Zavazadla Air India 2024: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Eva Vojáčková
Publikováno 1. prosince 2023
 • Příruční zavazadlo si mohou vzít cestující ve všech třídách Air India, účtovány mohou být poplatky za nadváhu
 • Odbavené zavazadlo je v ceně všech letenek, limity se liší dle tarifu
 • Poplatky za zavazadla se liší v závislosti na trase a způsobu zakoupení
 1. Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Air India 2024

  Kabinové (palubní) zavazadlo: Rozměry a hmotnost u Air India 2024

  Letecká společnost Air India (AI) je národní dopravce Indie. Hlavní sídlo a základnu má aerolinka v Novém Dillí a další v Bombaji.

  U všech vnitrostátních i mezinárodních letů Air India je tolerováno příruční zavazadlo zdarma s těmito rozměry:

  • Pro typy letadel Boeing a Airbus je maximální povolená výška 55 cm + délka 35 cm + šířka 25 cm  = celkové rozměry 115 cm.

  Maximální váha pro příruční zavazadlo v ekonomické třídě u všech typů letadel této společnosti je 8 kg včetně věcí z Duty free na jednoho cestujícího. V případě, že příruční zavazadlo váží více než 10 kg, nebude vpuštěno do kabiny a musí být odbaveno jako registrované zavazadlo.

  Maximální hmotnost příručního zavazadla pro obchodní a první třídu (Business a First Class) je 12 kg věcí z Duty free. V případě, že bude příruční zavazadlo vážit více než 12 kg, nebude vpuštěno do kabiny a bude muset být odbaveno jako registrované zavazadlo.

  Kromě jednoho kusu kabinového zavazadla je povoleno přepravovat také jeden osobní předmět, např. dámskou kabelku do ruky, kabát, fotoaparát, koberec nebo deku, notebook apod.
  Více informací o palubním zavazadle

 2. Odbavené (zapsané) zavazadlo: Rozměry a hmotnost u Air India 2024

  Pro vnitrostátní lety je maximální váha odbaveného zavazadla 20 kg pro Economy Class, 35 kg pro Business Class a 40 kg pro First Class.

  U mezinárodních letů se váha a rozměry odbavených zavazadel od sebe výrazně liší, např:

  • Evropa – Větší zavazadlo musí být rozděleno na dvě menší, každé po max 23 kg pro Economy a po 32 kg pro Business třídu.
  • USA – maximální váha zavazadla 23 kg pro Economy Class a 32 kg pro Business a First Class a povolené jsou 2 kusy pro obě třídy.
  • Austrálie – maximální váha zavazadla 30 kg pro Economy Class a 40 kg pro Business Class.

  Systém povolených hmotností a rozměrů je poměrně rozmanitý dle cílových zemí, jednotlivých typů letadel a cenových tříd. Svou destinaci si můžete vyhledat na webových stránkách Air India.

  Kojenci mají ve všech třídách povolen 1 kus zavazadla o hmotnosti 10 kg. Kojenci mají dále nárok na 1 skládací kočárek / korbičku / autosedačku.

  Pro celou síť Air India platí, že maximální povolená hmotnost jednoho zavazadla je 32 kg. Součet 3 rozměrů (délka + šířka + výška) každého kusu zavazadla nesmí přesáhnout 158 centimetrů u každého kusu.
  Více informací o odbaveném zavazadle

 3. Poplatky za zavazadla u Air India 2024

  Příruční zavazadlo je zdarma, na palubu si lze s sebou vzít navíc kabelku, brašnu na notebook nebo fotoaparát apod.

  Od 1. listopadu 2019 je kontrolována váha příručního zavazadla. Pokud bude zjištěna nadváha, více než 10 kg v ekonomické nebo více než 12 kg v obchodní a první třídě, zaplatíte poplatek 134 Kč500 ₹ za každý kilogram navíc pro domácí lety.

  U odbavených zavazadel poplatky za nadváhu a nadměrnou velikost na mezinárodních letech do USA, Evropy a Austrálie začínají od 2 430 Kč$110 za zavazadlo. V případě dokoupení extra kusu zavazadla začínají ceny na výše uvedených linkách na 3 976 Kč$180 za kus.

  Odbavená zavazadla budou také zdarma při dodržení váhových a rozměrových limitů dle tabulek. Pokud vaše zavazadla překročí povolený limit, je třeba zaplatit poplatek za nadměrné zavazadlo.

  Poplatky se výrazně liší opět dle tras a výše překročení limitu. Jednotlivé ceny naleznete zde.

  Pozornost je třeba věnovat speciálním zavazadlům, do kterých spadá sportovní vybavení nebo hudební nástroje. Přibalení dalších věcí znamená poplatek. Podrobné podmínky čtěte zde.
  Více informací o poplatcích


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.