Zavazadla Croatia Airlines 2022: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Marie Janáčová
Publikováno 21. února 2021
 • Příruční zavazadlo si mohou vzít cestující ve všech třídách Croatia Airlines
 • Odbavené zavazadlo je v ceně všech letenek s výjimkou tarifu FlyEasy
 • Poplatky za zavazadla se liší v závislosti na trase a způsobu zakoupení
 1. Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Croatia Airlines 2022

  Kabinové (palubní) zavazadlo. Rozměry a hmotnost u Croatia Airlines 2022

  Pro tarif Economy Class je povoleno jedno příruční zavazadlo zdarma o maximální hmotnosti 8 kg. Celkový povolený rozměr je 115 cm, jednotlivě 55 x 40 x 20 cm. U Business Class je možné vzít s sebou na palubu dvě zavazadla, každé o maximální hmotnosti 8 kg. Povolený rozměr (55 x 40 x 20 cm, celkem 115 cm).

  V Economy Class i Business Class se může navíc přepravovat kabelka, kufřík nebo taška na laptop o rozměrech 40 x 30 x 10 cm. Ve výjimečných případech může být u Business Class povoleno pouze jedno zavazadlo (v závislosti na typu letadla). Nevyhovující zavazadlo bude zapsáno jako odbavené. Lehčí zavazadlo by mělo být umístěno nahoře v prostoru nad sedadlem, těžší pod sedadlem.

 2. Odbavené (zapsané) zavazadlo. Rozměry a hmotnost u Croatia Airlines 2022

  Limit hmotnosti odbavených zavazadel se liší v závislosti na zvoleném tarifu a na věku, pro kojence je povoleno jiné množství zavazadel než u dospělého cestujícího.

  Povolený rozměr zavazadla je pro všechny tarify shodný a to 158 cm v součtu délky, šířky a hloubky. U tarifu FlyEasy není v ceně zdarma žádné odbavené zavazadlo, je nutné jej dokoupit za poplatek.

  U tarifu FlyOpti a FlyFlexi je povoleno jedno zavazadlo o maximální hmotnosti 23 kg. U FlyBiz jsou to dvě zavazadla. Jiné limity mají kojenci a členové klubu. Více informací na odkazu níže.

 3. Poplatky za zavazadla u Croatia Airlines 2022

  V případě nedodržení povoleného limitu zavazadel bude účtován poplatek za kus. Větší množství zavazadel musí být nahlášeno při rezervaci letu. V případě letu mimo Evropu s přestupem na jinou aerolinku se limity řídí pravidly zavazadel příslušných leteckých společností.

  Poplatky se liší v závislosti na váze, rozměrech a zda je váš let vnitrostátní (Chorvatsko) či mezinárodní (Evropa). Částky se pohybují od 742 Kč30 €. Kompletní informace naleznete v odstavci “Excess Baggage Charges” na tomto odkazu.

  Speciální zavazadla jsou zpoplatněna také. Jedná se o různé sportovní či jiné rozměrné vybavení. Ceník za tato zavazadla naleznete zde.


Zatím žádné komentáře


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.