Zavazadla Croatia Airlines 2024: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Eva Vojáčková
Publikováno 1. prosince 2023
 • Příruční zavazadlo si mohou vzít cestující ve všech třídách Croatia Airlines
 • Odbavené zavazadlo je v ceně všech letenek s výjimkou tarifu FlyEasy
 • Poplatky za zavazadla se liší v závislosti na trase a způsobu zakoupení
 1. Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Croatia Airlines 2024

  Kabinové (palubní) zavazadlo. Rozměry a hmotnost u Croatia Airlines 2024

  Aerolinka Croatia Airlines je národní společností Chorvatska. Sídlo má v Záhřebu a svou hlavní základnu má na tamním mezinárodním letišti Franjo Tuđmana.

  Pro tarif Economy Class je povoleno jedno příruční zavazadlo zdarma o maximální hmotnosti 8 kg. Celkový povolený rozměr je 115 cm, jednotlivě 55 x 40 x 20 cm. U Business Class je možné vzít s sebou na palubu dvě zavazadla, každé o maximální hmotnosti 8 kg. Povolený rozměr je 55 x 40 x 20 cm (součet 115 cm) nebo 57 x 54 x 15 cm (skládací taška na oděvy).

  V Economy Class i Business Class se může navíc přepravovat kabelka, kufřík nebo taška na laptop o rozměrech 40 x 30 x 10 cm.
  Ve výjimečných případech, v závislosti na typu letadla, může být limit příručních zavazadel pro cestující ve třídě Business také omezen na 1 kus. Nevyhovující zavazadlo bude zapsáno jako odbavené. Větší příruční zavazadla by měla být umístěna v prostoru nad hlavou. Menší zavazadla můžete umístit pod sedadlo před vámi, pokud se toto sedadlo nenachází v řadě nouzových východů.

  Pro cestující, kteří cestují s dětmi do 2 let věku, která nemají vlastní sedadla, zahrnuje příruční zavazadlo také kočárek nebo dětskou autosedačku a jídlo pro dítě během letu. Dětské kočárky a autosedačky je nutné odevzdat u brány nebo před nástupem do letadla, aby mohly být naloženy do nákladového prostoru. Autosedačky jsou na palubu letadla povoleny pouze v případě, že cestující zarezervoval místo pro dítě. Děti do 4 let mají navíc nárok na jeden kočárek zdarma.

  Nemocní či zdravotně postižení cestující mají v rámci kabinového zavazadla nárok na přepravu berlí či dalších podpůrných prostředků.

 2. Odbavené (zapsané) zavazadlo. Rozměry a hmotnost u Croatia Airlines 2024

  Limit hmotnosti odbavených zavazadel se liší v závislosti na zvoleném tarifu a na věku, pro kojence je povoleno jiné množství zavazadel než pro dospělého cestujícího.

  Povolený rozměr zavazadla je pro všechny tarify shodný a to 158 cm v součtu délky, šířky a hloubky. U tarifu FlyEasy není v ceně zdarma žádné odbavené zavazadlo, je nutné jej dokoupit za poplatek.

  U tarifu FlyOpti a FlyFlexi je povoleno jedno zavazadlo o maximální hmotnosti 23 kg. U tarifů FlyBWise a FlyBizz jsou to dvě zavazadla o maximální hmotnosti 32 kg pro dospělého cestujícího. Jiné limity mají kojenci a členové klubu. Více informací na odkazu níže.

 3. Poplatky za zavazadla u Croatia Airlines 2024

  V případě nedodržení povoleného limitu zavazadel bude účtován poplatek za kus. Větší množství zavazadel musí být nahlášeno při rezervaci letu. V případě letu mimo Evropu s přestupem na jinou aerolinku se limity řídí pravidly zavazadel příslušných leteckých společností.

  Poplatky se liší v závislosti na váze, rozměrech a zda je váš let vnitrostátní (Chorvatsko) či mezinárodní (Evropa).

  V tarifu FlyEasy zaplatíte za odbavené zavazadlo u vnitrostátních letů 80 Kč1801 + 15 % DPH v případě, že zavazadlo zakoupíte do 24 hodin před odletem. Za zavazadlo zakoupené 24 a méně hodin před odletem je cena 120 Kč11201 + 15 % DPH. U mezinárodních letů je částka 714 Kč€30 při zakoupení v předstihu a 952 Kč€40 24 a méně hodin před odletem.

  Kompletní informace naleznete v odstavci “Excess Baggage Charges” na tomto odkazu.

  Speciální zavazadla jsou zpoplatněna také. Jedná se o různé sportovní či jiné rozměrné vybavení. Ceník za tato zavazadla naleznete zde.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.