Letiště Minsk (MSQ)

Bělorusko Minsk, Bělorusko
Aktuální čas Aktuální čas: 18:56
IATA kód MSQ

Letiště Minsk (MSQ) | © Yury Rybin | Dreamstime.com

Doprava z letiště Minsk

Nejlepší varianta: Bus

Do centra města dojedete autobusem 300, 173, 1400 nebo 1430. Zastávka se nachází v přízemí u gateů 5 a 6. Autobusy odjíždějí přibližně každou hodinu, v noci jsou intervaly o něco větší.

Cesta na autobusové nádraží v centru Minsku trvá přibližně hodinu, zaplatíte za ni 35 Kč4 Br. Jízdenky si můžete koupit buď v automatech na letišti, na zastávce nebo přímo v autobusu.

Alternativní varianta: Taxi

Je rychlejší než autobus, ale samozřejmě také dražší – 306 Kč35 Br437 Kč50 Br.

Místní taxi společnosti: Yandex Taxi, Taxi Stolitza 135

Terminály letiště

Letiště Minsk má pouze jeden terminál. Jeho mapu si můžete prohlédnout na stránkách letiště.

Letiště využívá 14 aerolinek, mezi nimi například airBaltic, Lufthansa nebo Belavia.

Přestup na letišti

Na přestup z letu na let doporučujeme vyhradit přibližně 2,5 hodiny. Internetové stránky letiště doporučují být na letišti alespoň 2 hodiny před odletem.

Spaní na letišti Minsk

Co čekat

Jedná se o menší rušnější letiště. Letištní pracovníci hlavně u bezpečnostních kontrol nebývají příliš vstřícní a počítat tu nelze ani s dokonalou čistotou.

Je zde k dispozici WiFi zdarma.

Kde spát

Místa pro spánek tu není mnoho. Několik laviček bez opěradel na ruce, na které se můžete natáhnout, najdete v odletové části u duty-free obchodů. Doporučujeme si přibalit špunty do uší, aby vás během noci nerušila hlasitá hlášení z reproduktorů.

V blízkosti letiště se nenachází žádné letištní hotely. Pro větší pohodlí ale můžete využít tzv. sleep cabins, které jsou k dispozici od 442 Kč$20/3 h +155 Kč$7 za každou další hodinu.

Ve čtvrtém patře také najdete pokoje Guest Rooms pro 1, 2 nebo 4 osoby (ceny za osobu: 437 Kč50 Br, 350 Kč40 Br nebo 262 Kč30 Br podle počtu osob) s televizí, kuchyní, klimatizací a koupelnou. K dispozici jsou vám 24 hodin denně.

Služby na letišti Minsk

Wifi zdarma

Je k dispozici na 3 hodiny každých 24 hodin. Hledejte síť s názvem Airport Minsk.

Jídlo a pití

Liner Restaurant ve třetím patře nabízí tradiční běloruskou kuchyni. Otevřeno mají od 9 do 21 hodin. V baru Polet, který se také nachází ve třetím patře, můžete kromě teplých a studených pokrmů sehnat i poslední suvenýry. Wifi je pro zákazníky zdarma. Otevřeno mají nonstop.

Duty-free obchody najdete ve třetím patře, nabízí kosmetiku, alkohol, cigarety i tradiční běloruské výrobky.

Úschovna zavazadel

Úschovnu najdete v přízemí u gatu 6. Otevřena je 24 hodin denně. Ceny za úschovu se liší podle váhy zavazadla: do 50 kg za 35 Kč4 Br, 50-100 kg za 44 Kč5 Br, větší zavazadla za 52 Kč6 Br

Směnárny a bankomaty

Bankomaty najdete ve druhém patře, gate 1-2 nebo v přízemí u gateů 3-4.

Směnárna je ve druhém patře.

Letištní salonky

Oba salonky najdete za bezpečnostní kontrolou.

International Lounge je pro pasažéry mezinárodních letů. Tento salonek je otevřen nonstop. Vstoupit můžete na Priority Pass nebo Lounge Pass (zakoupíte online). Pokud není naplněna kapacita, můžete zaplatit i u vchodu, a to 773 Kč$35.

Domestic Lounge slouží těm, kteří letí vnitrostátní linkou. Je otevřeno nonstop a vstoupit můžete na Priority Pass nebo Lounge Pass (zakoupíte online). Pokud není naplněna kapacita, můžete zaplatit i u vchodu, a to 773 Kč$35.

Sprchy

Využití placených sprch vám zprostředkují v Babycare Roomu ve čtvrtém patře. Tato služba je dostupná 24 hodin denně a zaplatíte za ni 44 Kč5 Br za 40 minut.

Sprchy jsou také dostupné v rámci Guest Roomů.

Další letiště v zemi Bělorusko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.