Zavazadla Emirates 2020: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Emirates je letecká společnost založená v roce 1985. Svoji základnu má v Dubaji, odkud létá do více než 150 destinací na šesti kontinentech. Z České republiky pravidelně létá právě do Dubaje.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Emirates 2020

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u Emirates 2020

Maximální přípustná hmotnost příručního zavazadla u Emirates činí 7 kg, rozměry nesmí překročit 55 × 38 × 20 cm. U tašky na kolečkách nesmí součet stran překročit 114 cm.

Cestující v ekonomické třídě si mohou na palubu vzít jen jeden kus zavazadla. Vyšší limit platí pro letenky v třídách Business a First Class, kde jsou povolena dvě příruční zavazadla.

Při letech z Indie mohou mít všichni cestující jen jeden kus příručního zavazadla. Součet rozměrů příručního zavazadla nesmí překročit 115 centimetrů. Cestující na všech letech odlétajících z Brazílie si s sebou mohou vzít příruční zavazadlo o hmotnosti do 10 kg.

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u Emirates 2020

Aerolinky Emirates jsou poměrně benevolentní co se týká hmotnostního limitu zavazadel. Cestující v ekonomické třídě mohou odbavit zapsané zavazadlo o váze až 25 kg.

Limity pro jednotlivé třídy jsou stanoveny na:

  • Economy Special – 15 kg
    (kromě letů mezi SAE a Indií s limitem 25 kg)
  • Economy Saver – 25 kg
  • Economy Flex – 30 kg
  • Economy Flex Plus – 35 kg
  • Business Class – 40 kg
  • První třída – 50 kg

Celkový součet rozměrů zavazadla nesmí přesáhnout 300 cm a hmotnost jednoho kusu zavazadla nesmí být víc než 32 kg.

Doporučujeme využít Kalkulačku zavazadlových limitů, kde je možné zjistit potřebné informace pro konkrétní zakoupený let.

Výjimky se uplatňují na letech do Severní Ameriky a Kanady, Jižní Ameriky a  Afriky, kde mají cestující v ekonomické třídě nárok na dvě zavazadla po 23 kg a pasažéři ve vyšších třídách právo přepravovat dva kusy zavazadel po 32 kg. To však neplatí pro tarif Economy Class Special s výchozím bodem mimo Afriku, kdy je nárok jen na jedno zavazadlo do 23 kg.

Součet tří stran odbaveného zavazadla nesmí překročit 150 cm. Pokud kombinované rozměry jednoho zavazadla budou mezi 150 a 300 cm, bude zavazadlo odbaveno za doplatek.

3Poplatky za zavazadla u Emirates 2020

U letu mezi Prahou a Dubají se za 1 kg nadváhy zavazadla platí 30 dolarů bez příslušných tax. U letů se mezipřistáním je poplatek ještě vyšší, spočítat si ho můžete v kalkulačce.

K zahrnutému limitu zavazadel si lze zakoupit dodatečný objem, v případě platby online se slevou 50 % na prvních 5 kg a 20 % na jakékoli další množství až do 25 kg. Cena se odvíjí od cílové destinace. Například na lince Praha – Dubaj lze dodatečných 5 kg koupit za 75 dolarů, 10 kg za 195 dolarů, 15 kg za 315 dolarů, 20 kg za 435 dolarů a 25 kg za 555 dolarů.

U zaoceánských letů platí odlišný koncept počtu zavazadel. Limit platí na celou cestu do cílové destinace. Při letu z Prahy do New Yorku lze 3. a další zavazadlo o hmotnosti do 23 kg v Economy Class a do 32 kg v Business Class a First Class dokoupit online za 200 dolarů.

Paušální poplatek za nadlimitní rozměry je 250 dolarů a za nadváhu se doplácí 75 dolarů, pokud zavazadlo přesahuje stanovené rozměry i hmotnost, doplácí se 325 dolarů.