SKRBLOG

Pavelkovo skrblení 64: Sex, letadlo a cestování přes Fireflies

Pondělí, 12. říjen 2015, Michal Pavelka

„Můžeš se mnou večer někam zajet? Mohlo by se ti to líbit,“ nabídla mi dlouholetá kamarádka.

Tvářila se tajemně, jako kdyby neměla partnera na swingers party, a tak jsem souhlasil, převlékl si slipy a večer ji vyzvedl autem.

Jeli jsme na samotu v jedné sudetské vesnici. Přivítala nás usměvavá třicítka a zavedla nás do místnosti s různými masérskými mučidly. Po chvíli se vrátila s kávou a notebookem a začala mi vymývat mozek.

Byla zástupkyní cestovní kanceláře, jestli to tak jde nazvat, s názvem Fireflies. Představila mi celý projekt. Funguje tak, že já si zaplatím balíček – v různé výši od devíti do devadesáti tisíc. A můžu cestovat.

Navíc můžu shánět kulichy, teda pardon další zákazníky, a díky nim vydělávat na další balíček. Podle toho, jaký balíček si objednám, mám různě velké bonusy. Navíc, když nějaký můj kulich někoho sežene, mám bonusy i z něj.

„To je letadlo, ne?“ zeptal jsem se.

„Ne, není,“ ujišťovala mě paní. „To je jen jiný druh marketingu. Co ušetříme na reklamě, to můžeme vrazit do našich klientů.“

Doma jsem hned začal o společnosti zjišťovat více. Kupodivu jsem žádná seriózní hodnocení nenašel, jen diskuse, v nichž věční šťouralové jako já kritizují a evidentně zainteresovaní občané společnost vychvalují.

I kdyby byla služba jakkoliv výhodná, mě zkrátka svazuje skutečnost, že balíček musím v nějakém časovém horizontu vyčerpat, přestože se mi nikam cestovat nechce. Navíc si neumím sám sebe představit, jak někoho ukecávám, aby se do projektu zapojil, a přitom neprozradil, že čím víc on bude cestovat, tím více já budu vydělávat.

Když jsem se odmítl angažovat, dostal jsem aspoň vizitku. S tou swingers party jsem nebyl zase tolik mimo mísu, paní si vydělává i sex-kaučinkem a terapiemi umožňujícími osobní růst.

Myslím, že nejvíce ušetřím, když vizitku zase rychle ztratím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa zůstane utajena. Urážlivé nebo nicneříkající komentáře rovnou mažeme. :-)

Komentáře

 • Petr Zelina 18. října 2015 v 22:28

  Souhlas. Fireflies = veliky, ale opravdu veliky podvod. Znam vic lidi, kteri prisli diky nim o slusne penize. VYHNETE SE JIM!!!

 • Anezka 2. února 2016 v 23:21

  Co je to ten Firefis? Muze mi to, prosim, nekdo vysvetlit? Dekuji moc za odpoved.

 • Peťa 24. října 2016 v 07:40

  Souhlas.. taky mi nedávno “kamarádka” nabídla tuto neuvěřitelně skvělou příležitost.. Po půl hodině jsem nemohla uvěřit, že je kamarádka tak stupidní a nepozná klasické letadlo a ještě je schopná se zeptat, co si myslím a že bych měla příště pozvat i svého přítele :D a zástupkyně kanceláře.. očividně “kartářka” ..která pozná, které “modely” pro tuto společnost “zblbnout”.

  …takže rychle pryč!

 • Adam 2. prosince 2016 v 21:13

  Přesně, také jsem se setkal s koučkou, která mi nejdříve čistila karmu, abych vydělával víc peněz. Poté mi nabídla, že by jsme mohli někam zadarmo létat a pomáhat lidem, načež přijela s druhou kozou a začalo vymývání o tom, jak je to neuvěřitelně skvělé létat se stejně srdíčkově skvělýma lidma jako jsem já…

 • Evca 10. března 2017 v 18:32

  Jen pro informaci Vas nevericich Tomasu :-) multilevel marketing,ktery nazyvate letadlem je obchodni praktika,ktera se vyucuje na Vysoke skole…
  A jak Vy rikate ,,letadlo,,coz se nazyva finacni hra,je v Čr zakonem zakazana cca 10let. Me kamaradka taky takto pozvala,tak jsem zkusila pres jejich portal vycestovat. No a musim rict,ze je lepsi dostat provizi za to kdyz nekomu doporucim uzasny portal a dostanu za to nejakou korunu k dobru,nez kdyz jim reknu ze cestovat s Firotourem je super a ma na tom akorat ta cestovka… To je jen muj uhel pohledu :-) je potreba aby kazdy posoudil sam…

 • Lucka1 8. dubna 2017 v 17:49

  Využívám služby FireFlies na svých cestách a jsem velice spokojená. :-)

 • mona 8. dubna 2017 v 21:22

  S Fireflies portálem cestuji 2 roky, poskládám si dovolenou, tak jak mi vyhovuje a za zlomek ceny, než co bych dala přes cestovky, s kterými jsme před tím také jezdili. Nemohu říct, že bych byla nespokojená s CK, ale nikdy se mi nestalo, že bych dostala od nějaké CK podíl za to, že jsem ji přátelům doporučila a vím, že oni s ní vycestovali.

 • Eduard 29. května 2018 v 14:01

  Taky jsem měl to štěstí se potkat s “obchodníky” ze společnosti Fireflies. Dle mého je to podvod jako noha. Typická pyramida. Kdo chce cestovat, vezme za své jiné varianty než tuhle ohranou písničku.

 • Petra 22. července 2018 v 06:29

  Zdravím Evcu a Lucka1
  pokud je to tak skvělé, tak poprosím napište mi na muj email

  petrafelgrova@gmail.com

  velice ráda bych vás kontaktovala a pohovořila o fireflies děkuji pěkný den