Zavazadla Aegean Airlines 2021: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Aegean Airlines je největší řecká letecká společnost. Provozuje pravidelné a charterové služby z Atén a Soluně do řeckých destinací, stejně jako do mnoha měst v Evropě a na Blízkém východě. Hlavními sídlem Aegean Airlines je mezinárodní letiště v Aténách, Soluni a kyperské Larnace, kam pravidelně létají z Prahy, Vídně, Mnichova a Frankfurtu. Aegean Airlines obsluhují síť více jak 153 destinací ve 44 zemích.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Aegean Airlines 2021

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u Aegean Airlines 2021

V ekonomické třídě nesmí hmotnost zavazadla překročit 8 kg a rozměry 56 cm × 45 cm × 25 cm včetně všech madel, kapes a koleček. V letadlech Olympic Air jsou maximální rozměry mírně odlišné.

V Business Class si můžete vzít dvě příruční zavazadla – první s hmotností do 8 kg a rozměry do 56 cm × 45 cm × 25 cm a druhé s hmotností do 5 kg a rozměry nejvýše 45 cm × 35 cm × 20 cm včetně všech madel, kapes a koleček.

Spolu s tím si lze ve všech třídách vzít kabelku, malou osobní tašku nebo tašku na notebook.

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u Aegean Airlines 2021

Limit zavazadel závisí nejen na cestovní třídě, ale také na konkrétním tarifu, ve kterém byla letenka zakoupena. Doporučujeme ověřit maximální limity přímo na letence nebo na stránkách společnosti.

Nejnižší tarif GoLight v ekonomické třídě tak zahrnuje pouze příruční zavazadlo, odbavené zavazadlo je součástí až tarifu Flex. Jeho hmotnost nesmí překročit 23 kg a součet tří stran zavazadla 158 cm.

V Business Class si lze na cestu zabalit dvě odbavená zavazadla. Nejvyšší přípustné rozměry jsou stejné, hmotnost každého z nich nesmí překročit 32 kg.

3Poplatky za zavazadla u Aegean Airlines 2021

Poplatek za dodatečné zavazadlo se odvíjí od délky trasy, sezóny a způsobu zakoupení. Nejlevnější je koupě v předstihu přes internet, dražší během odbavení na letišti a nejdražší u odletové brány.

Například za další odbavené zavazadlo na lince mezi ČR a Řeckem zaplatíte v hlavní sezóně 27 eur, mimo hlavní sezonu 20 eur. Při platbě na letišti při odbavení částka činí 40 eur v hlavní sezóně, resp. 35 eur v té vedlejší.

Aktuální ceny zjistíte přímo na stránkách Aegean Airlines