Aku hoblík Parkside PHA 12 A1: Lidl cena 2023 + recenze

Petr Novák
Publikováno 21. října 2022

Lidl nabízí v akci aku hoblík Parkside PHA 12 A1 s výkonným motorem s vysokými otáčkami pro kvalitní opracování.

Aku hoblík Parkside PHA 12 A1 nabízí jemné nastavení hloubky úběru v krocích po 0,2 mm a vyměnitelný oboustranný HSS hoblovací nůž. Výhodou je snadné frézování hran s centrální “V” drážkou, strana vývodu je volitelně použitelná vpravo nebo vlevo. Připojit lze externí odsávání pilin (adaptér je součástí balení).

Držadlo má protiskluzový měkký povrch, zobrazení stavu akumulátoru je přímo na nářadí ve třech stupních. Šedesátiminutová rychlonabíječka má automatické vypnutí nabíjení, součástí balení je držák na šestihranný klíč.

Počet otáček naprázdno dosahuje hodnoty 14 500 za minutu, šířka hoblování je 56 mm, hloubka úběru je 0-2 mm. Obsah balení tvoří aku hoblík Parkside PHA 12 A1, 2 HSS hoblovací nože (předmontované), 1 adaptér pro vysavač a 2 montážní klíče.

Rozměry aku hoblíku Parkside PHA 12 A1 jsou 26,7 × 10,8 × 12,6 cm, hmotnost včetně akumulátoru činí 1,54 kg.

Své zkušenosti s aku hoblíkem Parkside PHA 12 A1 z Lidlu nám pište formou recenze sem do diskuze.

Kód výrobku

PHA 12 A1

Cena v akci

  • od 8. 8. 2019 – 899 Kč
  • od 24. 6. 2019 – 1 390 Kč
  • od 30. 5. 2019 – 1 290 Kč

Doprava zdarma při nákupu nad 1 000 Kč v lidl-shop.cz

Fotky výrobku

Aku hoblík Parkside PHA 12 A1
Aku hoblík Parkside PHA 12 A1
Aku hoblík Parkside PHA 12 A1
Aku hoblík Parkside PHA 12 A1
Aku hoblík Parkside PHA 12 A1
Aku hoblík Parkside PHA 12 A1


Náhodný čtenář 05.02.2020 – 08:34

Tento hoblík je výrobní neštěstí. Zakoupil jsem si ho v domnění, že mi bude k ruce na sražení hran a vyrovnání drobných nerovností. Po vybalení jsem se nestačil divit. Hoblík navíc zřejmě již někdo vrátil neboť baterie byla zasunuta v hoblíku. Krabice byla však opět uzamčena stahovací páskou, tedy v původním stavu. Pro samotnou baterii je v krabici vymezen vlastní prostor. Baterii jsem z hoblíku vytáhl a dal do nabíječky. Po nabití jsem vrátil baterii do hoblíku a pokusil jsem se s hoblíkem srovnat kousek dřeva. Hoblík však nebral žádnou třísku. Začal jsem hledat příčinu. Nastavovacím prvkem hloubky a tedy tloušťky odebírané třísky se nedalo nic kloudného nastavit. Aby bylo možné odebírat třísku z materiálu je nutné, aby dosedací plochy hoblíku byly vzájemně posunuty tak, že přední deska bude výš než hlavní dosedací deska. Při nastavené „nule“ na otočném kolečku však přední deska vyčnívala cca o 1 mm. Až při otočením kolečka k červenému poli (nastavení, které se už nemá používat) se desky vzájemně vyrovnaly. Navíc přední nastavitelná deska je velice nestabilní a zatlačením na ni v jakémkoliv místě dochází ke změně roviny a jejímu nekontrolovatelnému výškovému pohybu. Tento výrobek je konstrukčně špatně navržen a vyroben. Výrobek nesplňuje účel pro který byl vyroben. Navíc snížením napětí baterie na 12V oproti jiným modelům 20V, je krok a rozhodnutí velice nešťastné. Celkově se mi jeví celá série všech 12V výrobků, jako nepovedená. Navíc, baterie nemá na sobě rychlou kontrolu stavu nabití, jako tomu je u 20V baterií. Kontrola se provádí v přístroji samotném. Ten však úplné nabitou baterii ukazoval jako téměř vybitou - slabě svítila žlutá Led. Po zapnutí a cca jedné minutě provozu v nezatíženém stavu, již svitem červené kontrolky byl signalizován stav vybité baterie. Jinými slovy - krám k ničemu. Na výstavku do poličky mám jiné vhodnější předměty. Hoblík jsem ihned vrátil do obchodu a problém jsem vysvětlil a na hoblíku vady ukázal. Na závěr jsem dodal, že reklamací budou mít zřejmě více a raději by bylo vhodnějším řešením, výrobek z prodeje stáhnout. Nevím, jestli zvážili doporučení, ale další den již hoblíky v prodeji nebyly (bylo jich tam cca 25 ks). Na trhu se objevil nový typ nářadí pod označením „PARKSIDE PERFORMANCE“. Zakoupil jsem vrtací kladivo, které je na 20V akumulátor. Tento typ akumulátoru se používá v předchozích typech nářadí a do této nové série také pasuje. Nový typ nářadí se řadí k těm lepším výrobkům a pro náročnější užívání. Zatím vypadá výrobek slibně.

Odpovědět

m
miran 20.03.2022 – 19:08

Psal jsem hodnocení PHA 12 B2 na heureku a mohu potvrdit výše uvedené hodnocení. Zprovoznit hoblík se mně podařilo následovně: Tak jak bylo dodáno nastavené bylo nepoužitelné - hoblování pouze v nastavení do "červené" oblasti Hoblík bylo nutné seřídit: - vypodložit pevnou dosedací plochu tak aby byla v rovině s dosedací nastavitelnou plochou (dělat v poloze nastavení nula nebo jedna) - musel jsem vypodložit 1 a 2 mm (pevná plocha byla šikmo) - seřídit nože na úroveň pevné dosedací plochy - pokud toto nejste schopni zrealizovat tak si hoblík nekupujte !!!!!!

Odpovědět

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás