, Zavazadla u Air Malta 2018: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky - Skrblík.cz

Zavazadla u Air Malta 2018: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Air Malta je národní letecký dopravce malého ostrovního státu ve Středozemním moři. Společnost byla založena v roce 1973 a svoji základnu má na letišti v městečku Luqa, odkud létá do 37 destinací v Evropě, Severní Africe a na Středním Východu. Během letní sezóny provozuje pravidelnou linku také z Prahy.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Air Malta 2018

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u Air Malta 2018

Maximální rozměry kabinového zavazadla u Air Malta jsou v roce 2018 20 cm × 40 cm × 55 cm. U cestujících v ekonomické třídě nesmí hmotnost zavazadla překročit 10 kg, u pasažérů v obchodní třídě Club Malta smí palubní zavazadlo vážit 15 kg.

Všichni cestující si navíc mohou do letadla vzít kabelku, kufřík, brašnu na notebook či kameru nebo deštník.

Odbavená (zapsaná) zavazadla u Air Malta 2018

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u Air Malta 2018

Součet tří stran odbaveného zavazadla u Air Malta nesmí překročit hodnotu 158 cm. Limit hmotnosti zapsaného zavazadla je 20 kg, avšak v různých cestovních třídách se liší počet kufrů, které si je možné na cestu zabalit.

V ekonomických třídách Simply Fly a Best Value je v ceně letenky jen 1 ks zavazadla do 20 kg. Ve třídách Spoil Yourself, Business Basic a Business Value lze cestovat se 2 ks zavazadel po 20 kg. V nejvyšší třídě Business Anytime lze odbavit až 2 ks zavazadel po 32 kg.

3Poplatky za zavazadla u Air Malta 2018

Při překročení povoleného hmotnostního limitu se platí poplatek 90 eur v případě platby přes internet, resp. 120 eur při platbě až na letišti. Váhový limit zavazadla lze navýšit za 40 eur (přes internet), resp. za 50 eur při platbě na letišti.

Zároveň je možné si dokoupit další odbavené zavazadlo. V předstihu při platbě online činí cena 50 eur, při platbě až na letišti 70 eur.

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu