Letiště Hong Kong (HKG)

Hongkong Hong Kong, Hongkong
Aktuální čas Aktuální čas: 10:34
IATA kód HKG

Letiště Hong Kong (HKG) | © Tatiana Morozova | Dreamstime.com

Doprava z letiště Hong Kong

Nejlepší varianta: Vlak (MTR)

Nejrychlejší variantou dopravy je využití vlakového spojení mezi letištěm a centrem. Vlak jezdí v 15 minutových intervalech a cena jednosměrné jízdenky se pohybuje okolo 324 Kč115 $.

Vlaky jezdí od 5:54 a poslední vyjíždí z letiště v 0:48. Pro přesný rozpis zastávek, druhu a cen jízdenek doporučujeme navštívit webové stránky MTR.

Je také možnost stáhnout si aplikaci od MTR jménem “Next Train”, kde naleznete veškeré trasy a aktuální časový rozpis všech linek.

Alternativní varianta: Autobus

Letiště je s městem propojeno několika linkovými autobusy.

Ty se jeví jako nejlevnější způsob dopravy, nicméně při dopravní špičce se vám cesta může značně protáhnout.

Pro lepší orientaci na autobusových zastávkách u letiště doporučujeme prostudovat mapku, kterou můžete i s jízdním řádem a cenami za jízdenky naleznout na webových stránkách letiště, kde také naleznete vyhledávač konkrétní trasy.

Uber z letiště

Na dopravu z letiště je možné využít aplikaci UBER. Ačkoliv by vás jízda s aplikací Uber měla vyjít levněji, spolehlivější a rychlejší variantou bude využít místní taxislužby.

Taxi v Hong Kongu se dělí dle barvy: červené taxi operující skoro všechny městské čtvrti, zelené taxi fungující v tzv. nových teritoriích a v severo-východní časti města (Sha Tin, Tsuen Wan) a modré taxi zaměřující se hlavně na části Chek Lap Kok a Lantau Island.

Na webových stránkách letiště naleznete ceník s přibližnými sazbami dle čtvrti, kam míříte.

Terminály letiště Hong Kong

Mezinárodní letiště Hong Kong je obrovský komplex se dvěma terminály (T1 a T2) a dvěma oddělenými halami (North Satellite a Midfield).

Přestup na letišti Hong Kong

Ačkoliv pro přesun po letišti je možné využít letištní vlak, i tak je letiště dost velké a přesun bude vyžadovat i chůzi.

Pokud je váš přestup v rámci jedné letenky, i tak doporučujeme minimálně jednu hodinu. V opačném případě doporučujeme řídit se pokynů vaší letecké společnosti a vyhradit si na přestup i dvě nebo více hodin.

Spaní na letišti Hong Kong

Co čekat

Mezinárodní letiště Hong Kong nabízí nekonečné možnosti nakupování, občerstvení ale i zábavu.

Letiště má vlastní kino promítající ve 2D i 3D, dvě pobočky s golfovým simulátorem, i-Sport, kde si můžete vyzkoušet simulátory pro několik sportů jako je fotbal, basketbal, box, lyžování, atd.

Na letišti se také setkáte s uměleckými výstavami nebo Leteckým Centrem, které vás seznámí s historií letectví v Hong Kongu. Pokud máte dostatek času, můžete zrelaxovat a dopřát si masáž v Relaxation Corner.

Kde spát

Letiště operuje nonstop, tudíž přespání je možné. Naleznete zde i několik místností vyhrazených pro odpočinek (tzv. Relaxation nebo Resting Rooms). Mnoho laviček napříč letištěm nemají opěrky, tudíž je možné i ty využít ke spánku. Nezapomeňte, že hongkongské letiště je velmi rušné a to i přes noc, doporučujeme tedy přibalit i špunty do uší a spací masku.

Pokud přespávání na letišti není nic pro vás, je možné využít hotely přímo na letišti nebo v jeho blízkosti. Na Terminálu 1 naleznete Refreshhh by Aerotel (poblíž gatů 35 a 60) nebo Regal Airport Hotel, který je s Terminálem 1 propojen krytým mostem.

Pro více možností ubytování v blízkosti letiště Hong Kong, navštivte  seznam na Tripadvisoru, kde můžete hotely seřadit dle ceny, vzdálenosti nebo popularity.

Wifi zdarma

Připojení k internetu je možné díky bezplatné wifi, stačí se připojit na “#HKAirport Free WiFi”. Dále je možné využít internetové kiosky nebo několik osobních počítačů, které najdete až na 36 místech napříč letištěm.

Jídlo a pití

Na letišti je několik stanic s pitnou vodou, kde si můžete zdarma doplnit jak studenou, tak horkou vodu. Těchto stanic se na letišti nachází více jak 50.

Na letišti naleznete více jak 40 gastro zařízení , kde si můžete vychutnat místní, ale i světovou kuchyni. Naleznete zde i několik kaváren, fast foodů nebo občerstvení s jídlem a pitím s sebou.

Úschovna zavazadel

Pokud potřebujete odložit některé ze svých zavazadel, úschovnu naleznete na Terminálu 2, přílety level 3. Otevřená je od 5:30 do 1:30. Hodinová sazba činí 34 Kč12 $, úschova na den vás pak výjde na 395 Kč140 $.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty najdete po celém letišti. Na Terminálu 1 se nachází pobočka Bank of China, která nabízí veškeré bankovní služby včetně směny. Dohromady 18 poboček směnáren zde provozují společnosti Global Exchange a Travelex a najdete je napříč letištěm.

Letištní salonky

Několik salonku umožňuje zakoupit vstup přímo na místě. Např. Plaza Premium Lounge (West Hall), který najdete na Terminálu 1, odlety západní hala, poblíž gatu 40 disponuje sprchami nebo privátním odpočinkovým prostorem. Dále je vstup na přímo na místě možné zakoupit do Plaza Premium Lounge (East Lounge) nebo Qantas Club.

Na letišti je salonků mnohem víc, vstup do nich je však možný pouze díky předplacenému členství, např. United Club.

Další salonky, které naleznete na letišti jsou provozovány konkrétními aerolinkami (Thai Airways Royal Lounge, The Emirates Lounge, Hong Kong Airlines VIP Lounge, atd.) Pokud máte o vstup do salonku zájem, kontaktuje o podmínkách svého dopravce, vstup totiž může být  omezen jen pro První nebo Business letovou třídu.

Sprchy

Na letišti je možné využít sprchy zdarma. Naleznete je na Terminálu 1, přílety level 5, poblíž gatu 22 a gatu 43 a jsou otevřené nonstop. Sprchy je také možné využít v některých salóncích  (Plaza Premium Lounge, Plaza Premium First Lounge, United Club).

Akční letenky na Letiště Hong Kong (HKG)

Další letiště v zemi Hongkong


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.