Zavazadla Brussels Airlines 2020: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Jak název napovídá, Brussels Airlines jsou belgické národní aerolinky s hlavní základnou na letišti v Bruselu. Společnost byla založena teprve v roce 2006, patří pod Star Alliance a létá do 76 destinací v Evropě, Africe a Severní Americe. Brussels Airlines pravidelně létají mezi Prahou a Bruselem.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Brussels Airlines 2020

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u Brussels Airlines 2020

Maximální rozměry kabinového zavazadla jsou 55 × 40 × 23 cm.

Na všech letech Brussels Airlines v ekonomické třídě činí limit palubního zavazadla 1 kus zavazadla do 12 kg. Navíc si je možné do letadla vzít kabelku, tašku na videokameru, kufřík, kabát, nebo tašku na notebook s rozměry do 40 × 30 × 10 cm. Limit 12 kg se vztahuje na obě zavadla dohromady. Za příruční zavazadlo lze považovat i ohýbací vak na oblečení s měkkými stěnami v max. rozměru 57 × 54 × 15 cm.

Cestující ve třídě Business mohou cestovat se dvěma příručními zavazadly a také si s sebou mohou mít kabelku, tašku na videokameru nebo notebook, hmotnost každého z nich nesmí překročit 16 kg.

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u Brussels Airlines 2020

Pravidla pro odbavená zavazadla se liší v závislosti na cílové destinaci a cestovní třídě.

U letů po Evropě (počítá se do ní Rusko a Maroko) je odbavené zavazadlo s hmotností do 23 kg zdarma pouze v rámci tarifu Light & Relax, Flex & Fast a Bizz & Class. U tarifu Check & Go lze zapsané zavazadlo přikoupit za 25 eur v předstihu přes internet, případně za 40 eur přímo na letišti. Cena za každé druhé až páté zavazadlo s hmotností do 23 kg je přes internet 40 eur, nebo 55 eur na letišti.

Jestliže hmotnost prvního zavazadla překročí 23 kg, ale nedosáhne 32 kg, platí se u tarifů Light & Relax a Flex & Fast poplatek 30 eur v předstihu přes internet, resp. 45 eur až na letišti. U tarifu Check & Go se za toto zavazadlo platí 55 eur přes internet a 85 eur na letišti. Cestující v obchodní třídě Bizz & Class mají automaticky nárok na 2 zavazadla o hmotnosti až 32 kg.

Pro lety mezi Evropou a Severní Amerikou nabízejí Brussels Airlines cestujícím v ekonomické třídě zdarma přepravu 1 ks zavazadla o hmotnosti do 23 kg. Za kufr o hmotnosti 23 až 32 kg doplatí cestující při online nákupu 100 eur, stejnou částku zaplatí na letišti, přepravu druhého zavazadla do 23 kg koupí přes internet nebo přímo na letišti za 90 eur, nebo za 90 eur na letišti. Cestující v Business Class si mohou zabalit 2 kufry o váze do 32 kg. Za každé další zavazadlo se platí 150 eur.

Cestující v ekonomické třídě na letech mezi Evropou a Afrikou mohou zdarma přepravovat 2 ks odbavovaných zavazadel po 23 kg.

Ve všech případech nesmí součet tří stran odbaveného zavazadla překročit hodnotu 158 cm, jinak bude považováno za nadrozměrné.

3Poplatky za zavazadla u Brussels Airlines 2020

Jestliže součet tří stran odbaveného zavazadla překročí hodnotu 158 cm, Brussels Airlines si účtují poplatek.

U letů po Evropě je celkový poplatek za nadlimitní zavazadlo v nejlevnější třídě Check & Go 55 eur při platbě v předstihu, resp. 85 eur při platbě na letišti. Jestliže má zavazadlo zároveň 23–32 kg, platí se 55 eur přes internet, nebo 130 eur při odbavení. U vyšších tříd se za nadrozměrné zavazadlo platí celkem 55 eur v předstihu a 85 eur na letišti. Jestliže kufr navíc překračuje hmotnostní limit, celkový poplatek činí 55 eur při platbě on-line, resp. 130 eur při platbě na letišti.

Pro lety mezi Evropou a Amerikou je u ekonomické třídy možné navýšení limitu zavazadla až na 32 kg. Při platbě přes oficiální stránky Brussels Airlines činí cena 100 eur, při využití všech ostatních kanálů také 100 eur. Jestliže rozměry zavazadla přesáhnou povolený součet 158 cm, je nutné uhradit poplatek 200 eur. Pokud navíc u cestujících v ekonomické třídě překročí hmotnost povolených 23 kg, platí se 300 eur.

Cestující v ekonomické třídě si pro let mezi Evropou a USA mohou dokoupit druhé zavazadlo o hmotnosti do 23 kg za 90 eur.