Zavazadla Air Serbia 2020: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Letecká společnost byla dříve známá jako Jat Airways. V roce 2013 byla přejmenována na dnešní název Air Serbia. Je hlavním dopravcem Srbska se sídlem v Bělehradě. Hlavním centrem je letiště v Bělehradu Nikola Tesla. V roce 2016 byla čtvrtým největším přepravcem ve střední a východní Evropě. Air Serbia létá do 42 destinací. Pravidelně létají z Berlína, Frankfurtu, Hamburku, Varšavy nebo Prahy do Bělehradu.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Air Serbia 2020

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u Air Serbia 2020

Cestující si na palubu všech letů smí vzít jedno příruční zavazadlo o hmotnosti do 8 kg.

Rozměry žádného ze zavazadel nesmějí překročit rozměry 55 × 40 × 20 cm, navíc si lze vzít kabelku, menší osobní tašku nebo tašku s notebookem. Toto zavazadlo nesmí překročit hmotnost 4 kg.

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u Air Serbia 2020

Pro cestující v Economy Class je povoleno jedno odbavené zavazadlo které má stanovený limit 23 kg. V Business Class si cestující smí vzít dvě odbavená zavazadla se stanoveným limitem každého odbaveného zavazadla 32 kg.

Rozměry odbaveného zavazadla nesmí překročit součet rozměrů 158 cm včetně všech rukojetí, madel a koleček.

Pro lety mezi Bělehradem a Petrohradem, Evropou a Abu Dhábí platí možnost vzít si dvě odbavená zavazadla se stanoveným limitem 23 kg pro Economy Class a 32 kg pro Business Class.
Maximální hmotnost každého zapsaného zavazadla nesmí překročit 32 kg a součet rozměrů každého zapsaného zavazadla nesmí překročit 203 cm – zavazadla nesplňující tuto podmínku budou přepravována jako náklad, nikoli jako odbavené zavazadlo.

3Poplatky za zavazadla u Air Serbia 2020

Při zakoupení nadbytečného zavazadla online na airserbia.com si zajistíte slevu až 74 % ze sazby kterou byste zaplatili na letišti.

Poplatky za nadbytečná zavazadla při letech po Evropě a při letu mezi Evropou a blízkým východem se pohybují při koupi online v rozmezí od 40 eur do 110 eur a při koupi na letišti od 60 eur do 160 eur.

Na ostatních letech je poplatek za online koupi od 80 eur do 210 eur, při koupi na letišti je poplatek od 80 eur do 410 eur. Aktuální ceny zjistíte přímo na stránkách Air Serbia.