Letiště Guam (GUM)

Guam Guam, Guam
Aktuální čas Aktuální čas: 05:37
IATA kód GUM

Letiště Guam (GUM) | © Rrab1972 | Dreamstime.com

Doprava z letiště Guam

Nejlepší varianta: Taxi

Nejlepší možností je jízda taxi. Cesta do Hagatny vás vyjde na 177 Kč$8221 Kč$10.

Alternativní varianta: Autobus

Na letiště zajíždí i linka č. 1 zdejší MHD. Spojení je však málo frekventované, interval odjezdů se pohybuje kolem dvou hodin. První autobus vyjíždí v 5:30, poslední pak v 19:30. V neděli autobus nejezdí vůbec. Jízdenka stojí 22,09 Kč$1.

Uber z letiště

Služba Uber zde není k dispozici.

Terminály letiště Guam

Letiště je tvořeno jedním terminálem, kde své spoje provozuje celkem 11 dopravců, např. Air Busan, China Airlines, Jeju Air, Philippine Airlines nebo také United Airlines.

Přestup na letišti Guam

Terminál je středně velký, orientace je zde snadná. V přízemí se nachází hlavní hala, 1. patro je věnováno příletům, 2. patro slouží pro odlety.

Pro pohodlný přestup si ponechte větší rezervu, alespoň 100 minut. Pamatujte, že je potřeba projít kontrolami, opětovně odbavit zavazadla a rovněž, že pro vstup na Guam je potřeba mít cestovní povolení ESTA.

Spaní na letišti Guam

Co čekat

Guamské letiště je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o středně velké letiště, které v noci bývá obvykle klidné. Přečkat noc vám zajisté pomůže neomezené wifi připojení. Letištní personál nemá s nocujícími pasažéry žádný problém.

Kde spát

Prostory terminálu jsou vybaveny polstrovanými sedadly bez opěrek a dřevěnými lavicemi. U odletových bran je na podlaze koberec. Nezapomeňte si s sebou špunty do uší či sluchátka, letištní hlášení běží po celou noc.

Služby na letišti Guam

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma a bez omezení.

Jídlo a pití

Na letišti fungují následující podniky: Airport Tentekomai, Burger King, Captain Kid Mobile Café, Denny’s of Guam, JMC GuamMicronesian Munchies. Žádný nemá otevřeno nonstop.

Úschovna zavazadel

Není k dispozici.

Směnárny a bankomaty

Směnárna Travelex je umístěna v hlavní hale, kde naleznete i bankomaty.

Letištní salonky

Sagan Bisita Lounge se nachází naproti odletové brány 7. Salonek je otevřen denně od půlnoci do 10:00 a od 13:00 do 17:00. Vstupovat lze pomocí Priority Pass nebo za jednorázové vstupné ve výši 994 Kč$45. V salonku je klimatizace, wifi připojení, televizor a telefon. Hosté mohou využít sprchy či konferenční prostory. Součástí je také denní tisk, nabídka nápojů a drobného občerstvení.

United Club naleznete mezi odletovými branami 10 a 11. Vstup je umožněn členům United Club nebo cestujícím United Airlines po zaplacení poplatku ve výši 1 303 Kč$59. Otevírací doba je od 3:00 do 19:30, v úterý se zavírá až ve 22:30. Salonek disponuje klimatizací, wifi připojením, televizorem a telefonem. K dispozici jsou konferenční prostory, denní tisk, nabídka nápojů a občerstvení.

Sprchy

Sprchy se nacházejí v Sagan Bisita Lounge (viz výše).

Akční letenky na Letiště Guam (GUM)

Další letiště v zemi Guam


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.