Letiště Tel Aviv (TLV)

Izrael Tel Aviv, Izrael
Aktuální čas Aktuální čas: 00:17
IATA kód TLV

Letiště Tel Aviv (TLV) | © Natalia Volkova - Dreamstime.com

Doprava z letiště Tel Aviv

Nejlepší varianta: Vlak

Nejrychlejší a přímou cestu do města vám zajistí vlakové spojení, které vás do 15 minut přepraví do přímo do centra.

Vlaky jezdí každých 30 minut od 5:30 do 23:30, kromě šabatu, pokud tedy přiletíte do Izraele v pátek budete muset využít jiný dopravní prostředek, jako taxi nebo hromadné svozy.

Jednosměrná jízdenka do centra Tel Avivu vás vyjde zhruba na 93 Kč13.50 ₪. Pokud se rozhodnete cestovat z Tel Avivu do Jeruzaléma, jízdenka stojí 151 Kč22 ₪ a cesta trvá 45 minut.

Pro podrobnější informace o jízdném a jízdních řádech přehledně naleznete na webových stránkách izraelských železnic.

Alternativní varianta: Autobus

Autobusy odjíždějící z letiště naleznete na Terminále 3, 2. podlaží (Public Transport Level). Na letišti naleznete několik společností, které zajišťují dopravu do Tel Avivu, např. Kavim, Metropoline, Egged.

Společnost Egged spojuje letiště s městem hojně využívanou linkou č. 5. Ze zastávky El Al Junction je pak možné přestoupit na autobusy směřující do Jeruzaléma a dalších měst.

Společnost Afikim provozuje nonstop spojení mezi letištěm a Jeruzalemém, a to s odjezdem vždy po hodině.

Uber z letiště

Uber v Izraeli funguje od roku 2004,  je však využíván pouze místními taxi službami. Obvykle mají taxikáři základní sazbu, která činí 82 Kč12 ₪ a poté taxu za kilometr, která se odvíjí na konkrétním taxi.

Terminály letiště Tel Aviv

Letiště má dva terminály. Terminál 1 operující nízkonákladové a vnitrostátní lety a Terminál 3, který slouží pro mezinárodní lety.

Přestup na letišti Tel Aviv

Letiště je známé pro precizní bezpečnostní kontroly, proto doporučujeme vyhradit si na přestup dostatek času i s rezervou.

Spaní na letišti Tel Aviv

Co čekat

Letiště Tel Aviv je nejvytíženější letiště v zemi a patří mezi 5 nejlepších letišť Středního Východu.

Nabízí několik občerstvovacích stánků a automatů, lékárnu, dětský koutek, několik obchodů s kosmetikou, šperky, elektronikou, naleznete zde i hračkářství, knihkupectví a duty-free obchod, který má na letišti 5 poboček.

Kde spát

Přespávání na letišti je možné, avšak díky vytíženosti letiště je obtížné najít si klidné místo. Pokud vás tedy nocování na letišti čeká, doporučujeme přibalit spací masku a špunty do uší.

Pro nerušený spánek se v blízkosti letiště nachází několik hotelů, které navíc nabízí svoz z letiště; Kfar Maccabiah Hotel & Suites nebo Sadot Hotel, oba hotely vzdálené 15 min od letiště. Nejbližší hotel je Avia Hotel &  Resort, který ovšem nenabízí svoz z letiště.

Wifi zdarma

Bezplatná wifi je k dispozici, stačí se připojit na síť “Netvision”.

Jídlo a pití

Na letišti je několik kaváren, např. Segafredo nebo Beanz Café. Na letišti se nachází i několik restaurací nabízející širokou škálu světových kuchyní, naleznete zde sushi, typickou německou restauraci nebo grill house.

Úschovna zavazadel

Úschova zavazadel se nachází na Terminálu 3, podlaží G. Sazba za úschovu zavazadla se liší dle velikosti, úschova malého zavazadla na 72 hodin stojí 1 647 Kč240 ₪, zavazadla střední velikosti pak 2 059 Kč300 ₪.

Směnárny a bankomaty

Pro výběr hotovosti naleznete na letišti několik bankomatů a směnáren.

Na Terminálu 1 se nachází pobočka banky Yahav Bank, která nachází veškeré bankovní služby a směnárenské služby a naleznete zde i bankomat.

Letištní salonky

Na Terminálu 1 se nachází Massada Lounge a přístup do něj je možno zakoupit přímo u vstupu.

Terminál 3 disponuje třemi salonky. Přístup přímo na místě je možné zakoupit pouze do Arbel Lounge, který se nachází u Východní Galerie, do salonků Dan Lounge (hala B) a Dan Lounge (hala C) je vstup možný jen pouze díky přeplacenému členství.

Sprchy

Sprchy nejsou na letišti k dispozici.

Akční letenky na Letiště Tel Aviv (TLV)

Další letiště v zemi Izrael


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.