Letiště Siem Reap (REP) | odlety, přílety, doprava

📌 Siem Reap, Kambodža🕐 aktuální čas 10:19✈️ IATA kód REP
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
  • Mezinárodní letiště Siem Reap je od centra stejnojmenného města vzdáleno necelých 8 km, od chrámového komplexu Angkor Wat pak pouhých 5 km.
  • Základnu zde mají dva dopravci, Cambodia Angkor Air a Sky Angkor Airlines. Spoje vedou především do hlavního města, Číny, Jižní Koreje či okolních států.
  • Jedná se o druhé nejrušnější kambodžské letiště.

Letiště Siem Reap (REP) | © Noamfein | Dreamstime.com

Doprava z letiště Siem Reap

Nejlepší varianta: Tuk-tuk

Nejlevnější způsob dopravy z letiště představují tuk-tuky. Naleznete je před příletovou halou. Za jízdu zaplatíte kolem 117 Kč5 $.

Alternativní varianta: Taxi

Stanice vozidel taxi se nachází před příletovou halou. Cesta do centra Siem Reap je fixní, vyjde na 233 Kč10 $.

Uber z letiště

Uber není v této lokalitě k dispozici. Podobnou službu představuje aplikace Grab, se kterou se do centra města dostanete za cenu kolem 140 Kč6 $.

Terminály letiště Siem Reap

Letiště je tvořeno jedním terminálem, který je rozdělen na vnitrostátní a mezinárodní část. Celkem zde operuje 25 dopravců, např. Cambodia Airways, China Eastern Airlines, Korean Air, Qatar Airways nebo také Vietnam Airlines.

Přestup na letišti Siem Reap

Moderní a ne příliš velký terminál není pro přestup nijak složitý. V letní sezóně však bývá často přeplněn, proto počítejte s větší časovou rezervou. Minimální čas pro přestup je stanoven na 60 minut.

Spaní na letišti Siem Reap

Přespání zde není možné, neboť se terminál na noc uzavírá. Provozní doba letiště je od 6:00 do 1:00.

Služby na letišti Siem Reap

Wifi zdarma

Wifi je zde k dispozici zdarma a bez omezení. Název sítě je “VINCI Airports wifi”.

Jídlo a pití

Většina podniků na letišti má otevřeno od 6:30 do posledního letu. Naleznete zde např. Burger King, Coffee Club, Dim Sum Emperors, Starbucks nebo také Taste of Asia.

Balenou svačinu a pití lze zakoupit v trafice Relay, která funguje v mezinárodní odletové části. Otevřeno je od 6:30.

Úschovna zavazadel

Není k dispozici.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty jsou umístěny ve veřejné části letiště i za bezpečnostní kontrolou. Pobočky směnáren jsou k dispozici v odletové i příletové hale terminálu.

Letištní salonky

Plaza Premium Lounge je otevřen denně od 5:00 do 1:00. Naleznete jej poblíž odletových bran 3 a 4 v mezinárodní části terminálu a dostupný je tak pouze pro cestující mezinárodních spojů. Vstup je umožněn držitelům Lounge Pass, Priority Pass či za jednorázový poplatek ve výši 909 Kč39 $. Salonek je klimatizován, vybaven wifi připojením a televizorem. Součástí jsou sprchy. Pro hosty je připraven denní tisk a nabídka nápojů.

Pro cestující třídou business funguje na letišti navíc Bangkok Airways Lounge. Nachází se v mezinárodní odletové části terminálu.

Sprchy

Sprchy jsou k dispozici pouze v letištním salonku (viz výše). Poplatek za využití je 396 Kč17 $.

Akční letenky na letiště Letiště Siem Reap (REP)

    Další letiště v zemi Kambodža

    Komentáře