chcete naklíčit jen trochu hořčice k vyzkoušení (je poměrně pikantní), stačí mistička a na dno dát kosmetický tampon. Pak podložku důkladně namočte, může nad ní zůstat i milimetrová vrstva vody. Hořčice totiž z počátku natáhne opravdu hodně tekutiny.

  Jak naklíčit hořčiciNa podložku rovnoměrně rozsypte semínka hořčice tak, aby se nepřekrývala, a aby ani nebyla těsně u sebe. Dost nabobtnají a pak by se z podložky vytlačovala. Alespoň dvakrát denně vlhčete střičkou, můžete i opatrně nalévat vodu přímo na podložku, jen to nesmíte nikdy přehnat. Až hořčice klíčí, už by ve vodě stát neměla.

  Hořčici si nechte narůst do minimálně pěticentimetrových rostlinek. Bude to trvat asi týden. Ty pak sklízíte ostříháním. Ostříhanou naklíčenou hořčici jednoduše nasypejte na chléb se žervé sýrem, přimíchejte do pomazánky. A počítejte s její pikantností.

  Během zimy, respektive v chladnějších dnech, se dá hořčice nakličovat i ve vodě, tedy v misce s vodou. V tomto případě budete klíčit hořčici jen do stavu prvních klíčků, nikoliv do zelených rostlinek. Hořčičné klíčky jsou ještě pikantnější než zelené rostlinky. Postupuje se tak, že semínka propláchnete a dáte do misky s vodou, vodu třikrát denně vyměníte. Nelekejte se zápachu vody a semínek, po prvních dvou dnech se odplaví. V teplejších dnech by ale takto nakličovaná hořčice zkvasila.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak naklíčit


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás