, Bankovní účet zdarma » nejlepší účty bez poplatků 2019 (SROVNÁNÍ) - Skrblík.cz

Bankovní účet zdarma: Srovnání účtů bez poplatků 2019

Průměrná výše bankovních poplatků na jednoho klienta činí 177 Kč měsíčně. To je 2 124 Kč ročně a více než 20 000 Kč v průběhu 10 let. Ušetřit až 100 % z této částky je možné přechodem na některou z nových, inovativních bank. Ty nabízejí vedení účtu zdarma, internetové bankovnictví, příchozí a odchozí platby a platební kartu.

Co požadujeme od bankovního účtu?

Bankovní účty zdarmaNejlepší bankovní účty mají vedení zdarma bez podmínek. Bezplatné musí být také internetové bankovnictví, příchozí a odchozí platby a alespoň 3 výběry z libovolného bankomatu. Za akceptovatelnou považujeme podmínku obratu kartou 1 500 Kč pro bezplatné vedení platební karty.

Pokud je bezplatné vedení možné získat až po splnění jedné či více podmínek, doporučíme účet s výhradami. Do stejné skupiny spadají účty, které nenabízejí stejné podmínky pro výběr v domácím i cizím bankomatu.

Prakticky všechny účty je dnes možné zřídit přes internet bez nutnosti návštěvy pobočky.

Banka Účet Zdarma bez podmínek Výběr z cizích bankom. zdarma
Tento účet doporučujeme Equa bank Běžný účet Ano Ano
Tento účet doporučujeme mBank mKonto Ano Ano
Tento účet doporučujeme Banka CREDITAS Běžný účet Ano Ano
Tento účet doporučujeme Expobank NEO účet Ano Ano
Doporučeníhodný s výhradami UniCredit Bank U konto Ne Ano
Doporučeníhodný s výhradami Raiffeisenbank eKonto SMART Ne Ano
Doporučeníhodný s výhradami Air Bank Malý tarif Ano Ne
Doporučeníhodný s výhradami Poštovní spořitelna Poštovní účet Ne Ne
Doporučeníhodný s výhradami ČSOB Plus Konto Ne Ne
Doporučeníhodný s výhradami Fio Banka Osobní účet Ano Ne
Doporučeníhodný s výhradami Moneta Money Bank Tom Ano Ne
Doporučeníhodný s výhradami Sberbank FÉR konto OPTIMAL Ne Ano
Doporučeníhodný s výhradami Hello bank! Hello účet Ano Ano
Tento účet nedoporučujeme Komerční banka MůjÚčet Ano Ne
Tento účet nedoporučujeme Česká spořitelna Osobní účet II Ne Ne

Nejlepší bankovní účty zdarma 2019

Následující bankovní účty Skrblík považuje za nejlepší na českém trhu. Doporučujeme vybírat v první řadě z nich.

1Equa bank: Běžný účet

Equa bank nabízí bankovní účet bez požadavků na obrat účtu nebo minimální měsíční úložku. Zdarma jsou příchozí a odchozí platby v rámci tuzemska, trvalé příkazy, inkasa, internetové a mobilní bankovnictví a bezkontaktní debetní karta MasterCard.

Všechny výběry z tuzemských bankomatů jsou zdarma. Peníze na účet lze vkládat pouze převodem z jiné banky, případně poštovní poukázkou. Equa bank každému klientovi jednu složenku měsíčně proplatí.

Nevýhodou Equa bank je pomalý převod peněz, zdarma jsou převedeny až další den. Pokud však klient zadá platbu do 10:30 hodin, příjemce ji obdrží ve stejný den. Pro rychlejší zpracování je třeba si připlatit 29 Kč za každou platbu.

 • Vedení účtu zdarma a bez podmínek
 • Příchozí a odchozí platby zdarma
 • Všechny výběry z tuzemských bankomatů zdarma
 • Bezkontaktní platební karta zdarma
 • 1× měsíčně proplacení složenky pro vklad na účet
 • Pomalé odchozí tuzemské platby

Boříme mýty

Kolem některých bank koluje mezi lidmi řada mýtů a nepravd. Zde jsou některé z nich:

 • “U nových bank je riziko, že ze dne na den zkrachují a přijdu o veškeré úspory. Tradiční banky jsou bezpečnější.”
  O úspory nepřijdete, všechny vklady na běžných účtech, spořicích účtech, termínovaných vkladech nebo na vkladních knížkách jsou ze zákona pojištěny až do 100 000 euro. To je přibližně 2,5 milionu korun. Peníze spravuje Garanční systém finančního trhu, který v případě krachu banky vyplácí klientům 100 % ze zůstatku až do zmiňovaného stropu 100 000 euro.
 • “K mBank nechci, nebudu dávat své peníze Polákům.”
  Ano, mBank je polská společnost, která patří do německé skupiny Commerzbank, nicméně i tak musí dodržovat platné zákony včetně těch o povinném pojištění vkladů. A pro zajímavost: Komerční banka je francouzská, Česká spořitelna a Raiffeisenbank rakouská, Sberbank ruská, ČSOB belgická, Moneta Money Bank americká a třeba UniCredit Bank italská.

2mBank: mKonto

Bezplatné mKonto zahrnuje všechny příchozí a odchozí platby, inkasa, trvalé příkazy, internetové bankovnictví a výběry nad 1 500 Kč z kteréhokoliv bankomatu na území Česka i v zahraničí. Pokud je vybírána nižší částka, účtuje se poplatek ve výši 29 Kč. Vydání a vedení hlavní karty k účtu je zdarma. Navíc mBank jako první banka nabízí veškeré SEPA platby v eurech bez jakéhokoliv poplatku.

Nevýhodou mBanky může být obtížnější vkládání hotovosti na účet, Skrblík doporučuje vložit peníze poštovní poukázkou, převodem z jiné banky, nebo zdarma prostřednictvím vkladových bankomatů.

 • Výběry nad 1 500 Kč z libovolného bankomatu v ČR i v zahraničí zdarma
 • Příchozí a odchozí SEPA platby zdarma
 • Jedny z nejlepších podmínek pro refinancování hypotéky
 • Zřízení účtu z domova bez nutnosti návštěvy pobočky

3Banka CREDITAS: Běžný účet

Běžný účet u Banky Creditas je veden zdarma bez jakýchkoli podmínek. Bezplatné je internetové bankovnictví, tuzemské příchozí i odchozí platby, stejně tak jako veškeré výběry z bankomatu v ČR i v zahraničí.

K Běžnému účtu je zdarma vydávána bezkontaktní karta MasterCard Standard, virtuální karta MasterCard pro bezpečné platby na internetu a platební nálepka. Vklad hotovosti na účet na pobočce je bezplatný do částky 375 tis. Kč, u hotovostních výběrů se platí 10 Kč. U částek nad 375 tis. Kč je hotovostní vklad zpoplatněn 0,05 % z vkládané částky a za hotovostní výběr na pokladně je účtováno 50 Kč.

Banka CREDITAS nabízí v rámci běžného účtu okamžité platby, díky kterým je možné poslat platbu do jiné banky během několika sekund. Okamžité platby lze zasílat pouze do bank, které je přijímají, aktuálně jde kromě Banky CREDITAS o Air Bank a Českou Spořitelnu.

 • Vedení účtu zdarma a bez podmínek
 • Příchozí a odchozí platby zdarma
 • Všechny výběry z bankomatů v ČR a v zahraničí zdarma
 • K účtu je vydávána bezkontaktní a virtuální karta MasterCard
 • Možnost okamžitých plateb
 • Pobočky jsou zatím jen v některých větších českých městech

4Expobank: NEO účet

Expobank je první tradiční evropskou bankou, která umožňuje svým klientům prostřednictvím NEO účtu obchodovat s Bitcoiny nebo investovat do začínajících společností či drahých kovů.

Založení a vedení NEO účtu je zdarma. K účtu je vydávána jedna bezkontaktní platební karta MasterCard Standard, přičemž výběry zdarma platí na všechny bankomaty v ČR i v zahraničí. Bezplatné je rovněž internetové bankovnictví Expobanking, veškeré tuzemské platby a příchozí i odchozí SEPA platby.

Úroková sazba u NEO účtu byla navýšena na 1,6 % p.a.

 • Výběry zdarma ve všech bankomatech v ČR i v zahraničí
 • Tuzemské příchozí a odchozí platby zdarma
 • SEPA platby bez poplatku
 • Úroková sazba 1,6 % p.a.
 • Obchodování s Bitcoiny a další investiční příležitosti
 • Kompletní správa investičního portfolia na jednom místě
 • Velmi nízký počet poboček

Skrblík varuje

Pokud máte na placený bankovní účet vázanou hypotéku či jiný druh úvěru, je velmi pravděpodobné, že účet nebude možné zrušit. Jednou z nejčastějších podmínek pro schválení úvěru je povinná existence souběžně vedeného bankovního účtu.

Doporučeníhodné s výhradami

Bezplatné vedení následujících účtů je podmíněno zůstatkem účtu či měsíční úložkou, případně jsou horší v jiných parametrech. Přesto je doporučujeme zahrnout do srovnání.

5UniCredit Bank: U konto

U konto od UniCredit Bank je zdarma první dva měsíce, poté jen při měsíční úložce ve výši alespoň 12 000 Kč. Při nesplnění této podmínky je v daný měsíc účtováno 199 Kč. Tato podmínka se netýká klientů do 26 let, ti mají vedení účtu zdarma.

Součástí účtu je neomezený počet příchozích a odchozích plateb zadávaných elektronicky, vklady na pobočce, inkasa, trvalé příkazy, SIPO, cashbacky, internetové a mobilní bankovnictví a platební karta. Při placení s ní můžete u partnerů UniCredit Bank získat slevy až 60 %. Výhodou je neomezený počet výběrů z libovolných bankomatů v ČR i v zahraničí.

Při nesplnění podmínky pro vedení účtu zdarma jsou výběry z bankomatů zpoplatněny – každý výběr z přístrojů UniCredit Bank je za 5 Kč, z cizího přístroje za 30 Kč.

 • Zdarma neomezený počet výběrů ze všech bank v ČR a v zahraničí
 • Garance současných podmínek na 10 let
 • Bankovní účet je možné zřídit klientům od 15 let
 • Klienti do 26 let mají vedení účtu zdarma (tj. nevztahuje se na ně podmínka obratu 12 000 Kč)
 • Slevy až 60 % u partnerů UniCredit Bank
 • Bezkontaktní platební karta zdarma
 • Vysoký poplatek 199 Kč při nedodržení měsíčního vkladu 12 000 Kč

6Raiffeisenbank: eKonto SMART

eKonto SMART od Raiffeisenbank je zdarma při současném splnění podmínek příchozích plateb v celkové hodnotě 15 000 Kč a 3 odchozích transakcí měsíčně. Při nesplnění je účtováno 99 Kč měsíčně, to neplatí pro osoby mladší 18 let, ty mají vedení účtu zdarma bez podmínek.

Součástí účtu je neomezený počet příchozích a odchozích plateb zadávaných elektronicky, platební karta a bezkontaktní nálepka. Zajímavá je možnost neomezených výběrů ze všech bankomatů v Česku. Klienti mohou navíc čerpat bezúročnou rezervu v maximální výši 1 000 Kč a mají bezplatný první vklad/výběr v měsíci v hotovosti na pobočce.

 • Bezkontaktní platební karta zdarma
 • Neomezený počet výběrů ze všech bankomatů v ČR
 • Uživatelé účtu mají každý měsíc první vklad na účet zdarma
 • Uživatelé mohou využívat bezúročnou rezervu ve výši 1 000 Kč
 • Bankovní účet je možné zřídit klientům od 12 let
 • Při nedodržení měsíčního vkladu 15 000 Kč je poplatek za vedení účtu 99 Kč

7Air Bank: Malý tarif

Air Bank nabízí dva účty – Malý tarif a Velký tarif. První jmenovaný je zdarma včetně odchozích a příchozích plateb, inkasa a trvalých příkazů. Jsou k němu vydávány zdarma až 2 bezkontaktní platební karty, lze ho tak využít jako rodinný účet.

Výběr a vklad je u bankomatů Airbank zdarma. Výběr z cizího bankomatu je za 25 Kč. Vybírat peníze je možné také přes terminály Sazka. Každý výběr je zpoplatněn 10 Kč.

 • Kvalitní internetové bankovnictví
 • Možnost výběru přes terminály Sazky (za 10 Kč)
 • Zpoplatněné výběry z cizích bankomatů
 • Obtížné vkládání peněz na účet

8Poštovní spořitelna: Poštovní účet

Poštovní účet z nabídky Poštovní spořitelny je zdarma při měsíčním příjmu alespoň 10 000 Kč. V opačném případě je účtován poplatek 69 Kč. Bez podmínek je účet zdarma pouze pro klienty do 26 let a pro osoby na rodičovské dovolené.

Součástí účtu jsou bezplatné příchozí a odchozí platby zadané internetovým, nebo mobilním bankovnictvím, trvalé příkazy, inkasa, SIPO, dvě bezkontaktní platební karty a výběry z bankomatů ČSOB zdarma. Za výběr z bankomatu jiné banky se platí 40 Kč.

 • Dvě bezkontaktní platební karty zdarma
 • Velký počet kamenných poboček
 • S debetní kartou neomezeně výběrů z bankomatů ČSOB/Poštovní spořitelna zdarma
 • Při nedodržení měsíčního vkladu 10 000 Kč je poplatek za vedení účtu 69 Kč
 • Za výběr z bankomatů cizích bank se platí 40 Kč

9ČSOB: Plus Konto

ČSOB Plus Konto je zdarma při dodržení podmínky měsíčního vkladu ve výši alespoň 10 000 Kč, v opačném případě je účtován poplatek 69 Kč. Bezplatné jsou všechny příchozí a elektronické odchozí platby, inkasa, internetové a mobilní bankovnictví a dvě debetní platební karty.

 • Debetní platební karta zdarma
 • Velký počet kamenných poboček
 • Neomezeně výběrů z bankomatů ČSOB v ČR zdarma
 • Při nedodržení měsíčního vkladu 10 000 Kč je poplatek za vedení účtu 69 Kč
 • Za výběr z bankomatů cizích bank se platí 40 Kč

10Fio banka: Osobní účet

Fio osobní účet zahrnuje bezplatné vedení účtu bez podmínek, zdarma jsou všechny tuzemské odchozí a příchozí platby, trvalé příkazy, SIPO, inkasa, internetové a mobilní bankovnictví a až dvě bezkontaktní platební karty MasterCard Contactless.

Zajímavé jsou možnosti výběru čísla účtu na přání a neomezený počet příchozích a odchozích plateb mezi ČR a SR v eurech zdarma.

Každý měsíc je možné provést 10 výběrů z bankomatů Fio banky zdarma, za výběry z cizího bankomatu se platí 30 Kč za každý. Za každé 4 000 Kč transakcí kartou vzniká nárok na jeden výběr z cizího bankomatu následující měsíc zdarma, a to až do počtu 5 v daném měsíci. Dva bezplatné výběry z kteréhokoliv bankomatu jsou k dispozici také po vydání nové karty.

Bankovní účet je možné zřídit přes internet bez nutnosti navštívit pobočku banky. Smlouvu vám přiveze kurýr.

 • Platby v EUR mezi ČR a Slovenskem zdarma bez omezení
 • 10 výběrů zdarma ve vlastních bankomatech
 • Bezplatné výběry hotovosti na pobočce (nad 1 000 Kč)
 • Zřízení bankovního účtu bez nutnosti návštěvy pobočky
 • Slabší zákaznický servis
 • Výběr z cizího bankomatu za 30 Kč

11Moneta Money Bank: Tom

Moneta Money Bank je nové jméno GE Money Bank. Zřízení a vedení osobního bankovního účtu Tom je zdarma a bez podmínek.

Všechny tuzemské odchozí a příchozí transakce, trvalé příkazy, SIPO a internetové bankovnictví jsou zdarma. Součástí účtu jsou bezplatné výběry z bankomatů Moneta Money Bank, za výběry z ostatních bankomatů se vždy platí 20 Kč.

K účtu je vydávána bezkontaktní platební karta, se kterou je možné čerpat slevy až 30 % v partnerské síti bene+.

 • Výběry z vlastních bankomatů zdarma
 • Více než 260 kamenných poboček Moneta Money Bank
 • Bezkontaktní platební karta zdarma
 • Slevy až 30 % v partnerské sítí bene+
 • Výběry z cizích bankomatů za 20 Kč

12Sberbank: FÉR konto OPTIMAL

Sberbank svým klientům nabízí zdarma hned 3 varianty Fér konta – Mini, Aktiv a Optimal. Ze všech variant lze s určitými výhradami doporučit FÉR konto OPTIMAL, jehož vedení je zdarma při 5 odchozích transakcích měsíčně, nebo pokud součet zůstatků depozitních a investičních produktů přesahuje 1 milion korun. V jiném případě se za účet platí 199 Kč za měsíc.

V rámci konta OPTIMAL jsou zdarma tuzemské příchozí a odchozí platby, internetové bankovnictví Sberbank Online Banking a Smart Banking, jedna debetní karta VISA nebo MasterCard, neomezené výběry hotovosti ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí.

Online platby prostřednictvím PayU jsou zpoplatněny 5 korunami za každou odchozí platbu, za hotovostní výběr na pobočce do 250 tis. Kč je účtován poplatek 60 Kč, nad 250 tis. Kč se platí 0,2 % z vybírané částky. Vklad hotovosti na účet na pobočce je zdarma.

 • Tuzemské příchozí a odchozí platby zdarma
 • Všechny výběry z bankomatů v ČR a v zahraničí zdarma
 • Zdarma jedna debetní karta VISA či MasterCard
 • Nízký počet poboček
 • Zpoplatněné online platby přes PayU
 • Při nedodržení podmínek měsíční poplatek 199 Kč

Jak jednoduše změnit banku

Změna může být vcelku bezbolestný proces – stačí, aby banka přistoupila na tzv. Kodex mobility klientů. V takovém případě za klienta nová banka vyřídí zrušení starého účtu, převod trvalých příkazů nebo inkas atd.

Více informací naleznete v našem přehledném návodu Jak změnit banku.

13Hello bank!: Hello účet

Účet zdarma a bez poplatků nabízí také česká pobočka francouzské banky BNB Paribas Personal Finance SA, která v ČR používá obchodní název Hello bank! Založení a vedení účtu je zdarma, stejně tak jako tuzemské příchozí a odchozí platby, internetové bankovnictví, vydání a správa jedné bezkontaktní karty a až 3 platební nálepky.

Za první 3 výběry hotovosti z bankomatu jakékoli banky v ČR v daném měsíci se neúčtují žádné poplatky, každý další výběr je zpoplatněn částkou 30 Kč. V zahraničí je za každý výběr z bankomatu účtován poplatek ve výši 30 Kč.

 • Založení a vedení účtu zdarma
 • Tuzemské příchozí a odchozí platby zdarma
 • Zdarma jedna bezkontaktní karta a 3 platební nálepky
 • Velmi málo poboček
 • Zatím nemá žádné vlastní bankomaty
 • Obtížné vkládání peněz na účet
 • Zdarma pouze první tři výběry z bankomatu v daném měsíci

Tyto bankovní účty vám nedoporučujeme

Následující bankovní účty Skrblík nepovažuje za výhodné a doporučuje je nezřizovat, případně rovnou zrušit a nahradit jinými.

14Komerční banka: MůjÚčet

Komerční banka nabízí MůjÚčet se základními službami a výběry z bankomatů KB zdarma.

MůjÚčet je zdarma a součástí je vedení účtu s elektronickým výpisem, bezkontaktní embosovaná karta, výběry z bankomatů KB, příchozí platby a internetové a mobilní bankovnictví. Zdarma ale nejsou výběry z bankomatů jiných bank v ČR (39 Kč) ani v zahraničí a zaplatíte i za domácí odchozí platby (6 Kč). V nabídce není ani cestovní pojištění.

Skrblík nepovažuje tento účet za konkurenceschopný.

 • Velký počet kamenných poboček
 • Zpoplatněné odchozí platby
 • Zpoplatněné výběry z bankomatů jiných bank a výběry v zahraničí

15Česká spořitelna: Základní účet

Základní účet České spořitelny Skrblík považuje za nevýhodný, doporučujeme ho zrušit a přejít k jiné bance.

Vedení účtu a platební karta Visa Classic je sice zdarma, ale za každou odchozí platbu z internetového bankovnictví se platí. Při převodu na účet u České spořitelny je to 5 Kč, při převodu na účet u jiné banky 7 Kč. Příchozí platby jsou zdarma.

Za výběr z bankomatu České spořitelny se platí 5 Kč, za použití bankomatu jiné české banky zaplatíte 40 Kč. Bizarní je poplatek 20 Kč za platbu kartou za hazardní hry, sázení a loterie, který se uplatňuje od 1. ledna 2018.

Druhou možností je Účet se službou Moje zdravé finance. Vedení stojí 100 Kč měsíčně, oproti bezplatnému účtu jsou zdarma všechny výběry z bankomatů České spořitelny, všechny odchozí platby, kontokorent a druhý účet pro kohokoliv.

Pro bezplatné vedení účtu je nutné na účet posílat alespoň 7 000 Kč měsíčně a zároveň čerpat úvěr, autoleasing, hypotéku, nebo úvěr ze stavebního spoření, používat kreditní kartu, mít sjednané životní pojištění FLEXI, investovat prostřednictvím České spořitelny, nebo mít aktivní podnikatelské konto Maxi.

 • Velký počet kamenných poboček
 • Velmi složitý a nepřehledný ceník
 • Složité podmínky pro dosažení bezplatného vedení účtu
 • Zpoplatněné výběry z bankomatů cizích bank (40 Kč)

Fio bankovní účet i pro právnické osoby

Fio banka nabízí jako jediná banka v Česku Fio podnikatelský účet pro právnické osoby zdarma, a to bez speciálních podmínek. Mezi právnické osoby patří mj. bytová družstva, společenství vlastníků, občanská sdružení atd.

>