Levné letenky z Prahy do Benátek: leden 2022 za 524 Kč

Česko Odlet: Česko, Praha
Itálie Přílet: Itálie, Benátky

S Ryanairem se do Benátek na letiště Treviso v lednu 2022 dostanete již od 524 Kč za zpáteční let.

Aerolinka nabízí lety 3x týdně, přičemž odlet z Prahy je stanoven na 16:20 a přílet do Benátek v 17:35. Na zpět Ryanair odlétá ve 21:20 a do Prahy přilétá ve 22:35. Let trvá zhruba 1 hodinu a 15 minut. Nezapomeňte, že většina nízkonákladových společností, a Ryanair není vyjímkou, létá na přilehlé letiště Treviso, které je od centra města vzdáleno zhruba hodinu vlakem. Cena jízdenky z letiště na nádraží Santa Lucia je € 7,70.

Jak se v okolí Benátek a v centru pohybovat

Benátky jsou téměř ojedinělým případem, co se týče pohybu po centru. Do centra je nejjednodušší varianta dostat se vlakem. Na hlavní nádraží Santa Lucia jezdí mnoho linek včetně vysokorychlostních souprav Italo. Další možnost je cestovat autobusy, které přijíždí na nádraží zrhuba 300 metrů od nádraží Santa Lucia.

Pakliže by jste cestovali autem, v okolí Benátek existuje mnoho gigantických záchytných parkovišť, ze kterých se můžete dopravit opět vlakem nebo autobusy. Tato parkoviště bývají ale drahá, proto se vyplatí auto nechat někde mimo a dopravit se vlakem. Ceny parkování se pohybují okolo € 30 na den. Avšak u Mestre, což je průmyslová část Benátek, se dá zaparkovat od € 4 na den. Je však potřeba počítat ještě s dopravou do centra.

Nebyly by Benátky bez lodí. Z letiště nebo okolí se dá také dopravit loděmi. Ať už taxíky nebo Vaporetty (lodní autobus). Cena taxíků se pohybuje okolo € 100 za cestu okolo města nebo mezi ostrovy. Nicméně je to skutečně příjemný zážitek. Vaporetto je levnější variantou, cena za denní jízdenku se pohybuje okolo € 20 a dostanete se s ním opravdu všude, včetně kanálů. Jediné mínus je, že lodě bývají často hodně přecpané a kolikrát se do první ani nedostanete.

Nejznámnější atrakcí jsou gondoly, za jednu cestu si zaplatíte € 80 za loď.

3 místa, která v Benátkách musíte navštívit

  1. Canal Grande: Hlavní dopravní tepna vedoucí celým historickým centrem města.
  2. Burano: Jeden z ostrovů přilehlých k Benátkám. Proč vidět zrovna ten? Tolik pestrobarevných domů jste asi ještě neviděli. Na ostrově není snad jediný domek v obyčejné barvě. Chcete-li zažít romantickou atmosféru, Burano je správné místo.
  3. Náměstí svatého Marka: Nejnavštěvovanější místo v Benátkách, okolo najdete například Baziliku svatého Marka, Zvonici svatého Marka, nebo třeba Dóžecí palác.

 

Navštívili jste už někdy Benátky? Co se vám v nich nejvíce líbilo? Jak vnímáte romantiku města vy? Podělte se s námi o vaše poznatky v komentářích.

Levné letenky z Prahy do Benátek: leden 2022 za 524 Kč

Další letenky do destinace Itálie, Benátky


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.