Zavazadla Air India 2021: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Air India je přední leteckou společností v zemi, založena byla v roce 1932. Letecká společnost má své centrum na mezinárodním letišti Indira Gandhi v New Delhi. Jedná se o největší aerolinku s mezinárodními lety z Indie a třetí největší aerolinku s vnitrostátními lety v Indii.

Air India nabízí k letu přes 90 destinací, z toho přes 60 na čtyřech kontinentech po celém světě. Společnost Air India také provozuje lety do domácích a asijských destinací prostřednictvím svých dceřiných společností Alliance Air a Air India Express. Maskotem této aerolinky je Mahárádža.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Air India 2021

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u AIR INDIA 2021

U všech vnitrostátních i mezinárodních letů Air India je tolerováno příruční zavazadlo zdarma s těmito rozměry:

Pro typy letadel Boeing a Airbus je maximální povolená výška 55 cm (22 palců) + délka 35 cm (14 palců) + šířka 25 cm (10 palců) – celkové rozměry 115 cm.
Pro typ letadla ATR je povolena výška 55 cm (22 palců) + délka 35 cm (14 palců) + šířka 20 cm (08 palců) – celkem 110 cm.

Maximální váha pro příruční zavazadlo u všech typů letadel této společnosti je 8 kg na jednoho cestujícího.

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u Air India 2021

Pro vnitrostátní lety je maximální váha odbaveného zavazadla 40 kg pro First Class, 35 kg pro Business Class a 25 kg pro Economy Class.

U mezinárodních letů se váha a rozměry odbavených zavazadel od sebe výrazně liší, např:

 • Evropa – Větší zavazadlo musí být rozděleno na dvě menší, každé po max 23 kg pro Economy a po 32 kg pro Business.
 • Austrálie – maximální váha zavazadla 30 kg pro Economy Class a 50 kg pro Business Class.

Systém povolených váh a rozměrů je poměrně rozmanitý dle cílových zemí, jednotlivých typů letadel a cenových tříd. Svou destinaci si můžete vyhledat na webových stránkách Air India.

  3Poplatky za zavazadla u Air India 2021

  Příruční zavazadlo je zdarma, na palubu si lze s sebou vzít navíc kabelku, brašnu na notebook nebo fotoaparát apod.

  Odbavená zavazadla budou také zdarma při dodržení váhových a rozměrových limitů dle tabulek. Pokud vaše zavazadla překročí povolený limit, je třeba zaplatit poplatek za nadměrné zavazadlo.

  Poplatky se výrazně liší opět dle tras a výše překročení limitu, obvykle ale začínají na 100 EUR (popř. 100 GBP, 100 USD atd.). Jednotlivé ceny naleznete zde.

  Pozornost je třeba věnovat speciálním zavazadlům, do kterých spadá sportovní vybavení nebo hudební nástroje. Typické jsou golfové hole nebo vybavení pro zimní sporty. Např. souprava pro lyžařské vybavení může obsahovat 1 pár lyží, 1 pár bot nebo 1 snowboard, 1 pár bot a 1 pár standardních vodních lyží. Přibalení dalších věcí znamená poplatek. Podrobné podmínky čtěte zde.