Tipli 100 Kč zdarma

Jízdenka na léto ČD 2020: Neomezené cestování vlakem od 71 Kč na den s 1. třídou zdarma

Pátek, 12. června 2020, Lenka Chládková

Jízdenka na léto 2020 s neomezeným cestováním po celé České republice je v prodeji od pondělí 15. června 2020. Cena je již pátým rokem stejná, nijak zásadně se nemění ani podmínky pro její využití.

Cestujte neomezeně za cenu od 71 Kč na den

S Jízdenkou na léto můžete neomezeně cestovat vlakem 7 nebo 14 po sobě jdoucích dnů v období od 1. července do 31. srpna 2020. Neplatí žádná omezení na počet najetých kilometrů nebo množství jízd, nastoupit a vystoupit můžete prakticky kdykoliv.

Jízdenka na léto je v prodeji na pokladně nebo v e-shopu Českých drah. Cestující ze stanice, ve které není otevřena pokladna, si mohou Jízdenku zakoupit u průvodčího ve vlaku.

Za Jízdenku na léto můžete výrazně ušetřit, pokud máte In Kartu s jakoukoliv platnou zákaznickou aplikací (IN 25, IN 50 či Časový doplatek do 1. třídy) nebo platný průkaz ITIC. Jízdenka na léto za zvýhodněnou cenu ve 14denní variantě vychází přibližně na 71 Kč na den, základní Jízdenka stojí 85 Kč denně.

Cena Jízdenky na léto 2020

Základní cenaZvýhodněná cena (In Karta, ITIC)
7denní790 Kč690 Kč
14denní1 190 Kč990 Kč

Pokud nejste držitelem In Karty, můžete si ji snadno vygenerovat v mobilní aplikaci Můj vlak. Následně si za 190 Kč můžete zřídit tříměsíční In Kartu na zkoušku, ušetříte tak za Jízdenku na léto, veškeré další jízdenky a dokonce i za mobilní tarif Vodafone.

Podmínky pro Jízdenku na léto 2020

S Jízdenkou na léto lze neomezeně cestovat ve 2. třídě všech kategorií vlaků Českých drah v průběhu července a srpna 2020. Jízdenka je nepřenosná, využít ji může jen osoba uvedená na jízdence. Při kontrole jízdenek se průvodčímu předkládá společně s Jízdenkou průkaz s fotografií, jménem a příjmením – to musí být shodné se jménem uvedeným na Jízdence.

Pokud je Jízdenka zakoupena za zvýhodněnou cenu, předkládá se průvodčímu i průkaz, jehož číslo je na Jízdence uvedeno.

Do vlaků s povinnou rezervací (SuperCity Pendolino) je nutné navíc zakoupit místenku.

Jízdenku lze využít jen na spojích Českých drah

Oproti předchozím letům přibyla k Jízdence na léto jedna zásadní nevýhoda – nelze ji využít zdaleka na všech spojích.

Například v Pardubickém kraji zajišťuje část spojů Leo Express, na severu Čech jezdí Arriva a v Ústeckém kraji a v některých oblastech Moravy jezdí Regiojet. Na tyto vlaky se Jízdenka na léto nevztahuje.

Cestujte 1. třídou bez doplatku

Jízdenka na léto platí pouze ve 2. třídě všech vlaků Českých drah, první třídou lze cestovat za jednorázový doplatek pro daný úsek, který se kupuje buď předem u pokladní přepážky, nebo u průvodčího ve vlaku.

Držitelé In karty mohou využít Časový doplatek do 1. třídy, který na týden vychází na 250 Kč. Nicméně cestující, kteří jsou členy Věrnostního programu Českých drah, mohou Časový doplatek do první třídy na jeden týden získat zcela zdarma výměnou za 250 bodů. K nasbírání 250 bodů je třeba u Českých drah utratit nejméně 2 500 Kč.

Vlakem do Chorvatska za 1 180 Kč

Pokud chcete vyrazit za hranice, využijte nabídky konkurenčního Regiojetu. Ten po celé léto nabízí zpáteční jízdenky z Prahy do chorvatské Rijeky od 1 180 Kč.

Uvedená cena platí pro místo v kupé na sezení. Od 1 580 Kč se poté prodávají jízdenky do lůžkového kupé. Nastoupit můžete nejen v Praze, ale také v Pardubicích, Brně nebo Bratislavě.

Počet míst je omezen a s postupem času lze očekávat, že cena poroste. Jízdenky objednávejte na Regiojet.cz.

Komentáře

 • Jeane 13. června 2020 v 07:36

  ČD jsou samy proti sobě, znám spoustu lidí, co by tohle vužili, ale třeba v září…. takový týden babího léta….nebo aspoň od půlky června…. :-)

 • Petr 14. června 2020 v 13:39

  Změnu v podmínkách využití oproti dřívějším letům vidím v tom, že už není sleva na ISIC, ale pouze učitelský ITIC. Ale při cenách za které se teď dá s ISIC cestovat v rámci těch velkorysých státních slev by se to asi vyplatilo jen pokud by člověk najezdil každý den opravdu hodně kilometrů.

 • Lenka Chládková 14. června 2020 v 16:47

  Dobrý den, Petře,

  změny v podmínkách byly uplatněny už u loňské Jízdenky na léto, proto jsem je v textu nezmiňovala. Stejně tak byla zrušena Jízdenka na léto pro děti do 15 let. Máte pravdu, tyto změny přinesla 75% státní sleva na jízdné, předpokládá se, že se studentům i dětem více vyplatí kupovat jednotlivé jízdné.

 • Ester 30. července 2020 v 12:33

  Dobrý den, chápu to dobře, že mohu cestovat i vlaky Regiojet a Leo expres? Děkuji Vám.

 • Lenka Chládková 30. července 2020 v 12:46

  Dobrý den, Ester,
  jízdenka na léto platí pouze pro vlaky Českých drah.

 • Jana 30. července 2020 v 19:23

  Můžu se zeptat, jak platí jízdenka na léto na jihu Čech? Ve článku nejsou uvedeny dopravci na jihu Čech GW Train… Děkuji

 • Lenka Chládková 30. července 2020 v 22:01

  Dobrý den, Jano,

  článek informuje výhradně o Jízdence na léto, který pro své spoje poskytují České dráhy. U regionálních dopravců jízdenka neplatí.