Letiště Tallinn (TLL)

Estonsko Tallinn, Estonsko
Aktuální čas Aktuální čas: 22:47
IATA kód TLL

Letiště Tallinn (TLL) | © Uskarp - Dreamstime.com

Doprava z letiště Tallinn

Nejlepší varianta: Tramvaj č. 4 do centra Tallinnu

Tramvajová zastávka se nachází přímo před terminálem. První tramvaj odjíždí v 5:25 od pondělí do soboty, v 5:45 v neděli. Poslední tramvaj odjíždí v 00:45.

Cesta do centra tramvají trvá 15-17 minut. Lístek si lze zakoupit u řidiče za 48 Kč€2 nebo jej lze zakoupit online za 23,80 Kč€1.

Alternativní varianta: Autobusem č. 2 nebo č. 65 do centra Tallinnu

Z letiště se lze dostat veřejnou autobusovou dopravou, konkrétně linkami číslo 2 nebo 65. Autobusové zastávky se nacházejí před terminálem hned vedle tramvajové zastávky.

Cena za lístek je 48 Kč€2 a lze jej zakoupit přímo u řidiče autobusu při nástupu. Autobus odjíždí zhruba každých 30 minut a cesta do centra trvá 25 minut.

Uber z letiště

Cena Uberem do centra Tallinnu (Freedom Square) se pohybuje od 119 Kč€5 do 190 Kč€8.

Terminály letiště Tallinn

Na letišti se nachází jediný terminál s celkem 18 odletovými branami, které jsou označeny čísly 1 až 18. Terminál má dvě podlaží a většina odletových bran se nachází na prvním podlaží.

Přestup na letišti Tallinn

Na přestup by vám mělo stačit 40 minut. Terminál je menší a přehledný.

Spaní na letišti Tallinn

Co čekat

Letiště v Tallinnu se skládá z jednoho menšího a přehledného terminálu. Letiště ovšem není otevřeno 24 hodin. Zavírá se 1 hodinu po posledním odletu a otevřeno je 2 hodiny před prvním ranním odletem.

Kde spát

Jelikož letiště není otevřeno 24 hodin, tak zde mohou přespat pouze pasažéři, kteří přiletí večerním letem a další spoj jim navazuje až druhý den ráno.

Nicméně pokud se v takovéto situaci ocitnete, letiště v Tallinnu nabízí mnoho možností pro spánek. Po celém terminálu se nachází velké množství polstrovaných sedadel bez opěrek, takže si místo ke spaní určitě najdete.

Pokud navíc cestujete s karimatkou a spacákem, můžete si ustlat přímo na zemi, protože většina podlah je zde pokryta kobercem.

Služby na letišti Tallinn

Wifi zdarma

Bezplatná wifi je k dispozici neomezeně a její název je Airport Free by Guardtime. K využívání není nutná registrace.

Jídlo a pití

Na letišti nenajdete obchody ani restaurace, které mají otevřeno 24 hodin.

Navštívit však můžete restauraci Subway, která má otevřeno od 5:00 do 21:00 ve všední dny, do 18:00 o víkendech a najdete ji vedle odletové brány č. 7. Najíst se můžete i v restauraci Street food court, která má každý den otevřeno od 5:00 do 21:00 a najdete ji hned vedle výdeje zavazadel.

Ve veřejné části letiště najdete R-Kiosk, kde si můžete zakoupit něco malého ke svačině. Ve všední dny otevřeno od 6:30 do 1:00, o víkendu se otevírací doba liší.

Úschovna zavazadel

V přízemí naleznete uzamykatelné skříňky na mince. Cena za uschování zavazadla do rozměru 25×41×75 cm je  48 Kč€2 na 24 hodin.

Cena za zavazadlo do rozměru 45×60×90 cm je 71 Kč€3 na 24 hodin.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty naleznete po celém terminálu, například v oblasti příletů.

Společnost Change It nabízí směnárenské služby blízko odletové brány č. 3 v oblasti za bezpečnostní prohlídkou. Otevírají 40 minut před prvním odletem a zavírají ve 23:00. Směnárnu naleznete i v oblasti pro veřejnost, má otevřeno od 6:00 a zavírá po posledním příletu.

Letištní salonky

Na letišti se nachází jediný letištní salonek.

Business Lounge: Salonek mohou navštívit pasažéři všech cestovních tříd. Cena za vstup je 714 Kč€30 a maximální délka pobytu v salonku je 3 hodiny.

Salonek je otevřen od 4:30 do 22:00 a nachází se na druhém podlaží terminálu. K dispozici jsou nápoje, něco malého ke svačině, televize a sprchy.

Sprchy

Na letišti nejsou sprchy k dispozici.

Akční letenky na Letiště Tallinn (TLL)

Další letiště v zemi Estonsko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.