Letiště Káthmándú (KTM)

Nepál Káthmándú, Nepál
Aktuální čas Aktuální čas: 11:19
IATA kód KTM

Letiště Káthmándú (KTM) | © Siraj Ahmad - Dreamstime.com

Doprava z letiště Káthmándú

Nejlepší varianta: Taxi

Nejrychlejší a cenově příznivou variantou jsou místní taxi. Ty se nacházejí před letištěm. V Nepálu se cena taxi služby neřídí taxametrem, ale smlouvá se. Dopředu sdělíte řidiči, kam jedete a podle toho se odvíjí cena.

Také je možné objednat si předplacené taxi. Tuto službu si domluvíte ve stánku v příletové hale, kde získáte lístek, který pak předložíte řidiči.

Alternativní varianta: Hotelový svoz

Některé místní hotely nabízí odvoz, jak na letiště tak z něj. Při komunikaci s hotelem je pouze nutné sdělit detaily Vašeho letu a hotelový řidič Vás bude čekat před letištěm.

Uber z letiště

V Nepálu aplikace Uber neoperuje.

K dopravě po městě lze také využít místní autobusovou dopravu. Stojí pár korun, nicméně autobusy jezdí nepravidelně a často jsou přeplněné.

Terminály letiště Káthmándú

Letiště má dva terminály, jeden operující vnitrostátní lety a druhý operující mezinárodní.

Přestup na letišti Káthmándú

K přestupu na letišti si vyhraďte dostatek času. Letiště je velmi frekventované, hektické a letištní kontroly zde zaberou více času než obvykle.

Spaní na letišti Káthmándú

Co čekat

Letiště Káthmándú je letiště se dvěma terminály. Disponuje starším základním vybavením. Můžete zde najít několik stánků s upomínkovými předměty či menší občerstvení, restauraci a duty-free obchod. Na letišti se také nachází stánek s poštovními službami. Bezpečnostní i vízové kontroly jsou zde zdlouhavé, tudíž si vyhraďte dostatečnou časovou rezervu, jak při příletu tak při odletu.

Kde spát

Případné přespání na letišti není možné, jelikož je letiště od 00:30 do 6:30 zavřené. Pokud se rozhodnete na letišti přenocovat, hrozí, že Vás ochranka letiště vyhodí.

Pokud potřebujete přenocovat, je zde několik hotelů, které se nacházejí v blízkosti letiště. Pro tipy na hotely v blízkosti letiště, doporučujeme navštívit Tripadvisor, kde najdete konkrétní a aktuální odkazy s ubytováním (např. Summit Residency, Hotel Marinha).

Služby na letišti Káthmándú

Wifi zdarma

Letiště Káthmándú nabízí wifi zdarma. Wifi se připojí na 90 minut, pak  je nutné se k odběru internetu na dalších 90 minut přihlásit znovu.

Jídlo a pití

V hale před odbavením se nachází několik stánků s drobným občerstvením a pitím. V prvním patře se pak nachází restaurace a další stánky.

Úschovna zavazadel

Letiště neprovozuje žádnou úschovu zavazadel.

Směnárny a bankomaty

Na letišti se nachází bankomaty místních i zahraničních bank. V odletové hale naleznete stánek banky, kde je i možné si místní peníze směnit za jinou měnu, v příletové hale pak tyto finanční stánky se směnárnou naleznete dva.

Letištní salonky

Pokud cestujete First nebo Business class je možné využít Executive salonek. Vstup je možný pouze v rámci členství nebo pokud jste si vstup předplatili. Salonek se nachází na mezinárodním terminálu v druhém patře.

Thai Airways má k dispozici svůj vlastní salonek Royal Silk Lounge, který slouží pasažérům cestujícím s touto aerolinkou první nebo business třídou.

Letištní sprchy

Na  letišti se nenacházejí sprchy.

Akční letenky na Letiště Káthmándú (KTM)

Další letiště v zemi Nepál


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.