Letiště Colombo (CMB)

Srí Lanka Colombo, Srí Lanka
Aktuální čas Aktuální čas: 23:25
IATA kód CMB

Letiště Colombo (CMB) | © Paul Prescott | Dreamstime.com

Doprava z letiště Colombo Bandaranaike

Nejlepší varianta: Autobus

Z letiště jezdí autobus (tzv. Inter-Terminal Shuttle), který vás dopraví na autobusovou zastávku Katunayake vzdálenou asi 500 metrů od letiště. Z té odjíždí do centra Colomba (Colombo Fort) autobus 187, a to každých 45 minut, 24 hodin denně.

Colombo Express autobus také jezdí do centra Colomba, nicméně tato linka funguje od 5:3o do 20:30. Má tři zastávky – Central Bus Station, Pettah Fort, Colombo Fort Station (centrum).

Alternativní varianta: PickMe Taxi

Na Sri Lance Vám sice Uber fungovat bude, nicméně není tu úplně populární.

K dopravě můžete využít místní taxi. Jako alternativa k Uberu, je na Sri Lance poměrně rozšířená aplikace PickMe, díky které si můžete přivolat odvoz.

Terminály letiště Colombo Bandaranaike

Mezinárodní letiště Colombo Bandaranaike má dva terminály. Jeden starší T1 pro mezinárodní lety a nový T3, který operuje vnitrostátní lety. Na letišti se nachází i T2, který je momentálně rekonstruován.

Přestup na letišti Colombo Bandaranaike

Pro přestup na letišti Colombo Bandaranaike by vám měla stačit hodina.

Spaní na letišti Colombo Bandaranaike

Co čekat

Letiště Colombo provozuje několik obchodů a občerstvení, najdete zde duty-free obchod a plno dalších obchodů s různým sortimentem. Pokud se váš let zpozdil můžete využít letištní wifi nebo si zakoupit vstup do některého z letištních salonků.

Kde spát

Přespávání na letišti je možné. Je zde několik polstrovaných laviček a křesel. Za bezpečnostní prohlídkou je i několik laviček bez opěrek. Co by vás mohlo rušit při odpočinku jsou hlasitá letová hlášení nebo komáři, proto doporučujeme přibalit špunty do uší a repelent.

Pro nerušený spánek se můžete obrátit na hotely v blízkosti letiště. Serenediva Transit Hotel je situován přímo na letišti, v druhém patře u imigračních přepážek.

Pro více možností ubytování v blízkosti letiště Colombo Bandaranaike, navštivte  seznam na Tripadvisoru, kde můžete hotely seřadit dle ceny, vzdálenosti nebo popularity.

Wifi zdarma

Připojení k internetu je možné díky wifi ve vyznačených zónách.

Jídlo a pití

Na letišti se nachází několik gastro zařízení, všechny otevřené nonstop. Vybírat můžete z kaváren jako Barista Coffee, Coffee Bean nebo Cafe Nescafe. Najdete zde klasické restaurace nebo fastfoody.

Úschovna zavazadel

Úschovna zavazadel je otevřená nonstop. Sazby se pohybují od 133 Kč$6 za malé zavazadlo a 177 Kč$8 za velké zavazadlo na 24 hodin.

Směnárny a bankomaty

Směnárny i bankomaty je možné nalézt jak v odletové, tak v příletové hale. Směnárny jsou otevřené nonstop.

Letištní salonky

Na letišti naleznete několik salonků, například Lotus First Class Lounge, Palm Strip Lounge, které jsou přístupné díky předplacenému členství nebo Silk Route Lounge a Executive Lounge, kde je možné vstup zakoupit na místě.

Své salonky zde mají i aerolinky, např. Araliya Lounge, Emirates Lounge nebo SriLankan Airlines Lounge.

Sprchy

Sprchy nejsou na letišti k dispozici.​

Akční letenky na Letiště Colombo (CMB)

Další letiště v zemi Srí Lanka


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.