, Zavazadla u Aegean Airlines 2018: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky - Skrblík.cz

Zavazadla u Aegean Airlines 2018: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Aegean Airlines je největší řecká letecká společnost. Provozuje pravidelné a charterové služby z Atén a Soluně do řeckých destinací, stejně jako do mnoha evropských a středovýchodních míst. Hlavními sídlem Aegean Airlines je mezinárodní letiště v Aténách, Soluni a kyperské Larnace, kam pravidelně létají z Prahy, Vídně, Mnichova a Frankfurtu. Aegean Airlines obsluhují síť více jak 74 destinací.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Aegean Airlines 2018

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u Aegean Airlines 2018

V ekonomické třídě nesmí hmotnost zavazadla překročit 8 kg a rozměry 56 cm × 45 cm × 25 cm včetně všech madel, kapes a koleček.

V Business Class si můžete vzít dvě příruční zavazadla – první s hmotností do 8 kg a rozměry do 56 cm × 45 cm × 25 cm a druhé s hmotností do 5 kg a rozměry nejvýše 45 cm × 35 cm × 20 cm včetně všech madel, kapes a koleček.

Spolu s tím si lze ve všech třídách vzít kabelku, malou osobní tašku nebo tašku na notebook.

Odbavená (zapsaná) zavazadla u Aegean Airlines 2018

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u Aegean Airlines 2018

Limit zavazadel závisí nejen na cestovní třídě, ale také na konkrétním tarifu, ve kterém byla letenka zakoupena.

Nejnižší tarif GoLight v ekonomické třídě tak zahrnuje pouze příruční zavazadlo, odbavené je až součástí tarifu Flex. Jeho hmotnost nesmí překročit 23 kg a součet tří stran zavazadla 158 cm.

V Business Class si lze na cestu zabalit dvě odbavená zavazadla. Nejvyšší přípustné rozměry jsou stejné, hmotnost každého z nich nesmí překročit 32 kg.

3Poplatky za zavazadla u Aegean Airlines 2018

Poplatek za dodatečné zavazadlo se odvíjí od délky trasy, sezóny a způsobu zakoupení. Nejlevnější je koupě v předstihu přes internet, dražší během odbavení na letišti a nejdražší u odletové brány.

Například za další odbavené zavazadlo na lince mezi ČR a Řeckem zaplatíte v hlavní sezóně 27 eur, mimo hlavní sezonu 20 eur. Při platbě na letišti při odbavení částka činí 40 eur v hlavní sezóně, resp. 35 eur v té vedlejší.

Aktuální ceny zjistíte přímo na stránkách Aegean Airlines

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu