Tipy z AliExpressu: 10 nejprodávanějších sportovních hodinek a náramků

čtvrtek, 26. března 2020, Redakce

Nositelná elektronika neboli wearables je na vzestupu a hlavně mezi sportovci se těší velké oblibě. S tím, jak jde do popředí zdravý životní styl, přichází i doba, kdy jsou lidé schopni více utratit za kvalitnější stravu, lepší sportovní pomůcky a za elektronické hračky. V začátcích této elektroniky byly převážně velcí hráči typu Garmin, Suunto nebo Polar, dnes je již výběr o mnoho pestřejší a hlavně čínská produkce se nechce nechat zahanbit. Na trh chrlí velmi zajímavé alternativy. Mnohdy je potřeba si odpustit některé funkce nebo střídmý design, ale pokud se ohlížíte po ceně pak je zde možnost zajímavého výběru. Sportovní hodinky z Aliexpressu nebo náramky pak nemusí své majitele zklamat.

S nákupem vám pomůže náš návod na AliExpress.

Ušetřete dalších až 4 % z nákupu na AliExpressu

Cashback Tipli.czJe to jednoduché. Nejprve se zdarma zaregistrujte v cashbackovém portálu Tipli.cz. Do AliExpressu se poté proklikněte přes odkaz na webu Tipli.cz. Získáte tak až 4 % z celého nákupu zpět na svůj bankovní účet.

Jak je to možné? E-shopy běžně vyplácí provozovatelům internetových stránek provize, pokud jim přivedou nového zákazníka. Tipli.cz a další cashbacky tuto myšlenku dotáhly ještě dále, o svou provizi se rozdělí se zákazníkem.

PS: Při registraci na Tipli.cz získáte na uvítanou bonus 100 Kč.

Tipy z AliExpressu: 10 nejprodávanějších sportovních hodinek a náramků

1Xiaomi Mi Band 4

S předstihem naprosto nejprodávanější sportovní náramek na Aliexpressu. A vlastně se ani není čemu divit, protože za pár stovek dostanete hodně funkcí a odpovídající kvalitu. Výdrž až 20 dní, vodotěsnost až 50 metrů, takže se můžete v pohodě a bez obav s tímto fitness náramkem sprchovat nebo koupat. Dále zvládne přímé měření tepové frekvence, počítá kroky, vypočte spálené kalorie, měří vzdálenost.

Umí několik druhů sportů, nechybí akcelerometr a gyroskop. Přes náramek lze ovládat muziku v mobilu, je kompatibilní se systémy Android i iOS (aplikace MiFit), monitoruje spánek a samozřejmostí jsou stopky, alarm, datum i čas. Pro ty, kteří chtějí začít s tímto druhem nositelné elektroniky, je toto jeden z nejžhavějších nákupů, protože náramek umí základ všeho, co budete ke sportování potřebovat. Někoho může odradit absence GPS, výhodou jsou pak výměnné pásky nejrůznějších barev.

Tipy z AliExpressu: 10 nejprodávanějších sportovních hodinek a náramků

2Huawei Honor band 5

Tato značka také představila svůj chytrý náramek, jako předchozí model má 0,95 palcový dotykový AMOLED displej, který přehledně zobrazuje vše potřebné. Designově oproti Xiaomi je malinko méně zakulacený na užších stranách. Ve funkcích se v zásadě neliší od svého konkurenta, zde jsou všechny představené náramky v podstatě stejné a jiná je jen podpora ze strany svého výrobce v podobě aplikace.

Rozhraní má taky samozřejmě každý náramek jiné, a tak můžete upřednostnit to, které se Vám více líbí nebo dát přednost designu náramku jako takovému. Tento náramek má udanou výdrž až 14 dní – to je informace pro ty, kteří jdou pouze po výdrži jednotlivých náramků.

Tipy z AliExpressu: 10 nejprodávanějších sportovních hodinek a náramků

3MP3 plus

Náramek MP3 plus má jednoduché balení obsahující náramek, pásek a kabel pro nabití. Ostatně více ani není potřeba. Z toho jak vypadá je jasné, že se výrobce nechal inspirovat slavnějším Xiaomi Mi Band 4, kterému jako by z oka vypadl. Cenově je ale na tom podstatně lépe – kolem 5 dolarů. Co se za tak směšnou cenu dá od tohoto náramku očekávat?

První rozdíl je v kvalitě displeje – jedná se o 0,96palcový TFT displej, voděodolnost s certifikací IP67, výdrž dle využití dosáhnete až 15 dní. Funkčně však zvládne to hlavní, co jeho výše uvedení slavnější protivníci. Pokud se tedy smíříte s horším displejem, menší podporou od výrobce, ale půjdete čistě po ceně, máte zde svého favorita.

Tipy z AliExpressu: 10 nejprodávanějších sportovních hodinek a náramků

4Vikefon id115

Zajímavý název výrobce tohoto designově nevýrazného náramku. Prodejce tento náramek z Aliexpressu nabízí v 5 barevných provedeních a v této cenové hladině je překvapením OLED displej – 0,96 palců.

Funkčně si opět s ničím nezadá s konkurencí, protože zvládne opravdu dost funkcí. Od notifikací, krokoměru, monitoringu spánku až po budík a měření tepové frekvence. Slabinou tohoto náramku pak pro někoho může být výdrž v délce jen 5-10 dní.

Tipy z AliExpressu: 10 nejprodávanějších sportovních hodinek a náramků

5Coxang Fitness C1S

Další z oblíbených sportovních náramků z Aliexpressu. Displej je opět dotykový, ale TFT ve velikosti 0,96 palců. Výdrž až 10 dní v pohotovostním režimu. Tolik možná k slabinám tohoto náramku, poté již samé přednosti v podobě nejrůznějších funkcí, jejichž výčet je standardní a jen bychom se opakovali jako u všech modelů.

Nechybí zde zkrátka nic podstatného a ani se není čemu divit, protože náramek vychází z modelu Mi Band 4 od Xiaomi. Nechybí ani certifikace voděodolnosti IP67. Cenově je tento model uprostřed zde představených náramků.

Tipy z AliExpressu: 10 nejprodávanějších sportovních hodinek a náramků

6Chytré hodinky B57

Přes 50 tisíc objednávek má již tento prodejce za tyto chytré hodinky s označením B57. Vzezřením jsou takovým hybridem mezi hodinkami a náramkem. Displej je ale větší než tomu je u náramků a má velikost 1,3 palce a je typu IPS s rozlišením 240 × 240 bodů.

V pohotovosti hodinky vydrží až 25 dní, ale při delším používání se doba samozřejmě notně zkracuje až na několik málo dní – max. 7. Následná doba nabití je 1,5 hodiny. Výčet funkcí je opět veliký – několik režimů sportů, doba spánku, monitoring tepové frekvence, krokoměr, notifikace zpráv z telefonu, dálkové ovládání kamerky na mobilu stejně tak jako hudby.

Tipy z AliExpressu: 10 nejprodávanějších sportovních hodinek a náramků

7No Borders A1

Další oblíbené hodinky za málo peněz nabízí tento prodejce. Název asi nikomu nic neřekne – No Borders A1. Více prozradí funkce, které tyto chytré hodinky nabízí. Lze je navíc vybavit micro SIM kartou (pouze pro 2G sítě) a fungují tak jako telefon. Hodinky mají dotykový TFT displej velikosti 1,54 palců a rozlišení 240 x 240 pixelů.

Hodinky propojíte snad se všemi telefony s Android operačním systémem a lze následně ovládat hudbu či video přehrávač v mobilu za pomocí hodinek. Hodinky mají i 0,3 MPx kamerku, ale její využití je s otázkou. Z funkcí je dále k využití krokoměr, monitoring spánku a další. Detailnější popis naleznete u tohoto produktu.

Tipy z AliExpressu: 10 nejprodávanějších sportovních hodinek a náramků

8Rovtop 116 Plus

Sympaticky se tvářící hodinky nabízí značka Rovtop, která má v nabídce model 116 Plus. Cenově jsou tyto chytré hodinky těsně nad 5 dolary a za tuto cenu dostanete opravdu dost funkcí. Spárovat je můžete s telefony či zařízeními na systému Android a iOS, udávaná výdrž je kolem 5 dní.

Funkčně hodinky zvládnou monitoring spánku, měří tep, mají budík, zobrazují zprávy i notifikace z jednotlivých aplikací jako je WhatsApp, Facebook apod. Displej velikosti 1,3 palců zobrazí vše potřebné.

Tipy z AliExpressu: 10 nejprodávanějších sportovních hodinek a náramků

9COXANG iwo 8

Od této značky zde již v přehledu máme sportovní náramek a i v kategorii hodinek nabízí tento výrobce oblíbený produkt. Displej těchto hodinek je větší než v předcházejícím případě a má velikost 1,54 palců v technologii IPS.

Z funkcí krom obvyklých nás zaujal jakýsi elektrokardiogram, který si v telefonu můžete nechat zobrazit. Jinak nechybí nic podstatného krom absence GPS což se v této cenové relaci dá pochopit. Výdrž má tento produkt obstojnou, protože zvládne kolem 7 dní. Co zamrzí je to, že tento prodejce nabízí pouze černou a bílou variantu těchto hodinek.

Tipy z AliExpressu: 10 nejprodávanějších sportovních hodinek a náramků

10Amazfit Pace

Poslední hodinky budou jednoznačně z těch nejdražších v přehledu, ale zase toho nabízí opravdu hodně. Firma Xiaomi je nabízí pod produktovým označením Amazfit Pace. Hodinky jsou vyrobeny z odolné keramiky a tak vydrží i horší zacházení. Povedený je i 1,34 palcový transreflexní LCD displej se solidním rozlišením 320 × 300 pixelů což je solidní jemnost displeje. Potěší integrace GPS a GLONASS pro záznam aktivit.

Propojení s telefonem zajistí obslužná aplikace Amazfit Watch. I Když mají hodinky vlastní systém tak ovládání je intuitivní a není problém tento systém pochopit. Nevýhodou naopak může být to, že nenainstalujete další aplikace, které by mohly tyto hodinky posunout ještě někam dál. Funkcí mají tyto hodinky opravdu dost a kdo hledal povedené hodinky s GPS pak tímto nákupem jistě neprohloupí, protože cena Amazfit Pace je velmi příznivá.

Komentáře