Tipy z AliExpressu: 10 tipů na multifunkční nástroje

Klára Hrnčířská
Publikováno 21. října 2021

Stanujete? Rybaříte? Hledáte vhodný dárek pro svou polovičku a stále nevíte, co koupit? Pokud je založena spíše prakticky, máte napůl vyhráno. Tentokrát jsme pro vás vybrala několik multifunkčních nástrojů, které oceníte nejen u táborového ohně, ale také se výborně hodí na každodenní nošení. Jak se říká, lepší je být vždy připraven.

Ušetřete další až 4 % z nákupu na AliExpressu

Cashback Tipli.czJe to jednoduché. Nejprve se zdarma zaregistrujte v cashbackovém portálu Tipli.cz. Do AliExpressu se poté proklikněte přes odkaz na webu Tipli.cz. Získáte tak až 4 % z celého nákupu zpět na svůj bankovní účet.

Jak je to možné? E-shopy běžně vyplácí provozovatelům internetových stránek provize, pokud jim přivedou nového zákazníka. Tipli.cz a další cashbacky tuto myšlenku dotáhly ještě dále, o svou provizi se rozdělí se zákazníkem.

PS: Při registraci na Tipli.cz získáte na uvítanou bonus až 300 Kč.

Zaregistrovat se do Tipli

 1. Tipy z AliExpressu: 10 tipů na multifunkční nástroje

  Nůž a nůžky v jednom

  Kvalitních nožů není nikdy dost. Tentokrát jsem sáhla po praktickém skládacím celokovovém noži, který lze pohodlně zavěsit za opasek. Nástroj má v sobě zabudované nůžky, klasický nůž s ostřím a pilkou na protější straně. Snadno přestřihneme pásy, ustřihnete textilii nebo připravíte větev pro opékání špekáčků.

  Nůž má elegantní stříbrné provedení s černými prvky a je dodáván v pěkné krabičce s průhledným obalem. Vypadá reprezentativně, takže se hodí jako dárek.

 2. Tipy z AliExpressu: 10 tipů na multifunkční nástroje

  Multifunkční kleště

  Tohle bude něco pro kutily. Multifunkční kleště s nožem v sobě ukrývají celou řadu šroubováků a čepel včetně bodce. Na rukojeti najdete praktický metr. Nástroj se hodí na stanování, nebo pokud jezdíte na kole a potřebujete u sebe mít více nástrojů, aniž byste přidali příliš velké množství váhy. Ze stejného důvodu je vhodný také na dlouhé treky a několikadenní pochody, pokud jste zvyklí chodit na lehko.

  Celková délka nástroje je 16,8 cm a jeho váha je 250 g. Součástí kleští je celkem 8 dalších nástrojů. Jsou skládací – čelisti lze zasunout mezi rukojeti. Nástroj je dodáván v praktickém obalu.

 3. Tipy z AliExpressu: 10 tipů na multifunkční nástroje

  Pro cyklisty

  Teď už se ale posívejme na multifunkční nástroj určený přímo pro cyklisty. Součástí balení jsou nástroje pro opravu řetězu, pro dotažení šroubů a přímou opravu středového disku kola. Než vyrazíte na svůj příští výlet na kole, podívejte se, zda máte skutečně vše potřebné.

  Set lze objednat v jednom jediném složení. Váha celého setu je 632 g. Velikost balení je 25 x 11 x 3 cm. Všechny nástroje jsou určeny pro opravu středového disku, přes který je natažen řetěz. Než zboží objednáte, doporučuji přeměřit kapsu na kole, zda se vám tam výbava vejde.

 4. Tipy z AliExpressu: 10 tipů na multifunkční nástroje

  Pro skateboardisty

  Dárek pro cyklisty jsme vybrali, teď ještě pro skateboardisty. Těm se bude hodit multifunkční nástroj, díky kterému během chvilky dotáhnout osu s kolečky nebo samotná kolečka. Případně vše demontují a vybaví svůj board novým osazením. Ať už jezdíte doma na sídlišti nebo se chystáte na závody, podobná výbava by vám rozhodně neměla chybět.

  V balení jsou dva nástroje. Rozměr většího ve tvaru „T“ je 10 x 11 cm a rozměr menšího je 5,7 x 3,5 cm. Vše je vyrobeno z kvalitní oceli. Vybírat můžete z 9 barevných provedení. Malý nástroj lze zasunout do většího, takže nehrozí, že byste něco ztratili.

 5. Tipy z AliExpressu: 10 tipů na multifunkční nástroje

  Pro kolaře

  Nedalo mi to a zařadila jsem ještě jednu vychytávku pro cyklisty, tentokrát univerzální pro doladění celého kola. Multifunkční nástroj si poradí se vším, co je na kole občas potřeba utáhnout, povolit nebo rovnou demontovat a vyměnit za náhradní díl.

  Nástroj je k dispozici ve 4 metalických barvách zlatá, modrá, červená a černá, které se neztratí z očí. Celková velikost je 4,8 x 8,5 cm. Nástroj obsahuje 11 komponentů a váží 185 g.

 6. Tipy z AliExpressu: 10 tipů na multifunkční nástroje

  Univerzální sada šroubováků

  Máme tu ještě jednu sadu šroubováků, tentokrát univerzálních. Nástroj, který vypadá jako klasický zavírací nůž, v sobě ukrývá klasické křížové a ploché šroubováky a šestihranné. Součástí je také karta pro dotažení rozměrnějších vrutů. Využijete v domácnosti, na cestách, jako výbavu do auta nebo jen tak jako dárek pro kutila.

  Nástroj obsahuje celkem 16 komponentů a jeho celková velikost je 43 x 90 mm.

 7. Tipy z AliExpressu: 10 tipů na multifunkční nástroje

  Multifunkční příbor

  Jíte pravidelně v přírodě nebo si berete jídlo do práce a zapomínáte občas příbor? Nebo si namísto vidličky vezmete jen nůž a namísto lžíce zase vidličku? Pak vám nezbývá než doufat, že má někdo náhradní na půjčení nebo se vám povede sehnat plastovou na jedno použití. S multifunkčním příborem už nehrozí, že byste někdy něco zapomněli.

  Kromě lžíce, nože a vidličky v jednom otevřete s tímto pomocníkem také konzervy nebo pivo. Celkové délka nástroje je 18 cm, šířka lžíce je 3,5 cm a šířka vidličky je 3,2 cm. Vybírat můžete ze stříbrného nebo černého kovu.

 8. Tipy z AliExpressu: 10 tipů na multifunkční nástroje

  Multifunkční sekera

  Multifunkční sekera je moderní verzí klasické sekery s dřevěným topůrkem, z které často kovová část padá. Tento nástroj je pevný, kompaktní a vydrží i výraznou námahu. Sekera se hodí na kempování, jako výbava do auta nebo na chatu.

  Součástí nástroje jsou kleště s plochými čelistmi a nožem zabudované v rukojeti a další nástroje, které jsou výklopné jako u zavíracího nože. Patří mezi ně pilka, nůž a otvírák na pivo. Celková velikost nástroje je 18 x 9 cm a obsahuje celkem 14 komponentů. Vybírat lze z šedého nebo oranžového provedení, které se v lese neztratí.

 9. Tipy z AliExpressu: 10 tipů na multifunkční nástroje

  Karabina na klíče

  Také rádi cestujete a ve chvíli, kdy zamknete dveře od domu, nevíte, kam je dát na celé dva týdny, abyste je po návratu určitě našli? Většinou se je snažím zapnout do nenápadné kapsičky, kterou nepoužívám, ale ne každý batoh ji má. Zvykla jsem si používat karabinu, kterou připnu kamkoli, odnikud mi nevypadne a neztratím ji.

  Do praktické karabiny lze upnout až 4 klíče. Její celková velikost je 8,8 x 5 cm, lze s ní také otevřít láhev a zašroubovat klasické šestihranné šroubky. K dispozici je ve stříbrném provedení.

 10. Tipy z AliExpressu: 10 tipů na multifunkční nástroje

  Náramek přežití

  Multifunkční náramek přežití. Kromě praktické padákové šňůry, z které lze vyrobit během chvilku šňůru na prádlo nebo opravit lanko u stanu, obsahuje také celou řadu dalších vychytávek. Patří mezi ně kompas, oboustranná čepel ukrytá v zapínání, digitální hodiny a píšťalka pro případ, že se dostanete do ohrožení života a budete potřebovat přivolat pomoc.

  Délka rozepnutého náramku je 25 cm a jeho šířka v nejširší části je 2,5 cm. Na stránce produktu najdete návod, jak šˇnůru uvázat zpátky v případě, že ji rozvážete. Jedná se o jeden jediný praktický uzel, který se používá v tradičním macramé a je velice jednoduchý. Během chvilky si ho zapamatujete.

Nahlásit chybu v článku

Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další články z kategorie Tipy z AliExpress


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás