Tipy z Aliexpressu: 10 chytrých věcí do domácnosti

čtvrtek, 21. června 2018, Redakce

Stolní lampička kombinovaná s bezdrátovou nabíječkou telefonu, neviditelný fix, GPS náramek na hlídání dětí za pár stokorun nebo chytrý teploměr do sprchy. Na Aliexpressu koupíte řadu výrobků, které zvýší komfort ve vaší domácnosti. Skrblík vybral 10 takových.

Se samotným nákupem vám pomůže náš návod na AliExpress.

Ušetřete dalších až 4 % z nákupu na AliExpressu

Cashback Tipli.czJe to jednoduché. Nejprve se zdarma zaregistrujte v cashbackovém portálu Tipli.cz. Do AliExpressu se poté proklikněte přes odkaz na webu Tipli.cz. Získáte tak až 4 % z celého nákupu zpět na svůj bankovní účet.

Jak je to možné? E-shopy běžně vyplácí provozovatelům internetových stránek provize, pokud jim přivedou nového zákazníka. Tipli.cz a další cashbacky tuto myšlenku dotáhly ještě dále, o svou provizi se rozdělí se zákazníkem.

PS: Při registraci na Tipli.cz získáte na uvítanou bonus 100 Kč.

Tipy z Aliexpressu: 10 chytrých věcí do domácnosti

1Lampička a bezdrátová nabíječka v jednom

Jak ušetřit místo na pracovním stole a snížit množství nevzhledných kabelů? Kombinací lampičky a bezdrátové nabíječky telefonů.

Na Aliexpressu se prodává několik modelů, Skrblíka zaujala bílá a černá lampička s hezkým designem. Drobnou kaňkou na kráse je absence technologie Quick Charge. Telefon se tak bude nabíjet pomalu.

Tipy z Aliexpressu: 10 chytrých věcí do domácnosti

2Kukuřičné LED žárovky

Přezdívá se jim kukuřice, protože mají LED diody rozeseté ve 360 °. Jejich výhodou tak je vysoká svítivost a perfektní rozptyl světla, nevýhodou může být jejich vzhled.

Na Aliexpressu se prodávají LED žárovky v různých cenách, provedeních i úrovních kvality. My jsme nevybrali ty nejlevnější LED žárovky, nýbrž ty s nejlepším hodnocením a počtem prodejů. Celých 90 % z více než 21 700 kupujících ohodnotilo výrobek pěti hvězdičkami.

Tipy z Aliexpressu: 10 chytrých věcí do domácnosti

3Bluetooth hlídač klíčů

Ztrácí se vám klíče a zapomínáte peněženky v nákupních košících? Na Aliexpressu se za pár korun prodává jednoduchý tracker.

Přívěšek prodávaný ve čtyřech barevných variantách není vybaven GPS modulem, pro uložení polohy využívá bluetooth. Dokud je v dosahu spárovaný telefon, poloha klíčů nebo kabelky se automaticky aktualizuje a ukládá do mapy pro pozdější vyhledání.

Po odpojení telefonu zazní výstražný zvukový signál.

Tipy z Aliexpressu: 10 chytrých věcí do domácnosti

4Neviditelný UV fix

Značkovačem můžete popsat libovolný předmět s tím, že text bude viditelný pouze, pokud něj posvítíte UV světlem. Můžete si tak podepisovat cenné předměty, zabavit děti nebo sledovat životnost jednotlivých součástek.

V úklidových firmách se UV fixy používají na kontrolu zaměstnanců. Na umyvadlo nebo toaletu se napíše neviditelné datum a následně se sleduje, zdali zaměstnanec provedl kvalitní úklid.

Na Aliexpressu jsme vybrali UV fix kombinovaný s LED diodou v 10 barevných provedeních. Zaslána vám bude jedna náhodně vybraná varianta.

Tipy z Aliexpressu: 10 chytrých věcí do domácnosti

5Stojánek na telefon

Sledujete na telefonu filmy? Na Aliexpressu si za 29 Kč včetně poštovného můžete objednat jednoduchý stojánek na mobil.

Na výběr máte z 5 barevných provedení (bílá, zelená, šedá, modrá a růžová), telefon je kompatibilní pro drtivou většinu modelů. Přístroj do stojánku můžete umístit naležato i nastojato.

Tipy z Aliexpressu: 10 chytrých věcí do domácnosti

6Čistič s melaminem

Houbičky napuštěné melaminem skvěle vyčistí skvrny z kachliček, obkladů, vypínačů nebo kuchyňských spotřebičů. Dobře odstraňují stopy po káva, čaji nebo fixách. Nedoporučuje se je však používat na nádobí.

Na Aliexpressu koupíte 10 kusů za solidních 19 Kč, doprava do ČR je zdarma.

Tipy z Aliexpressu: 10 chytrých věcí do domácnosti

7Sliz na vyčištění klávesnice

Za 35 Kč koupíte na Aliexpressu balení slizu, který slouží k odstranění drobných nečistot z klávesnice počítače, tlačítek na dálkovém ovladači nebo v okenním rámu.

Rozměr balení je 10 × 10 × 5 cm, sliz lze použít opakovaně.

Tipy z Aliexpressu: 10 chytrých věcí do domácnosti

8Magnetické spony na tkaničky

Zdržuje vás zavazování tkaniček bot? Na Aliexpressu si za 137 Kč můžete koupit magnetické spony, které stačí přivázat na tkaničky, načež se obouvání stane záležitostí pár sekund.

Na výběr máte ze sedmi pestrobarevných variant – černé, bílé, růžové, žluté, oranžové, zelené a modré.

Tipy z Aliexpressu: 10 chytrých věcí do domácnosti

9Náramek s GPS na hlídání dětí

Za 453 Kč si na Aliexpressu můžete objednat bytelné hodinky se zabudovaným GPS, díky kterému můžete nepřetržitě sledovat, kde se vaše dítě nachází. Na hodinky lze nastavit elektrický plot – pokud dítě vystoupí z oblasti zakreslené na mapu, na předvolený kontakt je odeslána zpráva.

Hodinky mají SOS tlačítko, po jehož stisknutí je na uložený kontakt odeslána předpřipravená SMS zpráva. V hodinkách je zabudován reproduktor i mikrofon, vkládá se do něj standardní SIM karta. Standardní funkcí hodinek je zobrazování času a počtu ušlých kroků.

Tipy z Aliexpressu: 10 chytrých věcí do domácnosti

10LED teploměr na sprchu

Konec opařeninám ve sprše může přinést jednoduchý teploměr, který se montuje přímo na potrubí. Naměřená teplota se zobrazuje v °C v reálném čase.

Pro provoz nejsou potřeba baterie, teploměr získává energii pro provoz z tekoucí vody.

Komentáře

  • Pavel 27. června 2018 v 11:03

    Dobrý den, kukuřice z Aliexpressu jsem vyzkoušel a zjistil jsem, že jsou nekvalitní. Měl jsem jich alespoň 8 ks. Začnou odcházet zrnka nebo světlo strašně hřeje, až se peče plast. Ale některé vydrží i přes rok. Pochopil jsem jejich filozofii: peníze za každou cenu. Vyzkoušejte a uvidíte.

  • Helena 1. července 2018 v 12:01

    Dík za tipy. Už jsem pár šikovných věcí koupila. Velmi si cením komentář a popis, protože v obchodě často koumám, k čemu je to dobré, ale není nikdo, kdo by poradil.

  • Misojogi 7. dubna 2019 v 03:36

    Mne sa osvedcili najviac LED ziarovky z Lidla, aj som sa rozpraval s clovekom co robi profesionalne meranie LED ziaroviek a potvrdil mi ze maju aj najlepsie parametre (z takych beznych ziaroviek) a ze co je napisane na obale naozaj aj plati