Zavazadla Aegean Airlines 2024: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Eva Vojáčková
Publikováno 1. prosince 2023
 • Příruční zavazadlo si mohou vzít cestující ve všech třídách Aegean Airlines
 • Odbavené zavazadlo je zahrnuto pouze u vybraných cestovních tříd a tarifů
 • Poplatky za zavazadla se liší v závislosti na trase a způsobu zakoupení
 1. Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Aegean Airlines 2024

  Kabinové (palubní) zavazadlo: Rozměry a hmotnost u Aegean Airlines  2024

  Aerolinka Aegean Airlines je řecká letecká společnost se sídlem na letišti v Athénách.

  V ekonomické třídě nabízí aerolinka tři tarify. Pro nejlevnější tarif Light Fare nesmí hmotnost příručního zavazadla překročit 8 kg a rozměry 56 cm × 45 cm × 25 cm včetně všech madel, kapes a koleček. U letů provozovaných Olympic Αir menšími letadly jsou rozměry 55 cm x 40 cm x 23 cm. S dalšími tarify Flex a ComfortFlex Fare máte nárok navíc na jednu osobní věc (dámskou či pánskou kabelku nebo notebook), která se musí vejít pod sedadlo před vámi.

  V Business Class si můžete vzít kabinové zavazadlo s hmotností do 13 kg a rozměry do 56 cm × 45 cm × 25 cm. Můžete s sebou mít také malou příruční tašku, či notebook. Musí se však vejít pod sedadlo před vámi.

  Všechny další předměty (např. kabát, deštník, malý fotoaparát nebo taška z duty free obchodu) musíte mít v kabinovém zavazadle, jinak budou započítány jako extra kus a budou vám účtovány navíc.

  Kojenci do 2 let mají nárok na jeden osobní předmět nebo příruční zavazadlo o maximálních rozměrech 55 cm x 40 cm x 23 cm o hmotnosti do 6kg. Pokud má mít miminko vlastní sedačku, je nutná dětská autosedačka (maximální rozměry základny 40 cm x 40 cm) nebo skládací kočárek či korbička. Rodiče si jej musí vzít s sebou do letadla a nejsou za něj účtovány žádné další poplatky. Toto musí být nahlášeno při rezervaci v call centru AEGEAN nebo vaší cestovní kanceláři.
  Více informací o palubním zavazadle

 2. Odbavené (zapsané) zavazadlo.: Rozměry a hmotnost u Aegean Airlines 2024

  Limit zavazadel závisí nejen na cestovní třídě, ale také na konkrétním tarifu, ve kterém letenku zakoupíte. Doporučujeme ověřit maximální limity přímo na letence nebo na stránkách společnosti.

  Nejnižší tarif Economy & Light zahrnuje v ceně pouze příruční zavazadlo, odbavené zavazadlo je až součástí tarifu Economy ComfortFlex. Jeho hmotnost nesmí překročit 23 kg a součet tří stran zavazadla 158 cm.

  V Business Class si na cestu lze vzít dvě odbavená zavazadla. Nejvyšší přípustné rozměry jsou stejné, hmotnost každého z nich nesmí překročit 32 kg.

  Děti do 2 let mají v rámci tarifu Light & Flex nárok na skládací kočárek. U tarifu ComfortFlex mají kromě kočárku nárok na 1 kus zavazadla do 23 kg a součtu tří stran do 158 cm a v Business Class je zahrnut kočárek a zavazadlo do 32 kg a 158 cm.

  Děti od 2 do 12 let mají nárok na 1 zavazadlo do 23 kg a 158 cm pro Economy ComfortFlex nebo 2 kusy zavazadel do 32 kg a 158 cm každé pro Business Class. V tarifech Light, Flex, ComfortFlex a Business mohou děti starší 2 let cestovat s 1 skládacím kočárkem zdarma, pokud to jejich cesta vyžaduje.
  Více informací o odbaveném zavazadle

 3. Poplatky za zavazadla u Aegean Airlines 2024

  Poplatek za dodatečné zavazadlo se odvíjí od délky trasy, sezóny a způsobu zakoupení. Nejlevnější je koupě v předstihu přes internet, dražší během odbavení na letišti a nejdražší u odletové brány.

  Za další odbavené zavazadlo do 23 kg zaplatíte na mezinárodním letu při rezervaci předem od 476 Kč€20 do 1 309 Kč€55. Pokud si zavazadlo přikoupíte až na letišti při odbavení, cena bude od 714 Kč€30 do 1 428 Kč€60. Ceny zavazadel pro vnitrostátní lety jsou o něco nižší.

  Aktuální ceny zjistíte přímo na stránkách Aegean Airlines.
  Více informací o poplatcích


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.