Tipli 100 Kč zdarma

Tipy z AliExpressu: 11 chytrých věcí pro cestovatele

úterý, 17. července 2018, Redakce

Tentokrát jsme vybrali 11 užitečných doplňků pro cestovatele. Nechybí redukce na zásuvku za cenu rohlíku, praktická klávesnice k mobilnímu telefonu nebo levná náhrada drahých zámečků na kufry.

Se samotným nákupem vám pomůže náš návod na AliExpress.

Ušetřete dalších až 4 % z nákupu na AliExpressu

Cashback Tipli.czJe to jednoduché. Nejprve se zdarma zaregistrujte v cashbackovém portálu Tipli.cz. Do AliExpressu se poté proklikněte přes odkaz na webu Tipli.cz. Získáte tak až 4 % z celého nákupu zpět na svůj bankovní účet.

Jak je to možné? E-shopy běžně vyplácí provozovatelům internetových stránek provize, pokud jim přivedou nového zákazníka. Tipli.cz a další cashbacky tuto myšlenku dotáhly ještě dále, o svou provizi se rozdělí se zákazníkem.

PS: Při registraci na Tipli.cz získáte na uvítanou bonus 100 Kč.

Zaregistrovat se do Tipli

 1. 11 chytrých věcí pro cestovatele

  Stahovací svorky nejen na kufry

  Stahovací svorky na kabely skvěle poslouží jako náhrada za zámečky na kufr. Odštípnout je lze stejně rychle, ale jsou levnější a odpadá problém s jejich neustálým dokupováním i hlídáním klíčku.

  Svorky jsou univerzálně použitelné, třeba při cestě lůžkovým vozem jimi lze přikurtovat batoh k madlu postele, což snižuje riziko krádeže. Kombinovat můžete několik barev stahovacích pásek. Velmi dobrou zkušenost mám s kontrolami na letištích – do kufru stačí vložit pár svorek navíc spolu s prosbou, ať po kontrole zavazadlo opět svážou.

  Na AliExpressu pořídíte 100 ks svorek o průměru 3 mm a délce 100 mm za 18,60 Kč včetně poštovného. Vybírat můžete z 8 barev.

 2. 11 chytrých věcí pro cestovatele

  Adaptér/redukce na zásuvku

  Sada cestovních adaptérů na většinu ve světě používaných zásuvek se v našich obchodech prodává zhruba za 170 Kč. A má zhruba dva nedostatky. V navštívené zemi využijete jen jeden kus ze sady, zbytek může zůstat ležet doma ve skříni. Navíc jeden kus je málo, pokud chcete současně nabíjet telefon a notebook.

  Řešením je koupě samostatných adaptérů pro navštívenou zemi. Na AliExpressu lze koupit třeba 2 ks adaptéru do USA za směšných 7,60 Kč včetně poštovného.

 3. 11 chytrých věcí pro cestovatele

  Digitální váha na zavazadla

  Aerolinky účtují za překročení povolené hmotnosti zavazadla pokuty v řádu až několika tisícikorun. Kufr lze zvážit ve většině hotelů nebo na letišti za pár drobných, pohodlnější však je koupě váhy na zavazadla.

  Na AliExpressu koupíte digitální LCD váhu na zavazadla v modré a červené barvě za 122 Kč včetně poštovného. Váží až do 50 kg s přesností ± 10 gramů.

 4. 11 chytrých věcí pro cestovatele

  Stativ na mobil

  Fotoaparáty mobilních telefonů sice již jsou vybaveny optickou stabilizací, pro nejkvalitnější možný snímek to však stále nestačí. Řešením je pořízení tripodu, stativu na mobilní telefon. Využití najde zejména u telefonů s manuálním režimem fotoaparátu, kdy se pro noční snímky nastavuje čas expozice v řádu několika sekund.

  S tímto tripodem mám osobní zkušenosti. Po pár měsících je sice jedna z nožiček rozviklaná a gumový úchop držáku se mi podařilo ulomit, přesto si nemohu tripod vynachválit. Za necelou padesátikorunu doporučuji koupit rovnou dva kusy.

 5. 11 chytrých věcí pro cestovatele

  Powerbanka Xiaomi 20 000 mAh

  Powerbanka slouží jako zásobárna energie pro váš mobilní telefon, tablet nebo jinou drobnou elektroniku. Telefon k ní připojíte kabelem a on se během pár desítek minut plně nabije. Osobně si nedovedu představit delší cestu bez powerbanky v batohu.

  Ta od Xiaomi nabízí kapacitu 20 000 mAh (papírově vystačí až na 7 nabití telefonu), rychlonabíjení a možnost připojení dvou přístrojů najednou. Na AliExpressu ji koupíte za 623 Kč včetně poštovného, dle obrázku a popisu totožnou powerbanku nabízí Alza za 1 349 Kč. Bez poštovného.

 6. 11 chytrých věcí pro cestovatele

  Bezdrátová klávesnice k mobilnímu telefonu / tabletu

  Psaní delších zpráv, odpovědí na e-maily nebo zážitků z cest na virtuální klávesnici telefonu je mizérie. Řešením je koupě cestovní klávesnice, kterou lze přes bluetooth připojit k telefonu i tabletu.

  Na AliExpressu je taková klávesnice k mání na 216 Kč. Energii čerpá ze dvou AAA baterií a vybrat si můžete z černého a bílého provedení.

 7. 11 chytrých věcí pro cestovatele

  Záložní USB kabel k telefonu

  Záložní USB kabel k telefonu nezabere v kufru téměř žádné místo, v případě ztráty či poškození nabíječky však najde své uplatnění. V nouzi lze telefon nabít připojením kabelu do hotelové televize, počítače nebo do autorádia.

  USB kabel z AliExpressu je potažen nelámavým nylonem, nabízí o 30 % rychlejší nabíjení a délku až 3 metry. Dostupný je ve čtyřech barvách.

 8. 11 chytrých věcí pro cestovatele

  Odolná taška na drobnosti

  Taška na menší notebook výborně slouží jako bezpečný úkryt pro peněženku, telefon, sluchátka a další drobné předměty, které by se volně uložené v batohu hledaly jen těžko.

  Šedá taška z Aliexpressu nejen, že skvěle vypadá, ale nabízí vnitřní samostatnou kapsičku a prodává se v sedmi různých velikostech. Díky solidnímu polstrování se nemusíte obávat poškození předmětů v ní uložených.

 9. 11 chytrých věcí pro cestovatele

  Skládací nůž s otvírákem na lahve

  Nůž a otvírák na limonádu – dva základní předměty, které na cestách vždy najdou své využití. Lze jimi třeba zneškodnit stahovací svorku na zavazadlech.

  Na AliExpressu lze pořídit jednoduchý skládací nožík s otvírákem za necelý dolar. V prodeji je stříbrná a černá barevná varianta, délka rozloženého nože je 12 cm.

 10. 11 chytrých věcí pro cestovatele

  Barevný štítek na zavazadla

  Štítkem s adresou by mělo být pro případ ztráty označeno každé zavazadlo. Využít lze buď jmenovku od letecké společnosti, nebo se na cestu připravit a koupit si na AliExpressu koženou visačku.

  Doporučuji zvolit některou z výrazných barev – tím spíš, pokud cestujete se snadno zaměnitelným černým kufrem. Díky pestré jmenovce kufr na letišti snáze rozpoznáte.

 11. 11 chytrých věcí pro cestovatele

  Voděodolné průhledné pytlíky se zapínáním

  Do průhledných plastových sáčků můžete zabalit tekutiny do 100 ml nebo jimi ochránit telefon, peníze či doklady před vodou. Na AliExpressu koupíte sáčky ve 12 různých velikostech, cena 100 kusů těch nejlevnějších začíná již na 21,70 Kč včetně poštovného.

Komentáře