Pavelkovo skrblení 53: “Slevy”

Pondělí, 08. června 2015, Michal Pavelka

Na Skrblíkovi jsem nalezl nějaké nové záložky. Nevím, jestli už jsou tam déle a já je jen přehlížel, anebo jde o novinku. Jmenují se Slevové kupóny, Slevy a výprodeje a Skrblomat.

Obecně mám ke slevám všeho druhu nedůvěru. I když samozřejmě taky jedu s košíkem Albertem a čumím zejména na ty jogurty, co se díky různým cedulkám tváří, že jsou takřka zadarmo. Mimochodem tyhle jogurty mi dělají radost zejména v laboratoři chemie, když potřebuji v něčem dokázat škrob. Teda v něčem, v čem by naši předci škrob nečekali. Dlouho jsem používal gothaj jako důkaz, že se dá vyrobit potravina i bez škrobu. Pak jsem si ho jednou koupil v Lidlu – a ejhle, po zakápnutí Lugolovým roztokem zčernal. Padla má poslední potravinová jistota.

Ale zpět k těm záložkám. Jdu se mrknout, co je to ten Skrblomat. Po rozkliknutí se mi zobrazilo 75 aktuálních slev. U Invie jsou uvedeny zájezdy se slevou 50 – 90 %. To snad ani není možný. No, doufám, že tam není zájezd, za který jsem v únoru zaplatil přes třicet tisíc, to by mi jeblo.

Uf, naštěstí ne, po otevření jsem byl přesměrován přímo na stránky Invie a to rovnou k aktuálním slevám na poslední chvíli. Jsou dvě. Pokud bych se byl ochoten do soboty sbalit, můžu strávit týden v Itálii za 1532 korun, podle prodejce je zájezd v tuto chvíli o 96 procent levnější. Jsem takový nevěřící Tomáš, takže se jdu mrknout, jaká byla původní cena. Prý 35 742 Kč.

Teď jsem se chvíli smál a musím nechat bránici odpočinout.

No a takhle ty slevy vznikají. Projel jsem několik serverů, včetně zahraničních a nikde jsem ani za ten nejdražší pokoj (pro dva) nenašel cenu vyšší než 16 000 Kč za týden.

Tím samozřejmě nechci napsat, že by tisícovka za týden v přímořském letovisku byla hodně, ale že věřit někomu devadesáti procentní slevu je bláhovost. Úplně stejné je to se slevami v Albertu a jiných megaobchodech. V Česku se bez slevy zkrátka nic neprodá.

Komentáře