Zavazadla Croatia Airlines 2021: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Croatia Airlines je hlavní leteckou společností Chorvatska. Centrálu má v Buzinu u Záhřebu. Provozuje vnitrostátní i mezinárodní lety především do evropských destinací. Aerolinka byla založena v roce 1989, je členem Star Alliance a letět s ní můžete do 27 destinací. Hlavním leteckým uzlem aerolinky je letiště Franjo Tuđman. Letecká flotila čítá 14 letadel.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Croatia Airlines 2021

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u Croatia Airlines 2021

Pro tarif Economy Class je povoleno jedno příruční zavazadlo o maximální hmotnosti 8 kg. Celkový povolený rozměr je 115 cm, jednotlivě 55 x 40 x 20 cm.

U Business Class je možné vzít s sebou na palubu dvě zavazadla, každé o maximální hmotnosti 8 kg. Povolený rozměr je totožný jako u tarifu Economy Class (55 x 40 x 20 cm, celkem 115 cm).

V Economy Class i Business Class se může navíc přepravovat kabelka, kufřík nebo taška na laptop o rozměrech 40 x 30 x 10 cm.

Ve výjimečných případech může být u Business Class povoleno pouze jedno zavazadlo (v závislosti na typu letadla).

Nevyhovující zavazadlo bude zapsáno jako odbavené. Lehčí zavazadlo by mělo být umístěno nahoře v prostoru nad sedadlem, těžší pod sedadlem.

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u Croatia Airlines 2021

Limit hmotnosti odbavených zavazadel se liší v závislosti na zvoleném tarifu a na věku, pro kojence je povoleno jiné množství zavazadel než u dospělého cestujícího.

Povolený rozměr zavazadla je pro všechny tarify shodný. Je to 158 cm v součtu délky, šířky a hloubky. U tarifu FlyEasy není v ceně zdarma žádné odbavené zavazadlo, je nutné jej dokoupit za poplatek.

U tarifu FlyOpti a FlyFlexi je povoleno jedno zavazadlo o maximální hmotnosti 23 kg. U FlyBiz jsou to dvě zavazadla. Jiné limity mají kojenci a členové klubu. Více informací na odkazu níže.

3Poplatky za zavazadla u Croatia Airlines 2021

V případě nedodržení povoleného limitu zavazadel bude účtován poplatek za kus. Větší množství zavazadel musí být nahlášeno při rezervaci letu. V případě letu mimo Evropu s přestupem na jinou aerolinku se limity řídí pravidly zavazadel příslušných leteckých společností.

Poplatky se liší v závislosti na váze, rozměrech a zda je váš let vnitrostátní (Chorvatsko) či mezinárodní (Evropa). Částky se pohybují od 50 Euro do 225 Euro. Kompletní ceník naleznete v odstavci “Excess Baggage Charges” na tomto odkazu.

Speciální zavazadla jsou zpoplatněna také. Jedná se o různé sportovní či jiné rozměrné vybavení. Ceník za tato zavazadla naleznete zde.