SKRBLOG

Vyzkoušeli jsme Levnou tramvajenku: Jak služba funguje a kdo s ní ušetří?

Středa, 27. květen 2015, Petr Novák

O Levné tramvajence jsme vás na Skrblíkovi již informovali. Jde o službu, která ušetří peníze Pražanům, kteří si nemohou dovolit nákup ročního kupónu a jsou tak nuceni si kupovat měsíční, nebo čtvrtletní kupon.

Levnou tramvajenku jsme si na zkoušku objednali.

Jak funguje LevnáTramvajenka.cz?

Provozovatelé Levné tramvajenky chytře využívají rozdíl mezi cenou ročního kupónu přepočtenou na jeden měsíc a cenou měsíčního kupónu od dopravního podniku. Zákazníkům koupí klasickou roční tramvajenku a ti ji posléze splácí ve 12 měsíčních platbách po 399 Kč. Cena měsíční tramvajenky od dopravního podniku je 550 Kč, úspora tak činí 151 Kč měsíčně. Navíc odpadá povinnost aktivovat kupón každý měsíc či čtvrtrok ve validátoru.

Zákazník získá na svoji Opencard stejný roční kupón, který by si zakoupil přímo u DPP. Levná tramvajenka nemá své vlastní jízdenky, nebo dokonce tramvaje a vozy metra.

Až do konce června jsou zákazníkům nahrávány kupóny na 15 měsíců. Může to být matoucí, ale důvodem je fakt, že DPP roční kupón zlevní až od 1. 7. 2015. Na Opencard vám tak nahrají nejprve čtvrtletní a až po jeho vypršení roční kupon.

Recenze LevnáTramvajenka.cz

Jak si objednat Levnou tramvajenku

Levnou tramvajenku jen možné koupit buď přes internet, nebo osobně v sídle jejího provozovatele Direct People s. r. o. v ulici Komunardů 32 na Praze 7.

Při objednávce přes internet stačí vyplnit osobní údaje a adresu objednatele, rodné číslo, číslo Opencard, požadovanou platnost tramvajenky a zvolený způsob úhrady. Na výběr je platební karta, nebo trvalý příkaz.

Zpracování trvalého příkazu trvá déle, pro rychlejší vyřízení tak doporučujeme volbu platby kartou.

Po uhrazení první platby bude tramvajenka připravena k aktivaci v kterémkoliv z validátorů dopravního podniku. Doba zpracování jsou maximálně 2 dny, až bude kupón připraven, dorazí e-mail a SMS zpráva. Validátory najdete ve stanicích metra poblíž automatů na jízdenky, případně v infocentru na Andělu a na Muzeu nebo v budově Centrálního dispečinku.

Recenze LevnáTramvajenka.cz

Skrblíkovo hodnocení

Levná tramvajenka je výhodná pro ty, kdo si z nějakého důvodu nemohou dovolit nákup cenově nejpříznivějšího ročního kupónu a kupují si měsíční, nebo čtvrtletní kupóny. Takto budou splácet 399 Kč měsíčně, nemusejí každý měsíc aktivovat nový kupón a ušetří 1 812 Kč ročně ve srovnání s měsíčními a 1 132 Kč v porovnání se čtvrtletními kupóny od DPP.

Kdo si může od 1. července koupit roční kupón přímo od DPP, ušetří ve srovnání s Levnou tramvajenkou 1 138 Kč ročně.

S objednávkou zákazník získá slevový kód na 10 Kč měsíčně, se kterým může zlevnit Levnou tramvajenku svým přátelům či známým. Za každého doporučeného zákazníka je navíc na bankovní účet vyplacena jednorázová odměna ve výši 50 Kč.

Jaké zkušenosti máte s LevnáTramvajenka.cz vy? Recenze, komentáře a názory pište do komentářů pod článkem.

Komentáře

 • Daniel 30. listopadu 2015 v 08:07

  Snažím se levnou tramvajenku z důvodu stěhování mimo Prahu zrušit, bylo mi však odpovězeno, že taková možnost není :-( Tak nevím, rozhodně se mi nechce platit za něco, co nebudu využívat.

 • Jiří Provazník 14. července 2016 v 22:28

  Pane Danieli,
  když jste s prominutím trouba a nepřečtete si jak to funguje, tak se nedivte.
  Koupil jste si za víc jak 1000 Kč dráž roční předplatné. “Levná tramvajenka” vás jen založila. Pokud byste využíval předplatné celý rok, obrali by vás o 1138 Kč. Takhle vás obrali ještě o víc peněz.
  Jo, není nad to šetřit ať to stojí, co to stojí…

 • Pavla 6. února 2019 v 16:05

  Ne všichni lidé, mají na to koupit si roční kupon, ale pokud si zakoupíte roční kupon přes levnou tramvajenku, zavazete se na celý rok. A neměli by jste plánovat stěhování, a pokud si neprectete podmínky, tak se potom nedivte.
  Ps: omluvte diakritiku, píšu na telefonu, ale i tak je to srozumitelně.