Dovolená Toskánsko

Itálie Toskánsko, Itálie
Charakter oblasti: poznávací

Italský region Toskánsko se nachází v severní části Apeninského ostrova a jeho břehy omývají vody Tyrhénského moře. Toskánsko je kraj proslulý uměním, architekturou, historií, malebnou krajinou a také významnou produkcí vína.

Hlavním městem Toskánska je Florencie, kolébka renesance, založená však již v 1. století před Kristem římskými vojáky jako vojenský tábor na řece Arno.

 1. Dovolená Toskánsko

  Dovolená v Toskánsku

  Toskánsko nabízí kromě koupání v moři, vrcholných renesančních skvostů, vynikajících galerií i architektonických a historických zajímavostí také překrásné přírodní scenerie, do nichž jsou zakomponovány i vinice.

  Toskánská vína jsou světově proslulá. Řadí se mezi ně především Chianti, které se tu pěstuje už od 13. století. Přidejte vynikající italskou gastronomii a čeká vás báječná dovolená.

 2. Zajímavá místa a památky v Toskánsku

  Toskánské hlavní město Florencie se stalo za renesance absolutní uměleckou špičkou. Díla renesančních mistrů můžete dnes obdivovat ve vyhledávané galerii Uffizi. Jednou z nejvýznamnějších památek světa je florentská gotická katedrála Santa Maria del Fiore, jejíž postupná výstavba trvala téměř 150 let. Dalším ze symbolů města je architektonicky zajímavý most Ponte Vecchio se zlatnickými a šperkařskými obchůdky.

  Na obou březích řeky Arno leží také Pisa, významný přístav, který ve středověku čile obchodoval, a město tak zvládlo konkurovat Janovu či Benátkám. Pisa je však po celém světě známá především díky Šikmé věži, katedrále a dalším budovám, které stojí na Piazza dei Miracoli.

  Z Toskánského souostroví je největší a také nejznámější Elba, proslavená především nedobrovolným pobytem Napoleona, který se sem uchýlil do nuceného exilu v roce 1814. Turisté si sem dnes jezdí užívat hlavně pláže s tropickou atmosférou. Plavba trajektem z Piombina na Elbu trvá necelou hodinu.

 3. Koupání v Toskánsku

  Po celé délce toskánského pobřeží najdete pláže převážně písčitého charakteru. Vstup do moře bývá obvykle velmi pozvolný, čili je to ideální oblast pro rodiny s dětmi nebo pro seniory.

  Od moře se obvykle naskytne také pěkný výhled na vrcholky Apuánských Alp, při dobré viditelnosti se na obzoru vynoří i siluety ostrovů.

 4. Počasí v Toskánsku

  Během července a srpna ve Florencii i v celém Toskánsku málokdy prší. Převažují jasné a slunečné dny, denní maximální teploty stoupají k 31 až 36 °C, v noci se vzduch ochladí průměrně na 18 °C.

  Příjemnější teploty panují od března do června a od září do listopadu, to je přes den 15 až 30 °C, podle toho, jak daleko od léta se pohybujeme. V červnu i v září je také stále hodně slunečno. V říjnu a hlavně v listopadu však už poměrně dost prší.

  Během zimy se od prosince do února přes den teploty pohybují okolo 10 °C a v noci okolo 4 °C. Je-li zrovna chladnější počasí, mohou v noci teploty klesnout i lehce pod bod mrazu.

 5. Zájezdy do Toskánska

  Do Toskánska můžete vyrazit na široké spektrum zájezdů. Autobusové poznávací zájezdy se konají obvykle v délce od 5 do 10 dní a jejich náplní je rozličný program, stačí si vybrat podle vlastních preferencí. Pokud se zájezd koná v létě, zpravidla je naplánovaná i zastávka na koupání v moři. Poznávací zájezdy ovšem většinou probíhají na jaře nebo na podzim, kdy je pro turistiku snesitelnější počasí. V ceně bývají i snídaně nebo dokonce polopenze.

  Cestovní kanceláře nabízejí i pobytové zájezdy, které jsou směřované obvykle do destinací u moře. Ubytováni jste obvykle v apartmánu nebo ve vile, strava i doprava bývá vlastní, případně letecká.

 6. Ubytování v Toskánsku

  Pobyt si samozřejmě můžete zabezpečit i sami. Možností, kde složit hlavu, je v Toskánsku mnoho. Nad nabídkou hotelů a penzionů převažuje velké množství apartmánů či pokoje typu Bed and Breakfast.

  Pokud zvolíte toskánskou metropoli Florencii, příznivou cenu a zároveň výhodnou polohu nabízí B&B Alla Corte dei Medici. Na Bookingu má celkovou známku 8,3/10 z 330 hodnocení, nachází se necelý kilometr od historického centra a asi 6 km od letiště. Hosté si mohou vybrat z několika typů i velikostí pokojů. Ty levnější mají sdílenou koupelnu, některé pokoje však mají kromě vlastní koupelny i balkon nebo terasu a klimatizaci. V ceně pobytu je i fantastická snídaně.


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.