Parkování na letišti: 5 triků jak ušetřit

Za zaparkování auta u letiště můžete zaplatit často mnohem více, než na kolik vás vyšla letenka samotná. Naštěstí je tu Skrblík. Ten vám prozradí tipy na levné parkování u letiště v Praze, Vídni a dalších městech Evropy.

1Musíte jet autem?

U některých letišť může být parkování tak drahé, že může být levnější přicestovat autobusem nebo vlakem.
To platí zejména tehdy, cestujete-li sám. Do výpočtů nezapomeňte započítat náklady na palivo.

2Zaparkujte v rezidenčních čtvrtích nedaleko letiště

V některých městech je doposud možné parkovat bezplatně. Nemáte-li o svůj vůz strach, můžete vůz nechat zaparkovaný tam a na letiště se dopravit hromadnou dopravou.

3Parkovací místo si objednejte předem

Ušetřit za parkování přímo na letišti zpravidla můžete, rezervujete-li si parkovací stání dopředu přes internet. U většiny parkovišť platí, že s časnější rezervací klesá cena parkovného. Různé slevy je možné na internetu najít také ve formě slevových kupónů či hesel. Doporučujeme hledat.

4Poproste své příbuzné či známé, ať vás na letiště odvezou

Necestujete-li k letišti stovky kilometrů, může být nejlevnější, pokud vás na letiště někdo z příbuzných či známých odveze a poté pro vás přijede. To platí zejména u delších pobytů v zahraničí, kdy je cena za parkování logicky vyšší.

5S rostoucí vzdáleností od letiště klesá cena parkovného

Nejvyšší poplatky za parkování bývají nedaleko od terminálu. Chcete-li ušetřit, poohlížejte se po vzdálenějších parkovacích místech.