LIDL KATALOG

Chalva Eridanous z Lidlu: Recenze, diskuze, cena 2021

Lidl nabízí v akci řecký sladký dezert z mletého sezamu chalva s kakaem, s mandlemi nebo s vanilkovou příchutí. Eridanous je privátní značka Lidlu, pod kterými prodává řecké výrobky.

Pokud jste ochutnali chalvu z Lidlu, budeme rádi za krátkou recenzi.

Cena v akci:

 • od 29. 8. 2017 – 39,90 Kč za 250 gramů
 • od 29. 5. 2017 – 39,90 Kč za 250 gramů
 • od 24. 4. 2017 – 39,90 Kč za 250 gramů


Eridanous je privátní značka Lidlu zaměřená na speciality řecké kuchyně. Během akce Řecký týden Lidl nabízí sýry feta a halloumi, tzatziki nebo olivový olej Eridanous.

Prohlédněte si další výrobky , nebo všechny spadající pod privátní značky Lidl.

Komentáře

 • Jana 25. dubna 2018 v 20:05

  Poprve som chalvu ochutnala z z Grécka po druhé z Lidlu, sú na nerozoznanie

 • sdfsdf 13. dubna 2019 v 15:50

  chutove dobra, hodne sladka, peklo pro zuby :D koupil jsem ji v akci za 29kc, zbyvali posledni 4 baleni, doprodavali to protoze skoncil recky tyden asi.. a jinak jsem googlil slozeni je tam extrakt z mydlice lekarske a tady pisou:
  Léčebné účinky:

  Od pradávna se využívala pro své antibakteriální, protizánětlivé nebo hojivé látky. Rozpouští hlen a tím umožňuje snadnější vykašlávání. Dnes se ale vnitřní použití této rostliny nedoporučuje, především tedy kvůli saponinům – jedná se o látku, která se ve vodě chová jako mýdlo.

  Tak nevim jestli si to jeste nekdy koupim.. ty latky co se chovaj jako mydlo me nelakaji :D

  Taky je tam palmovy olej coz je sice ve vetsine potravin ale taky neni zdravy prej, viz :

  Palmový tuk a zdraví
  Z pohledu lidského zdraví je hlavním problémem vysoký obsah nasycených mastných kyselin. Zatímco 100 gramů rostlinného řepkového oleje obsahuje pouze 7 gramů nasycených mastných kyselin, palmový olej jich ve stejném množství obsahuje až 49 gramů, což je téměř 50 %

  Nebyt tehle dvou latek tak je to asi cajk.

 • Marketa 28. července 2019 v 07:38

  Jedla jsem chalvu od trech ruznych vyrobcu. Poprve pred 40 lety v Bulharsku a ta byla nejlepsi. Vyrazna chut slunecnicovych seminek, jemnost, pevna nikoli tvrda, prijemne sladka. Chalva zakoupena v Lidlu byla horsi co do chuti, vice tvrda, hrubsi, a prilis sladka. Nejhorsi chalvu jsem ochutnala v Rumunsku pred dvema lety – byla ochucena silnou rumovou tresti a to cely dojem zkazilo.