Zavazadla Air Transat 2020: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Air Transat je kanadská nízkonákladová letecká společnost se sídlem v Montrealu. Air Transat je nyní jednou z největších leteckých společností v Kanadě po Air Canada a WestJet. Provozují pravidelné a charterové lety do 63 destinací ve 30 zemích, v sezóně létají z Říma, Madridu nebo Prahy do Montrealu a Toronta.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Air Transat 2020

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u Air Transat 2020

Cestující si sebou na palubu mohou vzít jedno zavazadlo, jehož rozměry nesmí přesáhnout 51 cm × 40 cm × 23 cm včetně koleček, držadel a kapes. Hmotnost zavazadla nesmí překročit 10 kg pro třídy Economy a Option Plus a 15 kg pro Club Class.

Spolu s tím si můžete vzít i kabelku, malou osobní tašku nebo tašku na notebook.

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u Air Transat 2020

Součet rozměrů každého odbaveného zavazadla na vnitrostátních nebo mezinárodních letech nesmí překročit 158 cm.

Nejlevnější vnitrostátní letenky a letenky mezi Kanadou a USA ve třídách Eco a Eco-Promo zahrnují pouze příruční zavazadlo, odbavené lze dokoupit za 20 eur. Vyšší třídy Eco-Extra a Eco-Max zahrnují jeden kus zavazadla do hmotnosti 23 kg, druhé se dá přikoupit za 28 eur.

Na letech mezi Severní Amerikou a Evropou je v ceně letenky v ekonomické třídě zahrnuto jedno zavazadlo o hmotnosti 23 kg. U tarifu Option Plus můžete cestovat se dvěma zavazadly do hmotnosti 23 kg. Další jsou za příplatek. Cestující v Business Class si mohou zabalit dvě zavazadla po 32 kg.

Žádné odbavené zavazadlo nesmí překročit limit 32 kg. V případě překročení tohoto limitu se musíte nejméně 72 hodin před letem obrátit na přepravní služby společnosti.

3Poplatky za zavazadla u Air Transat 2020

První zavazadlo lze na letech po Kanadě a mezi Kanadou a USA vždy dokoupit za 20 eur, druhé za 28 eur a třetí za 160 eur.

Na letech mezi Kanadou a Evropou lze druhé zavazadlo dokoupit za 80 eur, třetí za 160 eur. Aktuální ceny zjistíte přímo na stránkách Air Transat.