, Zavazadla u Brussels Airlines 2018: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky - Skrblík.cz

Zavazadla u Brussels Airlines 2018: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Jak název napovídá, Brussels Airlines jsou belgické národní aerolinky s hlavní základnou na letišti v Bruselu. Společnost byla založena teprve v roce 2006, patří pod Star Alliance a létá do 76 destinací v Evropě, Africe a Severní Americe. Brussels Airlines pravidelně létají mezi Prahou a Bruselem.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Brussels Airlines 2018

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u Brussels Airlines 2018

Maximální rozměry kabinového zavazadla jsou 55 × 40 × 23 cm.

Na všech letech Brussels Airlines v ekonomické třídě činí limit palubního zavazadla 1 kus zavazadla do 12 kg. Navíc si je možné do letadla vzít kabelku, tašku na videokameru, kufřík, kabát, nebo tašku na notebook.

Cestující ve třídě Business mohou cestovat se dvěmi příručními zavazadly, hmotnost každého z nich nesmí překročit 16 kg.

Odbavená (zapsaná) zavazadla u Brussels Airlines 2018

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u Brussels Airlines 2018

Pravidla pro odbavená zavazadla se liší v závislosti na cílové destinaci a cestovní třídě.

U letů po Evropě (počítá se do ní Rusko a Maroko) je odbavené zavazadlo s hmotností do 23 kg zdarma pouze v rámci tarifu Flight & Relax, Flex & Fast a Bizz & Class. U tarifu Check & Go lze zapsané zavazadlo přikoupit za 15 eur v předstihu přes internet, případně za 35 eur přímo na letišti.

Jestliže hmotnost prvního zavazadla překročí 23 kg, ale nedosáhne 32 kg, platí se u tarifů Light & Relax a Flex & Fast poplatek 15 eur v předstihu přes internet, resp. 35 eur až na letišti. U tarifu Check & Go se za toto zavazadlo platí 30 eur přes internet a 70 eur na letišti. Cestující v obchodní třídě Bizz & Class mají automaticky nárok na zavazadlo o hmotnosti až 32 kg.

Pro lety mezi Evropou a Severní Amerikou nabízejí Brussels Airlines cestujícím v ekonomické třídě zdarma přepravu 1 ks zavazadla o hmotnosti do 23 kg. Cestující v Business Class si mohou zabalit kufr o váze do 32 kg.

Cestující v ekonomické třídě na letech mezi Evropou a Afrikou mohou zdarma přepravovat 2 ks odbavovaných zavazadel po 23 kg.

Ve všech případech nesmí součet tří stran odbaveného zavazadla překročit hodnotu 158 cm, jinak bude považováno za nadrozměrné.

3Poplatky za zavazadla u Air Berlin 2018

Jestliže součet tří stran odbaveného zavazadla překročí hodnotu 158 cm, Brussels Airlines si účtují poplatek.

U letů po Evropě činí v nejlevnější třídě Check & Go 30 eur při platbě v předstihu, resp. 70 při platbě na letišti. Jestliže má zavazadlo zároveň 23-32 kg, platí se 45 eur přes internet, nebo 105 eur při odbavení. U vyšších tříd se za nadrozměrné zavazadlo platí 15 eur v předstihu a 35 eur na letišti. Jestliže kufr navíc překračuje hmotnostní limit, poplatek činí 30 eur při platbě on-line, resp. 70 eur při platbě na letišti.

Pro lety mezi Evropou a Amerikou je u ekonomické třídy možné navýšení limitu zavazadla až na 32 kg. Při platbě přes oficiální stránky Brussels Airlines činí cena 80 eur, při využití všech ostatních kanálů pak 100 eur. Jestliže rozměry zavazadla přesáhnou povolený součet 158 cm, je nutné uhradit poplatek 200 eur. Pokud navíc u cestujících v ekonomické třídě překročí hmotnost povolených 23 kg, platí se 300 eur.

Cestující v ekonomické třídě si pro let mezi Evropou a USA mohou dokoupit druhé zavazadlo o hmotnosti do 23 kg – buď na webu Brussels Airlines za 60 eur, nebo přes jiné kanály za 75 eur.

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu