Letiště Lublaň (LJU) | odlety, přílety, doprava

📌 Lublaň, Slovinsko🕐 aktuální čas 04:27✈️ IATA kód LJU
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
  • Mezinárodní letiště Jože Pučnika se nachází 19 km od Lublaně.
  • Z Prahy na Lublaňské letiště žádná aerolinka přímou linku neprovozuje, můžete ale letět s LufthansouMnichova nebo s easyJetemBerlína.
  • Jedná se o jedno z největších, nejdůležitějších a nejvytíženějších letišť v jihovýchodní Evropě.

Letiště Lublaň (LJU) | © Epastor16 - Dreamstime.com

Doprava z Letiště Lublaň

Bus

Z letiště do Lublaně jezdí hned několik autobusových společností. Cesta do centra trvá shodně 45 minut a vyjde přibližně na 107 Kč4 €.

Linka městské hromadné dopravy 28 jezdí ve všední dny od 6 do 20 hodin každou hodinu, o víkendech po dvou až třech hodinách. Jízdenky zakoupíte přímo v autobusu.

Arriva vás do Lublaně odveze za 109 Kč4.10 €. Jízdní řád najdete zde.

Taxi

Parkoviště taxislužeb najdete přímo před terminálem. U Taxi Aha nebo Taxi Dejan za cestu do centra zaplatíte 933 Kč35 €1 332 Kč50 €. Doporučujeme si přepravu domluvit předem.

Můžete využít i služby některé ze společností, které přepravu na letiště zajišťují.

 

Letiště Lublaň má pouze jeden dvoupatrový terminál. Jeho plánek si můžete prohlédnout na stránkách letiště. Na noc se letiště na několik hodin uzavírá.

Létá odsud 14 aerolinek, jsou jimi například Easy Jet, Lufthansa nebo Air France.

Přestup na letišti

Pokud nemáte letenky koupené v rámci jedné rezervace, doporučujeme si mezi lety nechat na přestup alespoň 2 hodiny.

Co čekat

Lublaňské letiště je menší, má jen jeden terminál. Je tu několik restaurací, kaváren i obchodů. Na noc ale všechny podniky zavírají.

Wifi je k dispozici zdarma.

Spaní na Letišti Lublaň

Po posledním příletu a odletu se letiště na noc uzavírá a už vás dovnitř nepustí. Pokud jste ale uvnitř před uzavřením, neměl by vás nikdo vyhánět. Pokud se rozhodnete na letišti přespat, využijte polstrované sedačky v oblasti check-inu a v 1. patře. V 1. patře by také mělo být méně rušivého světla. Dá se spát i na zemi, pokud s sebou máte karimatku a spacák.

Pro větší pohodlí využijte letištní hotely:

Hotely Jagodic, Dvor Jezersek Brnik Hotel a Hotel Silvester & Wellness jsou do 3 minut cesty od letiště, doprava je buď zařízena přes hotel, nebo využijte taxislužbu.

Služby na letišti

Wifi

Je k dispozici neomezeně zdarma.

Jídlo a pití

Restaurace v italském stylu Mondo Bianco se nachází v prvním patře schengenské části terminálu. Seženete tu i slovinské pokrmy nebo snídani a kávu. Otevírací doba: 622:00.

Kavárnu Caffe Avionček najdete v příletové části. Otevřeno mají od 6 do 23 hodin.

Culto Bar podává teplé i studené nápoje, případně malé občerstvení. Najdete ho v odletové části, otevírací doba se přizpůsobuje nejpozdějším odletům.

Obchody Heinemann Travel Value & Duty Free, L’Occitane, Shop LjubljančekZlatarna Sara poskytují širokou nabídku zboží od kosmetiky po suvenýry. Jejich otevírací doba se také přizpůsobuje letovému plánu.

Úschovna zavazadel

Úschovna na letišti Lublaň bohužel není.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty najdete za bezpečnostními kontrolami. Směnárna je u vstupu do odletové části. Tam najdete i poštu, otevírací doba: všední dny 8:3010:30 a 14:3017:00, sobota 9:0011:00.

Letištní salonky

Čekání na let si můžete zkrátit v pohodlí salonku Business Lounge. Vstup vám bude umožněn pokud vlastníte Priority Pass nebo některou z dalších karet.

Tento salonek najdete v odletové části. Otevírací doba: 5–20:00.

Sprchy

Sprchy na letišti Lublaň nejsou bohužel k dispozici.

Akční letenky na letiště Letiště Lublaň (LJU)

    Další letiště v zemi Slovinsko

    Komentáře