Letiště Doha (DOH)

Katar Doha, Katar
Aktuální čas Aktuální čas: 20:21
IATA kód DOH

Letiště Doha (DOH) | © Nadeesha Gamage - Dreamstime.com

Doprava z letiště Doha

Nejlepší varianta: Autobus

Pokud se rozhodnete využít autobusovou dopravu, budete potřebovat Karwa Smartcard 24, kterou je možné zakoupit v příletové hale.

Karwa Smartcard slouží místo jízdenky, je možné ji dobíjet a je možné vybrat si z různých typů:klasickou, kterou je možné opakovaně nabíjet, limitovaná karta, která platí pouze na dvě jízdy uskutečněné do 24 hodin od první jízdy nebo neomezenou, platnou na 24 hodin na neomezený počet jízd.

Na letiště jezdí celkem 6 linkových autobusů, jezdí od 06:00 do 23:00 v 20 až 30 minutových intervalech.  Pro podrobnější informace navštivte webové stránky dopravce Mowasalat.

Alternativní varianta: Metro

Zastávka metra spojuje mezinárodní letiště s hlavními turistickými, kulturními i obchodními částmi města Doha. V případě, že se rozhodnete cestovat metrem je nutné pořídit si Travel Card, která stojí 61 Kč10 ر.ق a poté je na Vás, jak si kartu nabijete. Celodenní jízdné vychází na 36 Kč6 ر.ق.

Uber z letiště

Cena uberu se liší v závislosti na aktuální poptávce a provozu. Cesta z letiště do Centrepointu, vzdáleného 6 km od letiště vychází v přepočtu 121 Kč20 ر.ق.

Využít také můžete místní taxi služby. Taxi je možné zamluvit u taxi stánků v příletové hale. Počáteční sazba je 152 Kč25 ر.ق a poté je sazba za kilometr zhruba 10,92 Kč1.8 ر.ق. Doporučujeme vybrat si hotovost, jelikož je možné platit pouze místní měnou.

Další možnosti

Na letišti se také nachází několik autopůjčoven, které nabízí širokou nabídku automobilů. Vybrat si můžete ze 16 společností, jako je například Europcar, AVIS, Hertz či Al Muftah. K půjčení auto je nutné vlastnit platný mezinárodní řidičský průkaz.

Terminály letiště Doha

Doha Hamad mezinárodní letiště má jenom jeden terminál, který je rozdělen do 5 hal (A-E). Ze středu terminálu je možné využít letištní vlak k přepravě mezi gaty.

Přestup na letišti Doha

Na přestup na letišti doporučujeme vyhradit minimálně hodinu a více, jelikož se jedná o velké a rušné letiště.

Spaní na letišti Doha

Co čekat

Doha Hamad je nové, moderní letiště. Jedná se o hlavní přestupní stanici, letiště tedy zůstává rušné celou noc.

Naleznete zde několik obchodů, jak duty-free a upomínkové předměty, tak obchody s luxusním zbožím. Na letišti se nachází několik občerstvovacích zařízení, které jsou otevřené 24 hodin. Při delším přestupu můžete navštívit letištní lázně nebo letištní muzeum.

Pokud cestujete s dětmi, je možné využít dětské koutky, kde najdete několik interaktivních hracích zón pro děti. V příletové i odletové hale  naleznete nonstop lékařskou službu.

Kde spát

Letiště Doha nabízí několik možností k přenocování na letišti.

Odpočinkové pokoje, které se nachází v halách A, B, C nabízí polohovatelná lehátka, avšak v nočních hodinách se tyto pokoje relativně rychle zaplní. Celé letiště i pokoje jsou klimatizované, tudíž doporučujeme vzít si deku z letadla nebo přibalit teplejší svršek.

Pokoje jsou vcelku klidné avšak jasně osvětlené, v každém případě doporučujeme přibalit spací masku, špunty do uší nebo sluchátka.

Pokud chcete nerušený odpočinek mezi lety, můžete využít Oryx Hotel, který se nachází mezi gaty A a B. Ten nabízí i krátkodobé pobyty, minimálně 5 hodin.

Dále je možné využít letištní salonky.

Wifi zdarma

Bezplatná wifi je k dispozici, stačí se připojit na síť “HIAQatar Complimentary WiFi”. Navíc se na letišti nacházejí internetové kiosky s připojením zdarma.

Jídlo a pití

Na letišti se nachází více jak 30 gastro zařízení s širokou nabídkou. Na letišti se nacházejí stánky, které operují i nonstop.

Úschovna zavazadel

Úschovna zavazadel se na letišti nenachází.

Směnárny a bankomaty

Na letišti se nachází několik bankomatů, kde je možné vybrat různé světové měny. Je možné, že Váš výběr bude zpoplatněn.

V příletové hale se nachází pobočka Qatar Islamic Bank, která operuje i nonstop směnárnu. Další 4 směnárny operuje firma Travelex, jak v odletové, tak příletové hale.

Letištní salonky

Na letišti se nacházejí 2 letištní salonky a to Al Maha Transit Lounge a Oryx Lounge.

Al Maha Transit Lounge se nachází v druhém poschodí, vstup je možné zakoupit přímo na místě, na základě předplatného či členství v klubu. V tomto salonku je možné využít sprchy.

Qatar Aiways Lounges jsou salonky provozované leteckou společností Qatar Airways. Pokud cestujete první nebo business třídou můžete využít přístup do Al Safwa First Lounge, Al Mourjan Business Lounge, First Class Lounge nebo Business Class Lounge.

Sprchy

Sprchy je možné využít v Vitability Wellbeing & Fitness Centru v letištním hotelu. Další sprchy je pak možné nalézt v letištním salonku Al Maha Transit Lounge.

Akční letenky na Letiště Doha (DOH)

Další letiště v zemi Katar


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.